Naposledy v tomto měsíci se ukázali Bobři na domácím ledě. A představení to bylo více než smolné. Valaši si dokázali obrátit skóre na svou stranu a dvakrát v utkání vedli. Tři minuty před koncem však sebral všechny naděje domácích Jakub Vítek, svou druhou brankou v utkání. Valašskému Meziříčí tak i nadále náleží osmá příčka v tabulce se ztrátou jednoho bodu na šesté místo.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 34. kolo, středa 18.1.2017, Valašské Meziříčí
Opava
3:4
(1:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 19. Kubo (Pořický, Podešva), 46. Dvořák (Mikel, Kývala), 51. Varga Mir. (Kývala, Baroš) – 17. Herman (Pavelek, Galvas), 47. Vítek (Polok), 52. Černý (Pavelek, Herman), 58. Vítek (Chalupa, Šindelář). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 311. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Varga Mar., Hladiš, Vrba (C), Žabčík, Báchor, Baroš – Dalajka, Dvořák (A), Kývala, Fojtík, Martiník, Brunec (A), Studený, Hlaváč, Varga Mir., Pořický, Podešva, Kubo, Andris
Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Svoboda, Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý, Štindl, Rousek

První třetina začala velmi opatrně a diváci dlouho dobu neviděli žádnou nebezpečnou akci. Na domácím kluzišti se dříve rozkoukali Bobři a postupem času byli střelecky aktivnější. První možnost na změnu skóre získalo Valašské Meziříčí v polovině dvacetiminutovky, kdy byl vyloučen opavský nejproduktivnější hráč Vítek. Početní výhodu však zhatil několika zákroky gólman hostů Wanecki.

I přes menší převahu jako první inkasovali Valaši, když se povedlo skórovat přes Plškovu hokejku Bohumilu Hermanovi. Vedení však nevydrželo Slezanům příliš dlouho. Martin Kubo dostal kotouč na zlatém podnose před prázdnou bránu a nekompromisně zakončil. Po úvodní periodě byl tak stav vyrovnaný 1:1.

Střelecká převaha domácích pokračovala i nadále. O první větší šanci se postarali z brejku hráči Opavy, když propadl skákavý kotouč meziříčskou obranou, ovšem pozorný Plšek nebezpečí zastavil. Na začátku 39. minuty byl na čtyři minuty vyloučen domácí Miroslav Mikel, paradoxně však oslabení Bobry ještě více nabudilo a dokonce po voleji Tomáše Brunce cinkla horní tyč. Po gólové prázdné druhé třetině panoval stále nerozhodný stav.

Uběhlo pět minut ze třetí třetiny a Bobři šli do vedení po dobře mířené trefě Petra Dvořáka. Radost domácím fanouškům zkazil za necelé dvě minuty Jakub Vítek, jenž se v přesilovce ocitl sám před odkrytou brankou, a zavěsit pro něj nepředstavovalo žádný velký problém.

Byli to opět Valaši, kteří dokázali jít do vedení. Deset minut před koncem základní hrací doby zafungovalo zapojení Miroslava Vargy do první formace, a právě meziříčská stálice dorazila skákavý puk za Waneckého. Za minutu se vše opakovalo, ovšem opět na opačné straně. Z rychlé protiakce našel volný prostor v bráně Lukáš Černý a na Bobří hrázi mohlo začít všechno znovu.

V samotném závěru utkání se obrátila štěstěna na stranu Opavy. Jako správný tahoun se prosadil po Plškově vypíchnutí Jakub Vítek, když prostřelil gólmanovy betony. Ztichlý meziříčský stadion ještě sledoval závěr, ve kterém se snažili domácí hrát bez brankáře - leč neúspěšně. Konečný výsledek 3:4 byl směrem k Bobrům krutý, avšak hovořil jasně. Tři body míří společně s hráči Opavy do Slezska.