Od letošní sezóny nastupuje s áčkem na prsou. Posledních pět zápasů se srovnává povoláním útočník s novou rolí v obraně, kterou týmu pomáhá v krušných časech s nedostatkem obránců. Od změny postu Josefa Daňka Valašské Meziříčí ale vyhrálo všechny zápasy, jak správně naznačil při odjezdu týmového autobusu z Pelhřimova Ondřej Martiník. Sám Josef Daněk měl poté co říci k uplynulému zápasu s Ledními medvědy.

Oproti běžným pořádkům vás čekal před dnešním zápasem pouze jeden den volna. Lišila se nějakým způsobem příprava na zápas v Pelhřimově? Po čtvrtečním zápase jsme šli v pátek na led se jen vyloženě sklouznout a vybruslit, aby jsme měli energii do dnešního zápasu, což bylo asi hlavním cílem pátečního tréninku.

Doma jste Lední medvědy také téměř celý zápas přehrávali, ale dokázali je zdolat pouze 2:1. V čem byl dnešní zápas jiný?
Doma nám to tam oproti dnešku nespadlo, tady evidentně ano, když jsme dali šest gólů. Na druhou stranu, gólman Slovák nás podržel, takže ten výsledek mohl být klidně 6:4 nebo 6:5, ale tím, že on měl dnes ten zápas na nulu a my jsme ty góly dali, tak bereme tři body.

Čím jste dnes soupeře přehráli? Bylo to o celkovém přístupu k utkání nebo rozhodl nějaký jeden hlavní faktor, jako například časté vylučování pelhřimovských?
Na jednu stranu tím, že soupeř chodil ven ztrácel síly. My jsme si ale hlavně po první třetině říkali, že musíme být trpěliví, protože to bylo 0:0, ale věděli jsme, že máme na víc. Po prvním gólu Michala se nám potom rozvázaly ruce a už to, nechci říkat bylo na jednu bránu, ale přehrávali jsem je víc a víc.

Takže o vítězství rozhodla druhá třetina, kde jste soupeři nasázeli čtyři góly...
Jak jsem říkal, zlomovými okamžiky byly určitě druhá třetina a zákroky Jirky Slováka.

V sám nastupujete v posledních zápasech v obraně. Jak se sžíváte s novou rolí?
Sžívám se, no.. (směje se). Ale jo, není to můj post, ale snažím se, abych dělal co nejméně chyb. Snažím se nějakým způsobem přežít a dávat to klukům, ať je puk co nejmíň na mojí holi.

Nyní vás čekají tři po sobě jdoucí zápasy na Bobří hrázi, přičemž stále platí, že jste na ní ztratili body pouze s Opavou a Hodonínem. Cítíte v kabině, že domácí prostředí je vaši silnou stránkou v letošní sezóně vzhledem i vzhledem k těmto třem duelům?
Samozřejmě to nechci zakřiknout, ale letos doma hrajeme dobře. Když to navíc podpoříme prvním gólem, tak si myslím, že máme i nějakou tu psychickou výhodu. Myslím, že soupeřům se na Bobří hráz v letošní sezóně nejezdí lehko a věřím, že tři domácí zápasy, které nás čekají, nebudou výjimkou.