První derby týdne přineslo Bobrům 2 body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - I přes nepovedený vstup do utkání se domácím hokejistům povedlo v prvním ze dvou derby tohoto týdne získat 2 body. O osudu utkání rozhodovaly až nájezdy, ve kterých se hned dvakrát prosadil zatím nejproduktivnější hráč Valašského Meziříčí Jan Matějný. Mrzet ovšem mohou dvě nevyužité přesilové hry 5 proti 3 a neproměněné trestné střílení v závěru zápasu.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 18. kolo, středa 10.11.2010
Nový Jičín
3:2sn
(0:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a asistence: 26. Matějný (Vašut), 31. Martiník (Matějný), rozh. sam. náj. Matějný - 4. Horák (Fledník), 38. Skaloš (Horák J.) Vyloučení: 5:9 + Pavlačka (NJ) 10 min Využití: 1:1 Rozhodčí: Škach - Hejda, Velínský
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Krumpoch) - Balga, Bokroš, Dvořák, Fojtík, Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Vašut
Nový Jičín: Kozák (Šrámek) - Toman, Andrýsek, Kabeláč, Pelikán, Vrdlovec, Skaloš, Horák, Hruška, Tomášek, Pavlačka, Macháček, Gebauer, Slavík, Gulda, Fledník, Uhlár, Hradil

Do utkání aktivněji vstoupili hosté a usadili se v obraném pásmu Bobrů. Ve 4. minutě si Jičínští vykoledovali faul domácího hráče a v ponechané výhodě se dopouští hrubé chyby hlavní rozhodčí, který uznává branku Michala Horáka – 0:1. Domácí naštěstí nesložili zbraně, ba naopak se po tomto momentu probudili a nastěhovali se do útočného pásma. Přineslo jim to přesilovou hru, ve které se ale do žádné větší šance nedostali. Všechny střelecké pokusy chytal s jistotou hostující Kovář. V polovině první třetiny zbytečně fauluje ve středu hřiště domácí Musil. Hosté se usadili v pásmu a po střele od modré čáry dokonce zazvoní tyč za Vlachýnským. Následně chybuje hostující bek a nezbývá než ujíždějícího Matějného stáhnout k zemi. Zbývající část první třetiny se odehrávala především ve středním pásmu a v rozích kluziště. Až v samotném závěru se do situace 2 na 1 dostali Martin a Miroslav Vargovi. Střelu mladšího z bratrů, Miroslava, však Kozák vytěsňuje nad.

Lepší vstup do druhé dvacetiminutovky měli domácí Bobři. Při přesilovce hned zkraje třetiny se jim však moc nedařilo. Pak ale přišel tlak, ze kterého se vyvinula další přesilová hra. Tentokrát ji Valaši sehráli mnohem lépe a střela Jana Matějného od modré je v klubku těl přizvednuta nad lapačku Kozáka - 1:1. Po vstřelené brance Valmez trochu polevil v tlaku, a tak se do šancí dostávají opět i hosté. V polovině zápasu Jičínský Gebauer trefuje břevno domácí branky. Hra nabrala na tempu a v šancích se dál střídají obě mužstva. Teč Tomáška míří těsně nad domácí branku. To na druhé straně se ihned po buly trefuje po přiťuknutí Matějného Ondřej Martiník – 2:1. Bobři si dál připravovali šance, ale ve skórování jim vždy zabránil Kozák nebo obětaví obránci. V závěru třetiny dostávají hosté možnost hrát 25 vteřin 5 proti 3. Přesilovku sehráli na výbornou a po střele Mariana Skaloše se mohli radovat z vyrovnání - 2:2 Pár vteřin před sirénou Jičínští vstřelili ještě jednu branku, která ale nemohla být uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V první desetiminutovce třetí třetiny měli optickou převahu hostující hokejisté. Přes pozornou obranu se však do žádných větších šancí nedostali, a tak to byli právě domácí, kteří hrozili z rychlých protiútoků. Jičínské však někdy i trochou se štěstím držel Kozák. V polovině třetiny šli hosté na minutu a půl do tří. Bobři však nedokázali nic vymyslet a Kozák v bráně neměl téměř žádnou práci. O chvíli později jde za katr hostující Toman na 2+2 minuty za vysokou hůl a po minutě ho následuje Horák. Ani v tak dlouhé přesilovce domácí nedokázali nic vymyslet, ba naopak ještě před vypršením prvního trestu si šel odpočinout Balga za držení. Dvě a půl minuty před koncem uniká v oslabení Martiník, je faulován a hl. rozhodčí nařizuje trestné střílení. Domácí tak měli jedinečnou příležitost rozhodnout zápas. Martiníkova střela z mezikruží přimo doprostřed brány však neměla šanci na úspěch. To nadruhé straně se ještě v téže minutě puk z hole Macháčka potřetí v dnešním zápase otře o konstrukci domácí brány. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V prodloužení se oba týmy bály něco vymyslet, a tak za zmínku stojí pouze tři střely ze středního pásma od Novojičínských útočníků. Zápas tedy dospěl k nájezdům, ve kterých zprvu kralovali oba brankáři. Hrdinou večera se stal domácí Matějný. Při prvním pokusu se ještě zastřeloval a trefil pouze tyč. Oproti hostujícímu Macháčkovi ale oba jeho další nájezdy skončily gólem, a tak se tedy z bodu navíc radovali domácí Bobři.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Určitě jsme chtěli tři body, je to škoda! Rozhodl jednak velice kvalitní výkon brankáře Nového Jičína, celý zápas jsme měli střelecky určitě navrch a jednak přesilovka pět na tři, která nám nešla, hráli jsme to strašně komplikovaně, k tomu neproměněný samostatný nájezd. Je to prostě škoda, jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod, tak nás to určitě mrzí. Nicméně máme před sebou dva další těžké zápasy se soupeři, se kterými budeme hrát s největší pravděpodobností o playoff, Vsetín je zatím sice trošičku níž, ale určitě je to kvalitní soupeř a hlavně je to derby, potom máme Opavu! Věřím, že nás to nijak nepoznamená a klukům můžu poděkovat za bojovnost a za to, že jsme uhráli aspoň ty dva body. A chtěl bych slíbit fanouškům, že příští zápas chceme vyhrát pro ně!