V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři dnes zajížděli na horkou půdu ostravské Poruby. Ta byla favoritem. Utkání bylo velmi vyrovnané, hráči ostravského celku však třetí třetinu zvládli lépe a vítězství tudíž míří na jejich stranu. Bobři dnes předvedli velmi dobrý výkon a nemusejí se vůbec za nic stydět.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 3. kolo, středa 21.9.2016, RT TORAX Arena
Poruba
6:4
(2:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Zachar (Bail, Ballner), 12. Zachar (Vaněk), 30. Ballner (Vaněk), 43. Hudeček (Puzič), 44. Piecha (Kafka, Sedlář), 50. Hudeček (Slavík) – 7. Studený (Žabčík), 30. Brunec (Mikel, Štědrý), 32. Dvořák (Kývala), 57. Kubo (Nedbálek, Dvořák). Rozhodčí: Koziol – Novák, Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 488. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4.
Poruba: Čech (Putec) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Kilnar, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Hudeček
Valašské Meziříčí: Čáp (Plšek) – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík – Pernický, Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Kuchařík

Hned v první minutě se mohlo měnit skóre. Jan Podešva, Ondřej Martiník a na druhé straně ani Rostislav Vaněk nedokázali v jasných příležitostech otevřít gólový účet zápasu. V sedmé minutě se však ujala hostující akce. Žabčíkovo nahození od levého mantinelu nechytatelně tečoval před brankovištěm Václav Studený, který s pomocí tyče poslal kotouč za brankovou čáru – 0:1. Za dvě minuty RT TORAX srovnal. Marek Bail vypálil od modré a jeho ránu dokázal před brankovištěm tečovat David Zachar, jenž umístil kotouč do protipohybu gólmana k levé tyči – 1:1. Porubský kapitán ale neměl dost. Za tři minuty David Zachar dorážel v brankovišti a kotouč nakonec propadl za Čápova záda – 2:1. O chvíli později mohl v přesilovce vyrovnat Martin Kývala, z metru však hostující útočník nedokázal trefit odkrytou klec.

I další třetina začala pěkně zostra. Po 47 vteřinách hry byl při svém úniku faulován Ondřej Slováček a hlavní sudí nařídil trestné střílení. To ale bývalý útočník Vsetína nevyřešil ideálně a Jan Čáp zasáhl svým betonem. Poté zahrozil zase Marek Sedlář, který ale trefil z ostrého úhlu jen vzdálenější tyč. V polovině základní hrací doby znovu úřadovala Zacharova formace. David Ballner zkusil štěstí z levé strany a kotouč propadl Čápovi pod vyrážečkou – 3:1. Po 19 sekundách Bobři snížili. Tomáš Brunec překvapil nenápadnou střelou z levé strany Čech a drama bylo na světě – 3:2. Za dvě minuty už Valašské Meziříčí srovnalo. Kývalova odražená střela se dostala na hůl Petra Dvořáka, jenž měl před sebou prázdnou klec – 3:3.

Ve 43. minutě bylo hned v Porubě veseleji. Ivan Puzič vyzval ke skórování rozjetého Jana Hudečka, jenž přízemní střelou tvrdě prostřelil Jan Čápa k pravé tyči – 4:3. Za 58 sekund slavili Ostravané znovu. Dominik Kafka nahrával Martinu Piechovi, který přehodil zleva ležícího hostujícího brankáře – 5:3. Zanedlouho už vedla Poruba o tři góly. Jan Hudeček totiž nastřelil brusli jednoho z hostujících obránců a kotouč si to namířil k pravé tyči – 6:3. Bobři řekli poslední slovo zhruba tři minuty před koncem. Nedbálkovu střelu od modré dokázal ještě tečovat Martin Kubo, jenž nasměroval kotouč za Čechova záda počtvrté – 6:4.

Radim Dvořák (asistent trenéra HC Bobři): "Byli jsme vyrovnaným soupeřem, jelikož Poruba hrála stejný systém, jako my, avšak s tím, že oni jej dodržovali na sto procent. Za nepříznivého stavu jsme se semkli a dokázali utkání srovnat. Zápas jsme mohli mít ve svých rukou, protože i Poruba chybovala, ale my jsme nevyužili strávený čas v jejich pásmu. Pak nám po našich chybách dali góly. Ty chyby se u nás opakují, to musíme zlepšit do příštího utkání."