K soutoku Bečev dorazí Hodonín
pondělí 8.1.2018 | Richard Müller |

K soutoku Bečev dorazí Hodonín

Hodonín je soupeř, proti kterému odehraje Valašské Meziříčí poslední zápas základní části probíhající sezóny. Než ovšem tato chvíle nastane, střetnou se mužstva ještě dvakrát. Právě ve středu se ukáží jihomoravané na Bobří hrázi už potřetí, navíc hnáni předchozími dvěma tříbodovými úspěchy. Bude to také poprvé, kdy proti Bobrům, se vší pravděpodobností, naskočí Jan Matějka, který se ke trenéru Čechmánkovi přesunul z Valašska během prosince loňského roku.

Téměř měsíc bez tří bodů. Podvolí se Drtiči?

Bobrům se naposledy povedlo vyhrát doma proti Novému Jičínu, který zdolali po vyrovnaném zápase až v samostatných nájezdech. V dalším duelu čekala na Bobry domácí Kopřivnice, a ke vší smůle se jim nepovedlo prolomit tříleté čekání ani tentokrát. Domácí suverenitu Tatry nad Valmezem potvrdil hattrickem veterán Martin Tomášek. Pak už čelili modrobílí dvěma favoritům. Pod domácí střechou nedopustili překvapení s vedoucí Porubou a o víkendu neprolomili ani šumperské nezdary.

Žabčík, Hladiš a Matějka pod vedením Čechmánka

S odchodem útočníka Jana Matějky se legie bývalých hráčů Valmezu na jihu Moravy rozrostla. Z hráčské trojice si vede nejlépe podle očekávání obránce Zbyněk Žabčík (2+8), který odehrál i nejvíce zápasů. Produktivitu projevil i další obránce Dominik Hladiš (2+2), jenž odehrál oproti Žabčíkovi jen polovinu zápasů, tedy třináct. Třetí do party Jan Matějka (0+0) se ještě za čtyři klání prosadit nedokázal.

Drtičům patři s náskokem tří bodů druhé místo. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Jakub Kadlec (15+13) a z beků si nejlépe vede Pavel Mojžíš (4+15). Ze začátku sezóny strávil nejvíce času v bráně Ondřej Haloda (89,75%), ale od příchodu kouče Čechmánka dostává větší prostor slovák Zdenko Kotvan (91,51%), jenž si drží i lepší procentuální úspěšnost zásahů.

Poslední utkání Hodonína

Hodonín - Poruba 3:4
Šumperk - Hodonín 5:3
Hodonín - Opava 5:2

Sestava Drtičů z minulého zápasu:

Haloda O. (Kotvan) - Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Matějka, Hajný - Sajdl (A), Vaněk D., Hložánek - Jurča, Charvát (C), Kadlec - Romančík, Kuba, Vrána.

Shrnutí

Utkání 35. kola druhé hokejové ligy skupiny Východ se odehraje ve středu 10. 1. 2018 od 18:00 na Zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Vstupné na zápas je 60 Kč.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine