S vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher vstupovali hráči Valašského Meziříčí do utkání s Porubou. Celý zápas je ale trápilo zakončení a zbytečné fauly, které dokázala Poruba potrestat. Bobři tak odevzdali prvnímu týmu tabulky všechny body a díky jednobodovému zisku Nového Jičína se propadli na páté místo.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 33. kolo, středa 3.1.2018
Poruba
2:5
(0:2, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Brunec (Dvořák, Horyna), 38. Daněk (Váňa) – 2. Janota (Haas), 5. Jaroš (Fojtík, Haas), 32. Luka (Fojtík, Janota), 34. Haas (Luka, Fojtík), 39. Fojtík (J. Káňa, Luka). Rozhodčí: Čuňočka – Holibka, Kučera. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Žák, Mikel, Báchor, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Hajda – Brunec (A), Dvořák, Hořanský – Pořický (C), Daněk, Kývala – Mir. Varga, Pokorný, D. Varga – Martiník (A)
Poruba: Kůdela (Kubáň) – Dresler (A), Janota, Hryciow, Slavík, Kaluža, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Finsterle, T. Káňa, Zdeněk (A), Zachar (C), Jaroš, Fojtík, Gelnar, Ollender, Luka

Úvod duelu s prvním týmem tabulky nevyšel Bobrům vůbec podle představ. Už po první odehrané minutě našel místo v růžku Bechného svatyně Michal Janota a poslal svůj tým do vedení - 0:1. V páté minutě Bechný vytasil skvělý skokanský zákrok proti střele Tadeáše Jaroše a už to vypadlo, že kotouč dokázal zastavit v jeho cestě do branky. Puk mu ale nakonec propadl až mezi tři tyče - 0:2. Porubským druhá vstřelené branka dodala klid na hokejky a nadále přehrávali svého soupeře, žádná z šancí se už ale gólově neujala.

Ve druhé polovině první periody začali Bobři nabírat tempo svého slezského soupeře a začali si vytvářet své šance. Do příležitostí skórovat se postupně dostali z bezprostřední blízkosti Dvořák nebo od modré Hajda s Báchorem. Ani jejich pokusy překonat Kůdelu ale neznamenali vstřelenou branku ve svatyni hostí. Slezané se ještě v závěru třetiny dostali do dobré šance, kdy se jeden z jejich útočníků ocitl sám před Bechným, kotouč však nedokázal ani jednou ze svých třech pokusů trefit, a tak jej o něj obrali obránci Bobrů. Do konce periody už zůstal stav stejný, tedy s dvoubrankovým vedením Poruby.

Bobři i v druhé třetině pokračovali v dobře nastaveném tempu z prvního dějství. Jejich pokusy ale končily mimo nebo je zastavoval brankář Kůdela. I tak se Bobrům přece jen podařilo ve 28. minutě skórovat. Tomáš Brunec zvládl poslat kotouč za bezmocného Kůdelu po střele Horyny – 1:2. O minutu později mohli Valaši dokonce srovnat stav zápasu. Kývala ale nedokázal nikým nehlídán propasírovat puk mezi Kůdelovými betony. Druhou periodu navíc začala doprovázet řada vyloučení. Jednoho z nich dokázal krátce po polovině utkání využít porubský Vladimír Luka - 1:3

Další nabídnutou přesilovou hru využili opět hosté z Poruby. Marek Haas po spolupráci s Lukou poslal kotouč za bezmocného Bechného - 1:4. V dalších průběhu se dostali do slibných šancí i hráčí Valašského Meziříčí. Ani jedna z jejich šancí ale neskončila ve svatyni Kůdely. Přesto se Bobři tři minuty před koncem dočkali gólové radosti. Josef Daněk našel mezírku na propálení Kůdely a korigoval tak stav utkání - 2:4. Hosté si ale o půl minuty vzali třígólové vedení zpět. Josef Fojtík našel cestu ze Bechného záda a přidal už pátý gól Poruby v utkání - 2:5.

Do poslední periody vstoupili Bobři s odhodláním ještě stav utkání zvrátit. Nadále je však doprovázela nepřesná rozehrávka, a utrápené zakončení. Hra se navíc v dalším průběhu začala kouskovat a Poruba si od druhé polovinu posledního dějství začala hlídat tříbrankové vedení. Valašské Meziříčí se i přes to snažilo o vymyšlení útočné akce a zkoušelo zakončení ze všech možných úhlu. Porubští si ale již skóre zkušeně pohlídali a odvezli si z Bobří hráze všechny tři body.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Dostali jsme tři góly v oslabení po faulech, které vůbec nic neřešily. Dalším důvodem dnešního neúspěchu byla bídná produktivita. Nemůžu chlapcům upřít bojovnost a nasazení, ale proti soupeřům ze špičky je disciplína základem úspěchu.

Aleš Flašar (Poruba): Kluci navázali na výkony, které jsme předváděli v předešlých zápasech. Celoplošně výborně bruslili a Valmez jsme přebruslovali. Do šancí jsme soupeře pouštěli de facto pouze v přesilových hrách. Málokdy to říkám, ale myslím si, že dnes jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli.