V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - První mistrovské utkání, první derby. Bobři zajížděli na Lapač. První třetinu Vsacené jasně ovládli. V druhé Bobři zahrozili a vytvořili si spoustu šancí. Bohužel proměnili jen jednu. Třetí třetinu jsi už domácí pohlídali a zaslouženě dnes vyhráli derby. Více v reportáži.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 1. kolo, středa 14.9.2016, Na Lapači
Vsetín
6:1
(3:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Kolařík), 10. Vávra (Kucharczyk, Čuřík), 18. Janáček, 37. Finsterle (Čuřík), 50. Finsterle (Kucharczyk, Čuřík), 51. Pokorný (Kobylík, Kolařík) – 31. Fojtík (Kubo, Dvořák). Rozhodčí: Netopil – Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2460. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Vsetín: Hromada (Šurý) – Janáček, Khrapak, Kobylík, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Shiafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Daněk, Hořanský, Kucharczyk
Valašské Meziříčí: Plšek (40. Čáp) – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík – Baroš, Brunec, Dvořák, Fojtík, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený

Dnešní den byl pro všechny Valachy fandící hokeji svátkem. Hned v prvním kole nás totiž čekalo derby Vsetín – Valašské Meziříčí. Před zápasem byl jasným favoritem Vsetín. Bobři si však v přípravě také vedli velmi dobře, a tak nás čekalo derby se vším všudy.

Do úvodu vstoupili lépe hráči Vsetína. Plšek však v brance Valašského Meziříčí držel svůj tým a odolával mnoha šancím. V 8. minutě už byl ovšem překonán. Skvělou přihrávku zpoza branky poslal do mezikruží Kolařík, kde byl připraven Dominik Pokorný a střelou mezi nohy překonal Plška – 1:0. V 10. minutě se Lapač radoval opět, a to když hráči domácího týmu využili přesilovou hru. Nádherně sehranou kombinaci zakončil střelou z první Tomáš Vávra - 2:0. Elitní formace domácích znovu dokázala rozhodit v 17. minutě bobří defenzívu, puk do koncovky dostal Finsterle, z levého křídla prostřelil Plška, ale hostující obránci dokázali kotouč včas vyhodit a zabránili tak třetí brance. V 18. minutě už bylo pro hosty velmi zle. Na modré čáře napřáhl Martin Janáček a jeho střela vymetla všechny pavučinky v růžku brány – 3:0. Takovým stavem nakonec skončila první třetina.

Druhá třetina ze začátku nenabídla nic zajímavějšího. Ve 29. minutě domácí obránce namazal Kubovi, a ten vystřelil kotouč na Hromadu. Vsetínský brankář jej vyrazil pouze na Dvořáka, ten však trestuhodně nedokázal kotouč uklidit do prázdné branky. To ovšem Bobry nemuselo mrzet moc dlouho. Ve 31. minutě se poprvé zaradoval i sektor hostí. Přihrávku Kuba od mantinelu zužitkoval z mezikruží Josef Fojtík a jako první dnes prostřelil brankáře Hromadu – 3:1. Bobři byli na koni. V 35. minutě hledal Mikel před brankou Martiníka, ten do jeho prudké přihrávky pouze vložil hůl a jen těsně minul branku. Tahle šance už Bobry mrzela, protože v 37. minutě Vsacené opět skórovali. Ke střele se na hranici levého kruhu v útočném pásmu dostal Lukáš Finsterle a nekompromisní střelou do levého růžku nedal Plškovi šanci – 4:1. Do konce druhé třetiny již nepřišlo nic zajímavějšího a stav byl 4:1 pro domácí Vsetín.

Ve třetí třetině nastala změna v brance Bobrů. Lukáše Plška nahradil Jan Čáp. Až do 50. minuty se nic moc nedělo a hrálo se především ve středu hrací plochy. Fanoušci se dočkali další branky v 50. minutě. Do přečíslení tři na jednoho ujel Kucharzcyk společně s Čuříkem a Lukášem Finsterlem, všichni se s kusem černé gumy pomazlili a posledně jmenovaný zavěsil – 5:1. V 51. minutě přišla další branka. Vše začalo u Kolaříka, ten si vyměnil pozici s Kobylíkem, jenž před brankou našel osamoceného Dominika Pokorného a ten dokázal dostat kotouč za bezmocného Čápa – 6:1. Tento gól byl nakonec posledním v dnešním utkání.