Forma Bobrů před playoff prudce vzrostla, a díky Dvořákově trefě v samostatných nájezdech získávají senzační čtvrté vítězství v řadě. Po gólech Fojtíka a Brunce vedli Valaši 2:0, avšak domácí hráči otočili skóre ve svůj prospěch. Do prodloužení pak poslal Valašské Meziříčí kapitán Stanislav Báchor dvě minuty před koncem základní hrací doby.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 43. kolo, sobota 18.2.2017
Opava
3:4sn
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Vítek (Sysala, Šindelář), 29. Vítek (Galvas, Černý L.), 51. Selingr (Galvas, Polok) – 10. Fojtík (Studený, Andris), 16. Brunec (Hladiš, Kývala), 59. Báchor (Brunec, Dvořák), rozh. náj. Dvořák. Rozhodčí: Fiala – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Kilnar, Fedor, Vítek, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Sysala, Herman, Svoboda
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Nedbálek, Varga Mar., Hajda, Báchor (C), Hladiš, Baroš, Žabčík – Fojtík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec (A), Dvořák (A), Hlaváč, Martiník, Andris, Studený, Varga Mir., Varga D., Podešva

První velkou možnost ke skórování měli na konci 3. minuty hosté, domácí ale od inkasovaného gólu zachránila tyč. O dvě minuty později zatrnulo opavské střídačce podruhé, s výborným zákrokem se však vytasil brankář Wanecki. Bobři byli v úvodu velmi nebezpeční, za dvě minuty se rána Brunce odrazila od brusle Tomáše Černého opět do tyče a gól tak doslova visel ve vzduchu. Následně dostali domácí možnost zahrát si první přesilovou hru, tu ale nevyužili a krátce po jejím konci navíc inkasovali. Do samostatného úniku se dostal Josef Fojtík a povodil si Waneckého.

S blížícím se koncem úvodní třetiny si hru v početní výhodě vyzkoušeli také hosté a Tomáš Brunec ji šikovnou střelou zužitkoval k dvoubrankovému vedení. Slezané reagovali v poslední minutě třetiny, kdy rovněž v přesilovce snížil po zmatcích před valašskomeziříčskou klecí Jakub Vítek.

Ideální nebyl v podání Opavy ani nástup do druhého dějství, opět byl aktivnějším celkem ten hostující. Bobři se ale do žádné vážnější možnosti ke skórování nedostali, naopak ve 29. minutě po Kývalově vyloučení sami inkasovali. Galvasovu střelu z modré čáry umístil za gólmanova záda svou druhou trefou v utkání Jakub Vítek. Zbytek třetiny žádné vážnější vzrušení nenabídl, před třetí periodou platil nerozhodný stav 2:2.

I do dějství číslo tři vstoupil aktivněji valašský celek, Slezan však přečkal dvojí vyloučení a v 51. minutě dokonal obrat, když na Plška vyzrál Pavel Selingr. Jenže Opava i přes povedenou otočku duel do vítězného konce nedovedla. Necelé dvě minuty před třetí sirénou se z kruhu trefil přesně Stanislav Báchor a utkání tak dovedl do prodloužení. V tom branka nepadla a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

V těch na domácí straně Selingr s Kilnarem neproměnili, zatímco Petr Dvořák s Josefem Fojtíkem ano. Bonusový bod tak nakonec vybojovali Bobři. Opava se po této ztrátě v tabulce opět propadla na páté místo za Hodonín, který doma zdolal poslední Techniku Brno a Bobři si pojistili šestou příčku.