V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hráči Valašského Meziříčí zajížděli na půdu jednoho z nejlepších klubů v druhé lize. Zde sehráli velmi vyrovnané utkání, dokonce sahali po všech třech bodech. Nakonec však odjíždějí s prázdnou. Nemusejí být však vůbec zklamaní. Forma je velká a my se můžeme jen těšit na boje v play-out.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 20.2.2016, RT TORAX aréna
Poruba
4:3
(1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Chaloupka (Vajda, Gelnar), 26. Rimmel, 39. Zachar (Chaloupka), 46. Chaloupka (Zachar, Vajda) – 8. Baroš (Pořický), 8. Kývala (Kubo), 34. Žabčík (Baroš, Pořický). Rozhodčí: Kubičík (Nový Jičín) – Rychlý (Krnov), Vengřín M. (Ostrava). Vyloučení: 6:9, navíc Kuchta (VAM) 10 min. OT. Využití: 2:0V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Poruba: Kubáň – Vajda, Malý, Peslar, Buček, Puškár, Slavík – Gelnar, Zachar, Chaloupka – Stejskal, Sysala, Seidler – Ballner, Sedlář, Vaněk – Rimmel, Szajter
Valašské Meziříčí: Čáp – Mikel, Valentík, Žabčík, Zábojník, Tomek – Kývala, Varga M., Sprušil, Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Baroš

Porubští do posledního zápasu základní části vlétli doslova po hlavě. RT TORAX využil svou první přesilovku už po 21 sekundách. Vajdovu střelu sice dokázal Jan Čáp zlikvidovat, kotouč mu ale následně vypadl z výstroje a na doklepnutí do odkryté kasy byl u levé tyče připravený Jan Chaloupka – 1:0. Krátce po uplynutí další početní převahy spálil stoprocentní tutovku Jakub Gelnar, jenž netrefil snad ze dvou metrů prázdnou branku. Bobři srovnali v osmé minutě.

Jakub Pořický našel mezi kruhy Vojtěcha Baroše, který zamířil pod Tihlářovu lapačku – 1:1. Za patnáct sekund už bylo vše jinak. Odraženého kotouče se zmocnil před brankovištěm Martin Kývala, který si povytáhl porubského gólmana z branky a z ostřejšího úhlu pohodlně zakončil do poloodkryté branky – 1:2. Šanci na vyrovnání měl minutu před koncem Vladimír Stejskal, jenž se proháčkoval až před brankoviště, ideálně zakončit se mu však již nepodařilo.

Domácí srovnali ve 25. minutě velmi kuriózní brankou. Jan Čáp vyrazil střelu jednoho z domácích forvardů a vypadnutý kotouč se odrazil od brusle Mikuláše Rimmela přímo mezi Čápovy betony – 2:2. Domácí mohli otočit utkání ve svůj prospěch o pět minut později. Nejprve přestřelil Jakub Gelnar po perfektní přihrávce Peslara z druhé strany kluziště, aby o pár sekund později zazvonila po střele Davida Zachara tyč.

Valašské Meziříčí poté dostalo k dispozici dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Když už se zdálo, že vše RT TORAX ustojí bez újmy, hosté udeřili. Krátce po jejím skončení napřáhl na modré čáře Zbyněk Žabčík, jenž zamířil k levé tyči – 2:3. Ostravané srovnali znovu krok minutu a půl před druhou sirénou. Jan Chaloupka našel z pravého kruhu volného Davida Zachara mezi kruhy a porubský kanonýr zamířil přesně do pravého horního růžku – 3:3.

Ostravané nakonec obrat přeci jen dokonali. Ke konci čtyřminutové početní převahy zahlédl David Zachar na opačné straně kluziště Jana Chaloupku, který z ostrého úhlu prostřelil Čápa pod lapačku – 4:3. Martin Kývala mohl o tři minuty později znovu vyrovnat, v rozhodující chvíli mu ale sjel puk z čepele hole a Tihlář tak zasahovat vůbec nemusel. Poruba nakonec Valašské Meziříčí po velkém trápení porazila.

David Handl (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Myslím si, že jsme dneska v takové sestavě nepředvedli vůbec špatné utkání, byli jsme Porubě zdatným soupeřem. Hráli jsme hodně oslabení, což nám moc nepomohlo. Tým bych chtěl pochválit, podal dobrý výkon. Mrzí mě, že tam byla nějaká nekázeň, která nás stála zbytečné oslabení.