Do Valmezu přijíždí vedoucí Poruba

Bobři ve středečním utkání na ledě Kopřivnici po nezvládnutém vstupu do utkání neprodloužili sérii vítězství a po těsné porážce 3:4 musí začít střádat vítězství od znovu. Hned následující zápas to nebudou mít vůbec lehké. V sobotu na kluziště zimního stadionu do Valašského Meziříčí přijede lídr tabulky a favorit druhé ligy RT TORAX Poruba.

Bobři svázání marodkou v obraně

Nepříjemné starosti má na svých bedrech kouč Valachů Jiří Weintritt, kterému momentálně chybí tři obránci ze soupisky. K marodícímu Stanislavu Báchorovi a Dominiku Hladišovi se přidal Vojtěch Baroš, který si přivedl nepříjemné zranění v horní části těla během středečního vyostřeného duelu v Kopřivnici.

Naopak po zranění se dostává do zápasového tempa Petr Dvořák, jehož formace se podílela v minulém utkání na dvou vstřelených brankách, které vzal na svá bedra lídr týmového bodování a nejlepší střelec Jakub Pořický (13+7).

Poruba s velkým náskokem na výsluní

Ostravané prohráli jen jediné utkání v této sezóně a po právu jim tak patří první příčka tabulky. Ovšem výhry nebývají až tak jednoznačné, jak se může na první pohled zdát. Už při domácím zápase s Bobry museli hráči Poruby otáčet nepříznivé skóre 0:3, což jsem jim ale povedlo. Další celek, který je trápil do poslední minuty byla Kopřivnice. Ta na téměř nedobytné pevnosti uhrála po prohře 2:1 v prodloužení alespoň bod.

Porubský kádr, do kterého nově patří i Bobrům známý Michal Hryciow, táhne v kanadském bodování Jiří Zdeněk (13+14). Titulem průběžně nejlepšího střelce se pyšní nikdo jiný, než Vladimír Luka (15+8).

Poslední zápasy Poruby

Poruba - Šumperk 4:3sn
Hodonín - Poruba 2:6
Poruba - Opava 9:0

Sestava Poruby z minulého zápasu:

Kůdela – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Luboš, Popela, Puškár – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender – Ballner, Schwarz, Gelnar

Shrnutí

Třetí odvetné utkání 19. kola druhé hokejové ligy skupiny Východ mezi celky HC Bobři Valašské Meziříčí a HC RT TORAX Poruba 2011 se odehraje v sobotu 11. 11. 2017 od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.