Šest zápasů. Přesně tak dlouho čekalo Valašské Meziříčí na další vítězství. Utkání s Kopřivnicí nabídlo oku lahodící hokej, kde Bobři diktovali tempo po většinu utkání. Nakonec zdolali Kopřivnici gólem v prodloužení, když se trefil oslavenec Petr Dvořák a posunul Bobry z nelichotivého posledního místa.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 11. kolo, sobota 14.10.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
3:2p
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Weintritt (Hladiš, Daněk), 37. Studený (Hryciow, Pokorný), 62. Dvořák (Weintritt) – 24. Sluštík (Mrowiec), 25. Poruba (Bail, Tomášek). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kučera. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Weintritt, Hladiš, Hryciow, Mikel, Báchor, Váňa, Baroš – Matějka, Studený (C), Kývala – Dalajka, Daněk, Martiník (A) – Pořický, Dvořák, Brunec (A) – Hořanský, Pokorný, D. Varga – Miroslav Varga
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Krutil, Marek (A), Bail, Mrowiec, Fojtík – Heinzl, Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (C)

Domácí Bobři od úvodních minut vlétli na hosty z Kopřivnice, kteří vůbec nestačili nasazenému vysokému tempu. K první větší příležitosti se dostal v páté minutě Petr Dvořák, jehož pokus mířený mezi betony nadělal Hromadovi velké potíže, nakonec ale našel kotouč mezi svými betony.

Valašské Meziříčí nepolevovalo v nasazeném vysokém tempu a zasypávalo Hromadu dalšími pokusy. Všechny brankář Kopřivnice kryl a držel svůj tým nad vodou. První třetina mimo jiné nenabídla jediné vyloučení, oba týmy byly v první třetině nanejvýš disciplinované.

Kopřivnice předvedla raketový nástup do druhé třetiny, který vústil v první branku utkání. Ve 24. minutě se po zmatcích v brankovišti zorientoval nejrychleji Ondřej Sluštík, jehož dorážka poslala hosty do vedení.

O minutu později to bylo již 2:0 pro Kopřivnici. Do samostatného úniku se po nádherném pasu Baila dostal Jan Poruba a na jeho pokus pod lapačku byl Plšek krátký. Kopřivnice se tak dostala do dvoubrankového vedení.

Kopřivnice nepolevovala ve svém útočném snažení, byli to ovšem Bobři, kteří vsítili třetí branku zápasu. Po konci přesilovky si před brankou našel nahození Hladiše Jiří Weintritt a lehkým sklepnutím snížil stav utkání na rozdíl jediné branky.

Tři minuty před koncem se Bobrům povedlo dokonce srovnat. Tvrdou ránu Hryciowa nedokázal Hromada udržet v náručí a vypadl mu před hranici brankoviště, kde si jej našel Václav Studený a zasunul kotouč za Hromadovy záda. Do konce druhé periody zůstal stav nezměněn, a tak se šlo do šaten znovu za nerozhodného skóre.

Třetí třetina nabízela od úvodních minut vyrovnanou hru obou týmů. V průběhu třetí třetiny to byli ale domácí Bobři, kdo převzal otěže zápasu. Ve 45. minutě jen těsně mimo bránu pálil Pořický, aby se do další velké šance dostal hostující Tomášek. I jeho střela ale skončila mimo bránu.

V polovině třetí části nabídla Kopřivnice Valašskému Meziříčí přesilovku, během které měli Bobři několik šancí, stav ale nadále zůstával nerozhodný.

V 57. Minutě se do sebe pustili před Hromadou Hryciow s Krutilem. Oba dva hráče poslal hlavní rozhodčí na trestnou lavici za hrubost.

Minutu před koncem třetí třetiny měli Bobři několik dobrých šancí rozhodnout utkání v základní hrací době. Hromada ale všem pokusům odolal a podržel tak svůj tým. Do konce třetí části se skóre již neměnilo, a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení hned po první minutě našel cestu do brány Hromady oslavenec Petr Dvořák a zajistil tak svému týmu vítězství po dlouhé sérii porážek. Bobři doma porazili Kopřivnici po prodloužení 3:2 a posunuli se tak z posledního místa, na které odsunuli Opavu.

Jiří Weintritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Za padesát minut utkání musím svůj tým pochválit. Vstup do druhé třetiny nás stál tříbodový zisk, přesto doufám, že tento výkon, který byl poctivý od první minuty nás odpíchne k tomu, abychom bodovali i v dalších těžkých utkáních.

Jaroslav Kofroň (trenér HC TATRA Kopřivnice): Věděli jsme, že domácí budou chtít po sérii porážek vyhrát, protože potřebují body. Byli jsme na to dobře připraveni, bohužel ale desetiminutovka ve druhé třetině nám moc nevyšla a vrátili jsme domácí zpátky do hry, kteří si odnesli dva body za předvedenou bojovnost.