Valašské Meziříčí vyhrálo ve Vsetíně 4:3

Šestý zápas Bobrů v rámci přípravy na novou druholigovou sezonu přinesl vítězství na vsetínském Lapači 4:3. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodl necelé dvě minuty před koncem Róbert Balga.
přát, pátek 27.8.2010
Vsetín
3:4
(2:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Sýs, 11. Ševčík (Rapant), 46. Korčák (Zavrtálek) - 5. Martiník, 25. Matuštík (Blažek, Růčka), 33. Varga D. (Matějný), 58. Balga (Palík). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Bobři vsoupili do derby bojovně. Vypracovali si několik střeleckých příležitostí, ale Hromada ve vsetínské bráně je likvidival. Až na střelu ONDŘEJE MARTINÍKA, která mu propadla výstrojí a Bobři šli do vedení. V čase 9:44 ale nadšení ValMezu brzdí Marek Sýs, který vyrovnával na 1:1. O minutu později se dostal Vsetín dokonce do vedení, když nedůrazu před mezříčskou bránou trochu se štěstím využil Ševčík. Do kabin se tedy šlo z astavu 2:1 pro domácí.

Druhá třetina byla ve znamení Bobrů, kteří nepustili svého rivala téměř k ničemu. Naopak, sami zasypávali vsetínskou defenzívu jedním útokem za druhým. V čase 24:47 se krásně uvolnila nová akvizice v týmu trenéra Sedláka MARTIN MATUŠTÍK, který střelou do horního růžku vyrovnal. V čase 32:32 tečoval střelu Palíka DAVID VARGA a Bobři šli opět do vedení.3:2. Bobři bavili fanoušky pěknou kombinační hrou, ale bez golového efektu.

Ve třetí části čekal přihížející hokej nahoru dolů. Oba brankáři se snažili, ale Popovič v té meziříčské inkasoval. Ve hře 4 na 4 se prosadil Korčák. Bobři nesložili zbraně. V čase 57:57 poslal některé fanoušky Vsetína domů RÓBERT BALGA tečí Palíkovy střely od modré. Vsetín už vyrovnat nedokázal. ValMez si tedy připsal další výhru v přípravných utkáních.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Toto vítězství se cení vzhledem k tomu, že to je Vsetín, je to derby, ale také kvůli lidem. I přesto to má do ideálu daleko. Možná mám přehnané nároky, dneska první třetina byla jednoznačně špatná z naší strany, máme s tím problémy celou přípravu, musíme se nad tím trošičku zamyslet. Od té druhé třetiny jsme proházeli sestavu a řekli jsme si, že bez srdíčka to nepůjde, že takhle nikoho neporazíme. A začalo se to pomalu otáčet, kluci chtěli vyhrát a nakonec se nám to, i když se štěstím dvě a půl minuty před koncem zápasu povedlo. Zvedlo nám to sebevědomí, 2 zápasy po sobě jsme vyhráli, příprava se zlepšuje. Ještě jednáme o nějakých posilách, takže ten tým není ještě hotový. Nakonec bychom se chtěli pohybovat někde v polovině tabulky a výš. Musím dneska klukům poděkovat hlavně za bojovnost. A ještě dva noví hráči Martin Matuštík a David Kostelňák určitě nezklamali.