Bobři už nejsou poslední! Ve třináctém kole dokázali Valaši na domácím ledě porazit Šumperk, což je posunulo o dvě pozice dopředu. Zápas otevřel velmi rychle David Varga, jenže ve druhé třetině museli domácí dotahovat ztrátu. O obrat se postarala Dvořákova formace. Nejprve srovnal skóre Tomáš Brunec a ve třetí třetině dostal fanoušky do varu Jakub Pořický vítěznou brankou na 3:2.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 13. kolo, sobota 21.10.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Šumperk
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. D. Varga (Hořanský), 37. Brunec (Dvořák), 51. Pořický (Brunec, Dvořák) – 24. Lehečka (Cink, Sedlák), 34. Lehečka (Šťáva). Rozhodčí: Škrobák – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 203. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hladiš, Weintritt, Žák, Váňa, Hryciow, Mikel, Baroš, Mar. Varga – Mir. Varga, Studený (C), Kývala – Martiník (A), Daněk, Dalajka – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Pokorný, Hořanský, D. Varga
Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák (C) – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Vachutka, Fisher

Hned ve druhé minutě poslal Valašské Meziříčí do vedení David Varga, k němuž se odrazil po střele druhého jmenovaného kotouč a zvládl ho dopravit za Lakosilova záda. Bobři tak vedli hned v úvodu třetiny 1:0.

Další průběh třetiny nabídl několik dobrých příležitost na obou stranách, zvláště v půlce třetiny sehráli Valaši pohlednou akci, kterou na poslední chvíli hasil obránce Draků odklizením puku před odkrytou klecí.

Ve třinácté minutě dostal Šumperk první možnost přesilové hry v utkání. I přes tlak v útočném pásmu však nedokázali srovnat, naopak Lakosil na druhé straně se musel předvést náramným přemístěním v brankovišti a zákroku, kterým zabránil dvoubrankovému vedení Bobrů.

Minutu před koncem periody už zvedali šumperští ruce nad hlavy, když se radovali ze vstřelené branky. Radost jim ale překazil hlavní rozhodčí, který gól neuznal, když odpískal přerušení hry ještě před momentem, kdy překročil kotouč brankovou čáru. Důvodem odpískání byl ležící hráč Bobrů. Třetí třetina už více nenabídla, a tak mužstva odcházela do šaten s jednobrankovým rozdílem ve prospěch Valašského Meziříčí.

24. minuta druhé periody nabídla přesilovou hru Valašského Meziříčí. Byli to ale Draci z Šumperka, kdo se dokázal prosadit v oslabení. Jakub Lehečka dokázal po přihrávce Cinka najít díru mezi Šurého betony a srovnal tak stav utkání.

Vachutka ujížděl ve 28. minutě v samostatném úniku, jeho pokus ale velmi dobrým zákrokem ukryl Šurý ve své lapačce. O dvě minuty později nabídl Novosad Bobrům možnost přesilové hry, když vyhodil kotouč mimo ledovou plochu. Avšak Valaši této nabídnuté šance nevyužili, naopak to byli Draci z Šumperka, kdo ve 34. Minutě šel do vedení zásluhou Jakuba Lehečky. Ten si tak připsal už svou druhou branku v utkání.

O tři minuty později ujížděli Bobři dva na jednoho. Hořanský se rozhodl pro střelu, orazítkoval ale pouze tyč Lakosilovy svatyně. Valašské Meziříčí to ale nemuselo příliš mrzet, protože jen o pár chvil později se trefil Tomáš Brunec, jehož dorážka se zastavila až v brance. Bobři tedy znovu srovnali stav utkání.

Od začátku třetí třetiny začal velmi tuhý boj o každý kout kluziště. Oba soupeři se prali velmi tvrdě o každý puk. Další branka ale padla až v 51. minutě. Jakub Pořický trefil Bobrům vedení 3:2 a vypoutal euforii v hledišti.

Šumperku zbývalo deset minut alespoň na srovnání a začali do Valašského Meziříčí bušit. Pět minut před koncem jen těsně nezvládl dorazit kotouč do prázdné branky, když u něj byl rychleji obránce Bobrů. Poslední velkou šanci šumperští promarnili pár sekund před koncem, když si se střelou Gewiese poradil bez problémů Šurý a i on rozhodl svým skvělým výkonem o výhře Bobrů za tři body.

Jiří Weintritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Utkání se lámalo ve druhé třetině, kde jsme vyrobili tři chyby, kde nás nadstandardně podržel gólman. Ve třetí třetině jsme stáhli sestavu na tři lajny a podařilo se nám vstřelit třetí rozdílový gól, který jsem v závěru bojovností udrželi.

Pavel Hulva (trenér Draci Šumperk): Odehráli jsme velmi špatně první třetinu. Když jsme dostali gól na 3:2, domácí to velmi povzbudilo. Hlavně nám chyběl důraz před brankou v obou brankovištích, však taky rozhodující gól padl právě po našem nedůrazu v brankovišti. Mimo jiné jsme taky neproměnili několik vyložených šancí, které ale vychytal skvělý gólman domácích.