Polovina utkání na výbornou. Valašské Meziříčí vedlo nad největším favoritem ligy dokonce o dvě branky. Pak ale přišla chladná sprcha. Bývalý Bobr Josef Fojtík načal obrat pro Porubu a v poslední dvacetiminutovce vedli Ostravané dokonce o tři branky. Na konečných 4:6 korigoval v poslední minutě během přesilovky Pořický.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 5. kolo, sobota 23.9.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Poruba
4:6
(1:0, 1:2, 2:4)
Branky a nahrávky: 6. Kývala (Dvořák, Martiník), 21. Brunec (Daněk, Pořický), 49. Vítek (Báchor), 60. Pořický (Hryciow, Daněk) – 31. Fojtík (Popela, Dresler), 36. Jaroš (Ballner), 52. Haas (Zachar, Kaluža), 52. Zdeněk (Luka, Popela), 54. Káňa (Luka), 57. Ollender. Rozhodčí: Šudoma - Blaha, Pospíšil. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 351. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6.
Valašské Meziříčí: Plšek (36. Bechný) – Žák, Váňa, Hryciow, Dudek, Báchor, Hladiš, Baroš, Varga Mar. – Matějka, Vítek, Dvořák – Daněk, Pořický, Brunec – Kývala, Studený, Martiník – Varga Mir., Varga D., Dalajka
Poruba: Kůdela – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Ballner, Jaroš, Ollender - Gelnar

Domácí se svého soupeře od prvních minut vůbec nezalekli a začali si vytvářet již od úvodu tlak na svého tabulkového souseda. V páté minutě došlo k prvnímu vyloučení, když se vysokou holí provinil hostující Dresler.

Poruba se jen nadále dostávala zporadicky do útočného pásma, avšak v 8. minutě dostal přesnou přihrávku na hokejku David Zachar, netrefil ovšem ani prostor tří tyčí Plškovy svatyně.

Bobři ve 14. Minutě nabídli svému soupeři možnost přesilové hry. Celou přesilovku se hostům dařilo držet domácí v jejich pásmu. Žádný nebezpečný pokus ale na Plška neletěl.

Po skončení přesilovky se ihned vydali domácí do útočného pásma, kde nejprve vystřelil nejdříve Dvořák, jehož pokus Kůdela vyrazil. Dvořák si ovšem pro puk dojel, objel bránu a poslal přesnou přihrávku na Martina Kývalu, jehož přesná střela k tyči znamenala první branku Valašského Meziříčí.

Ihned na začátku druhé třetiny se Bobři ujali dvoubrankového vedení zásluhou Tomáše Brunce, jehož rána mířila přesně a Kůdela byl bez šance.

Poruba však ožila a začala se hře domácích vyrovnávat. Hosté svého soupeře dostávali pod tlak, který vyvrcholil ve 30. minutě přesným zásahem Josefa Fojtíka od modré. Poruba tak stáhla náskok domácích na rozdíl jediné branky.

Ve 35. minutě se zákrokem utkání blýskl Lukáš Plšek, když velmi pohotově vyrazil lapačkou pokus hostujícího útočníka nad svou bránu.

Ani ne o minutu později však Poruba dokázala srovnat stav utkání zásluhou Tadeáše Jaroše, který byl nejrychleji u kotouče ležícího v brankovišti a lehce ho doklepl do brány domácích.

Po druhém gólu hostů také došlo ke střídání b brankovišti Bobrů, Lukáše Plška nahradil Daniel Bechný.

Na konci druhé třetiny měli možnost Bobři přesilovky 5 na 3, gól však z řady pokusů vytěžit nedokázali.

Před polovinou třetí třetiny šli domácí opět do vedení zásluho Davida Vítka. Bobři tak byli zase o gól navíc vepředu.

Poruba opět srovnala v 52. Minutě, kdy se dostal k dorážce po střele Zachara Marek Haas, pro kterého nebyl problém trefit téměř odkrytou síť.

Za dalších 18 vteřin šli hosté do vedení. Střelu Vladimíra Luky zvládl Bechný ještě vyrazit, na dorážku Jiřího Zdeňka byl však krátký.

O dvě minuty později si Poruba téměř pojistila všechny tři body. Byl u toho znovu Vladimír Luka a Tomáš Káňa, kteří si vyměnili kotouč po zmatcích obrany soupeře a poslali Porubu do tříbrankového vedení.

Bobři v závěrečných minutách zkusili hru bez brankáře, navíc v již započaté početní výhodě. Hrálo se tedy šest na čtyři. Skórovat se jim však nepovedlo, naopak byl to Samuel Ollender, komu se podařilo trefit prázdnou bránu ze středního pásma.

Půl minuty před koncem se domácím ještě podařilo korigovat stav utkání na konečných 6:4 zásluhou Jakuba Pořického. Ten využil nedůrazu obrany Poruby a poslal za Kůdelu poslední branku utkání.

Jiří Wentritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): "První polovinu utkání jsme byli lepším týmem. Srazily nás dva nešťastné góly po půlce zápasu. Třetí třetina už byl boj a my jsme se poslali dolů zbytečnými fauly, které soupeř potrestal."

Aleš Flašar (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): "Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Musím říct, že horší pasáže střídaly lepší a naopak. My s Tomášem jsme na střídačce zestárli alespoň o pět let, naštěstí to ale kluci dokázali otočit a dotáhnout do vítězného konce. Když už jsme se v zápase dostávali do hry, tak jsme vždy hloupě a zbytečně faulovali a to nás sráželo. Některé fauly byly ze strany rozhodčího poněkud přehnané, ale je pravda, že jsme neměli ani tyto chyby dělat. Důležité určitě bylo, že jsme se za stavu 2:0 a následně i 3:2 nepoložili, což bylo pro další vývoj klíčové. Co se týče výkonu, tak to bylo o kapku epší než proti Opavě, ale důležité jsou znovu body, které jsme si svou pracovitostí zasloužili. Jsme rádi, že jsme přečkali dlouhé dvojnásobné oslabení na konci druhé třetiny. Zápas se ale lámal v momentě, kdy se nám podařilo dát několik rychlých branek, které pramenily také z toho, že ve třetí třetině jsme soupeře už bruslařsky převyšovali."