Z papírově silnější sestavou nastoupili Bobři do svého druhého přípravného utkání na ledě Nového Jičína. Tým po utkání v Kopřivnici opustilo trio Vyvijal, Kubal, Pavlůsek. K Bobrům se naopak připojil havířovský obránce David Chroboček, který podle slov trenéra Radima Dvořáka odehrál dobré utkání.V útoku se blýskl Jakub Pořický, který se na led vrátil po zranění zad. "Bylo to hodně chaotické utkání, do kterého se výrazně zapojily i rozhodnutí sudího. V mém prvním střídání jsem měl možnost nájezdu, ale Jirka Slovák mě skvěle vybruslil. Naopak v prodloužení jsem nájezd zavinil, ale to se hrálo ve třech a bylo to, jak se říká vabank," řekl o svých stěžejních situacích Pořický."Hrál jsem po zranění první hokej a nedostatků tam bylo moc. Trenéři hledají ideální řešení a vše se zatím testuje. Nejvíce nás asi potrápila nedisciplinovanost," zhodnotil Jakub Pořický.
pátek 19.8.2016, Nový Jičín
3:4sn
(0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Běhal (Zdeněk), 31. Zděnek (Kocián, Málek), 34. Běhal (Zdeněk, Slovák) – 28. Baroš (Mikel), 38. Ondráček (Varga D., Zábojník), 55. Pořický, rozh. náj. Pořický. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3.
Nový Jičín: Slovák (Iláš), Běhal, Kužílek, Haloda, Hruška, Bahounek, Metelka, Cabák, Chvostek M., Zdeněk, Gebauer R., Kocián, Novotný, Ižacký, Dalajka, Hladiš, Slovák, Kratochvíl Š., Hlaváč, Málek, Kabeláč
Valašské Meziříčí: Čáp (Plšek), Báchor, Zábojník, Žabčík, Mikel, Štědrý, Chroboček, Baroš, Studený, Brunec, Pořícký, Martiník, Kubo, Varga M, Varga D, Kývala, Ondráček, Kuchařík

Bobři vstoupili do utkání docela aktivně a hned ve druhé minutě si to mířil na bránu Jakub Pořický, který byl ovšem faulován a sudí nařídil trestné střílení. To se meziříčskému útočníkovi nevydařilo a poté se hrál už vyrovnaný hokej. První třetina skončila za bezbrankového stavu.

Ve druhé dvacetiminutovce začali domácí jak nejlépe mohli. V čase 20:54 otevřel, v početní nevýhodě, skóre utkání Jiří Běhal. O sedm minut později se v přesilovce opřel do puku Miroslav Mikel a po teči Vojtěcha Baroše bylo srovnáno. V polovině utkání zadělal na problémy Kývala, když dostal pětiminutový trest za bodnutí špičkou hole. To domácí hráči využili dvojnásobně a dostali se do vedení 3:1. Zaskočení Bobři se pak museli dlouho na ledě hledat. v závěru třetiny se naštěstí povedlo snížit Filipu Ondráčkovi na 2:3.

Třetí třetina se opět nesla v duchu častých vyloučení. Herní tempo na obou stranách upadlo a nastartovat se ho povedlo Bobrům až pět minut před koncem. Jakub Pořický vzal vše na sebe a krásnou individuální akcí zažehl plamen naděje modrobílým. V základní hrací době se končilo za stavu 3:3.

V prodloužení byl totožný výsledek na tabuli s počtem hráčům na ledě. Ve hře tři na tři to bylo ze strany na stranu, střely létaly z hokejek obou týmů. V závěru prodloužení se řítil na bránu Kratochvíl, kterého nedovoleně zastavil Pořický a sudí nařídil samostatný nájezd. V tom byl ovšem úspěšnější gólman Jan Čáp a to znamenalo, že přijdou na řadu nájezdy. V dovedností disciplíně byli jasně lepší Bobři, a nejen nádherný nájezd Studeného rozhodl o vítězství hostujícího celku.

Radim Dvořák (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): "Zápas byl ovlivněným vyloučením. Metr rozhodčích byl však na obě strany stejný. Mnohé nám to napovědělo, i co se týče chování hráčů. Některé věci si opravdu nemůžou dovolit a je to na pováženou. Nemáme tam takové borce, aby si mohli s prominutím otvírat pusu, to jen ten horší poznatek z utkání. Jinak opět jako v Kopřivnici to bylo herně příjemné překvapení. Dnes už si dovolím jmenovat hráče. Jakub Pořický odehrál výborný zápas. Měli jsme z něj trochu obavu, ale pozičně to zvládl fantasticky. Dobrý výkon také předvedl gólmana Čáp.