Dvě branky Ondřeje Martiníka započaly cestu za vítězstvím v posledním domácím utkání před ligou. Soupeř ze slovenského Púchova inkasoval od Bobrů celkem šest branek, což pro Valachy znamenalo výhru v poměru 6:4. Hokejisté Valmezu odčinili minulou blamáž v Opavě a nyní je čekají dva poslední přípravné zápasy na půdě soupeřů.
pátek 25.8.2017, Valašské Meziříčí
Púchov
6:4
(2:2, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Martiník (Hladiš), 20. Martiník (Varga D., Koňařík), 22. Pořický (Peterka), 34. Studený (TS), 37. Daněk (Pořický, Svozílek), 47. Kubo (Dalajka, Studený) – 16. Pišoja (Zúbek, Hrušík L.), 19. Pišoja (Hrušík L.), 25. Bajtala (Haluška), 50. Zúbek (Hrušík L.). Rozhodčí: Fidler – Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 80. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Netolička) – Váňa, Báchor, Mikel, Hladiš, Varga Mar., Hajda, Svozílek, Talán – Brunec, Koňařík, Kývala – Peterka, Daněk, Pořický – Dalajka, Studený, Kubo – Varga D. (C), Kuchařík L., Martiník
Púchov: Hrušík T. – Kollárik, Pišoja, Kvocera, Haluška, Schvandtner – Bajtala, Mucha, Panáček, Košut, Zúbek, Hrušík L., Zemko, Luhový, Furo (C)

Utkání začalo brzkým vyloučení dvou Púchovských hráčů, a tak byla Bobrům nabídnuta přesilovka pět na tři hned zkraje utkání, kterou ovšem nedokázali využít. Chvíli po konci druhého trestu mířil Dalajka jen do tyčky a puk se odrazil mimo bránu.

Ve 14. minutě se tribuny dočkaly prvního gólu. Před bránou hostů došlo k řadě nepřesností na obou stranách a puk nakonec zásluhou Ondřeje Martiníka skončil za zády Púchovského gólmana.

Za minutu a půl Púchov vrátil úder. Jakub Pišoja se nijak nerozpakoval a dělovkou poslal puk za Plškova záda.

Hra začínala nabírat na tempu, což vyústilo v další gól Púchova. A byl to opět Jakub Pišoja, který rozradostnil své spoluhráče, když po přihrávce Lukáše Hrušíka poslal kotouč za Plška podruhé.

Domácí Bobři odpověděli stejně rychle, jako se to povedlo Púchovu. Minutu před koncem první třetiny opět srovnal stav utkání Ondřej Martiník. Tím se stal taktéž dvougólovým střelcem utkání jako Jakub Pišoja.

Neuběhly ani dvě minuty druhé třetiny a domácí se mohli opět radovat. Lukáš Peterka nahodil puk směrem na bránu, kde se nejrychleji zorientoval Jakub Pořický a zavěsil kotouč za záda Tomáše Hrušíka dřív, než stihl jakkoliv zareagovat.

Púchov ovšem na nic nečekal a o dvě minuty později srovnal opět stav utkání. Tomáš Bajtala se ve vlastním oslabení vydal do úniku a střelou mezi betony překonal Plška.

Ve 34. minutě se dostal do samostatného úniku Václav Studený. Na jeho konci byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařídil trestné střílení, s kterým se útočník domácích vůbec nerozpakoval a s ledovým klidem poslal zkušeně kotouč pod lapačkou pod Hrušíkovou lapačkou do brány.

O pár chvil později udeřili opět Bobři. Po kombinaci celé formace se ke střele dostal Josef Daněk, pro něhož nebyl problém dostat černou gumu za gólmana hostí.

Minutu před koncem byl nepříjemně dohrán za brankou hostů Peterka, vše se však obešlo bez vážnějšího zranění.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy s nasazením, na další gól si ovšem diváci museli počkat až do 47. minuty. Studený, Dalajka a Kubo si jednoduše vyměnili kotouč v útočném pásmu a Martin Kubo zvýšil už na 6:3 pro domácí.

V polovině třetí třetiny už Púchov pouze korigoval skóre po ukázkové teči Františka Zúbka. Ten lehce tečoval lehkou střelu Lukáše Hrušíka a naposledy udělal gólovou radost svému týmu.

Utkání se už dohrávalo v poklidném tempu. Púchov se ještě snažil občasnými výpady utkání zdramatizovat, což se mu ovšem nepovedlo, a tak utkání skončilo vítězstvím Bobrů v poměru 6:4.

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Dneska už to s klukama vypadalo, jak bysme si to přáli do sezóny a oproti utkání v Opavě jsme mohli vidět určitě zlepšený výkon na všech postech. Dnes jsme byli mnohem rychlejší, dohrávali jsme souboje, z toho vznikalo to, že jsme byli často na kotouči, dokázali jsme ho podržet a to je to, co po těch hráčích chceme a budeme to vyžadovat i v sezóně. Věřím, že ty naše výkony už budou mít jen vzestupnou tendenci. Od posledních dvou utkání už očekávám, že výkon bude stálý a hráči budou plnit pokyny, které po nich chceme, abychom se vyvarovali zbytečné hře v defenzívě a tím pádem budeme připraveni na sezónu.