Hokejisté Valašského Meziříčí si na domácím ledě připsali další výhru, když ve středečním utkání 23. kola porazili HC Uničov 5:2. Zlomový gól vstřelil hned na začátku druhé třetiny Petr Dvořák, který zvyšoval na 3:1. Ve zbytku utknání si domácí výsledek pohlídali a do tabulky si tak připsali další tři důležité body.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 23. kolo, středa 3.12.2008
Uničov
5:2
(2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Šebesta (Sochorek), 18. Vaněček (Varga, Zientek), 21. P. Dvořák (Matějný), 30. Kratěna (Sochorek), 43. Zrník (P. Dvořák) - 18. Heča (Pekr), 31. Tolkachev (Ševčík, Rajnoha). Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 680. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. 4:2, 5:2.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zrník, Zientek, Krisl, Starůstka, Růčka, Blažek - Matějný, P.Dvořák, Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - D.Varga, Vaněček, Dědek - Pavlas, Mir.Varga
Uničov: Tihlář (Jedlička) - Šindler, Heča, M.Rajnoha, Molota, Bahula, Denisov, Bauer, Tolkachev, Ševčík, Komínek, Frieb, Paško, K.Rajnoha, Handl, Diviš, Bařica, Pekr, Urban, Luňák, Sršeň

V utkání 23.kola přivítali Bobři na svém stadionu houževnatý celek Uničova. Obě mužstva v minulém kole prohrála a tak byli fanoušci právem zvědavi, jak si jejich miláčci povedou dnes. Vstup do utkání vyšel skvěle hráčům Valašského Meziříčí. Již ve 2.minutě našel Dalibor Sochorek přihrávkou zpoza branky Pavla Šebestu a ten prostřelil hostujícího gólmana Tihláře.

Po úvodní brance se na ledě rozehrála velmi dobrá partie. Obě mužstva si vytvořila několik dobrých příležitostí ke skórování, ale oba gólmani byli v těchto fázích zápasu oporami svých barev a tak se ukazatel skóre pohnul až v začínající 18. minutě, kdy se po pěkné kombinaci po delší době prosadil na domácím ledě Roman Vaněček. V té samé minutě však hosté v přesilové hře snížili. Krásnou ranou od modré se prosadil hostující kapitán Jan Heča, který snížil na 2:1.

V úvodu druhé třetiny, kdy Bobři dohrávali přesilovou hru, našel perfektní příhrou Jan Matějný, který se na ledě objevil po 7 týdnech, před brankou hostů Petra Dvořáka a ten přehodil již ležícího gólmana hostí. Hosté po obdržené brance nerezignovali a zle dotírali před domácí brankou. Všechny jejich pokusy zastavil tradinčně skvělý gólman Bobrů Michal Krumpoch. Těsně před polovinou utkání zvýšili domácí hokejisté svůj náskok, postaral se o to opět v přesilové hře Ivo Kratěna a zvýšil tak na 4:1. Hosté odpověděli již za 97 vteřin, kdy se domácím hráčům nepodařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny. Autorem branky byl ve 31. minutě Jevgenij Tolkachev. Do konce druhé třetiny sledovali diváci hokej ostrý jako břitva, o dramatické situace nebyla nouze, ale s ukazatelem skóre to již nepohnulo.

V úvodu třetí třetiny se domácím hráčů naskytla opět možnost hrát přesilovou hru. I když to zpočátku tak nevypadalo, podařilo se Bobrům využít již třetí přesilovku v utkání. Přesnou střelou se o to postaral domácí obránce Rostislav Zrník. Po této obdržené brance poklesli hosté v kolenou a již nedotírali na domácí hráče s takovou vehemencí jako v předchozích třetinách. Domácí hráči k obrovské radosti svých fanoušků, kteří svůj mančaft neúnavně po celý zápas povzbuzovali, dovedli utkání v poklidu do vítězného konce k zisku dalších 3 bodů do tabulky a udrželi si i nadále vedení ve východní skupině 2.ligy.

V neděli 7.12. hrají Bobři od 18 hodin ve Žďáru nad Sázavou, na domácím ledě pak dalš středu 10.12., kdy přivítají ve velmi atraktivním duelu Slezan Opava.