Celému utkání předcházela minuta ticha za zesnulého brankáře a bývalého trenéra Valašského Meziříčí Romana Čechmánka. Hned ve 4. minutě se prosadil za hosty Vachutka. Ve druhé třetině se podařilo srovnat Barošovi, Draci ale znovu odskočili. Necelé dvě minuty před koncem se po krásné individuální akci podařilo srovnat Hamříkovi, v prodloužení už ale byli zase šťastnější hosté.
2. liga - Východní konference 2023/24, 15. kolo, středa 15.11.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Šumperk
2:3p
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Baroš (Vávra), 59. Hamřík (Vávra, Finsterle) – 4. Vachutka (Nilsson, Rutar), 38. Antoníček (J. Horký, P. Kubíček), 63. Šišolák (Antoníček). Rozhodčí: Vaněk – Gančarčík, Frais. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Střely na branku: 29:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Valašské Meziříčí:  Ševců (Slovák) – Velikovský, Holiš, Liss, Foltýn, Sviták, Baroš, Hamřík – Stodůlka, Pokorný, Finsterle (C) – Kozubík, Romančík, Andris – Martiník, Vávra (A), Vavřík – Kývala, Melenovský, Kuchařík.
Šumperk: Irgl (Ryšavý) – Dudycha, P. Hohl, Rutar (A), Minařík, P. Kubíček, Cekr – J. Horký, Šišolák, Antoníček – Vachutka (A), Nilsson, Jaroš (C) – Tomeš, Polách, Danielčák – Lichner, Skopal.

Druhý gól po návratu na Bobři hráz zaznamenal také Vojtěch Baroš, jenž dostal nabito ihned po vyhraném buly od Vávry.

Do obrany Valmezu znovu naskočil tahoun vsetínské juniorky Jan Hamřík, který po povedené individuální akci zařídil pro Bobry dorovnávací trefu necelé dvě minuty před koncem.

V prodloužení se naskytla valašskomeziříčským velká šance, když dorážel před Irglem Kozubík. Puk se však odrazil od helmy i rukavice, následně byl brankářem vyražen ven z jeho svatyně. I kdyby tak nakonec v brance skončil, nemohla být branka z důvodu sražení rukavicí uznán. O malou chvíli později to nakonec byli Draci, kdo v utkání urval druhý bonusový bod.

Celé utkání bylo věnováno bývalému brankáři a trenérovi Valašského Meziříčí Romanu Čechmánkovi, výsledek nakonec skončil poněkud symbolicky 2:3. Další zápas čeká Bobry v sobotu, kdy zavítají na led Havlíčkova Brodu.

Michal Mikeska (Draci Pars Šumperk): Máme dva body, za které jsme určitě rádi. Těší nás, že jsme to zvládli v naší sestavě a v uvozovkách bez posil z Přerova a Prostějova, na které se nemůžeme úplně vždy spoléhat. Samozřejmě bychom byli radši za tři body, nicméně je potřeba si vážit i těch dvou. Zlepšili jsme obrannou hru a dnes jsme se už i ve druhé třetině udrželi dobře na puku také v útočném pásmu. Bohužel produktivita je pořád mizerná, a proto to u nás bude prostě na jeden nebo na dva góly... A proto zase budeme doufat, že přijdou posily, které tu produktivitu umí zvednout.