Další nervy drásající bitva, tentokrát s vítězným koncem! Nesmírně vyrovnané druhé utkání se Žďárem dospělo až do prodloužení, ve kterém se o rozhodující branku postaral Patrik Dalajka a přisoudil tak druhý z dostupných bodů v sérii na stranu Valachů. Série hraná na tří vítězné duely pokračuje ve středu na ledě soupeře.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, pondělí 4.3.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
3:2p
(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Vaněk (Seidler, Báchor), 34. Hořanský (Vávra, Ostrčil), 65. Dalajka – 25. Panna (Stehlík, Krupka), 37. Stehlík (Kuřítko, Peslar). Rozhodčí: Šudoma – Novák, Pospíšil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Šurý) – Báchor, Weintritt, Váňa, Žák, Rudl, Holiš, Jenáček, Ostrčil – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Daněk (A), Dalajka – Hořanský, Vávra, Pořický – Fojtík, Martiník (A), Andris.
Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík (A), Panna, Wasserbauer.

Už začátek druhého utkání série se nesl ve vysokém tempu, které postupem přibývajících minut gradovalo. Hosté ze Žďáru nad Sázavou posléze dostali v polovině první periody monžnost přesilové hry pět na tři, kterou se však i přes slibný tlak Plamenů podařilo svěřencům trenéra Weintritta ubránit. Žďárští ale zůstávali i po konci druhé přesilové hry aktivnějším mužstvem na ledové ploše, svůj velmi dobře vypracovaný tlak ale svěřenci Konečného nedokázali zužitkovat. A jak praví jedno z nejstarších sportovních přísloví: Nedáš, dostaneš! Po vyložené šanci hostí se do rychlého kontru dostala první letka Valachů, na jehož konci zakončoval po spolupráci se Seidlerem do prázdné branky Rostislav Vaněk, čímž poslal Bobry do vedení, a zároveň vstřelil jejich vůbec první branku v letošním play-off. Bobři po vstřelené brance ožili a začali být pro změnu právě oni aktivnějším mužstvem, další vyložené šance ale přinesla až poslední minuta třetiny, ve které nejprve před Slovákem neuspěl v samostatném úniku Panna, aby střelu doprostřed branky z hole Fojtíka bez potíží zastavil na druhé straně Loubal.

Vysoké tempo nastavené v první třetině pokračovalo i v té druhé. Na jeho základě přišlo srovnání z hole Ondřeje Panny po necelých pěti minutách hry, který pár sekund před koncem přesilové hry využil své orientace v předbrankovém prostoru a srovnal tak stav duelu. Žďárští mohli jít o pár chvil později dokonce do vedení, včasný zákrok Žáka před ležícím kotoučem v brankovišti ale jejich druhé brance v zápase zamezil. Tu ve třicáté čtvrté minutě naopak vstřelili Valaši po skvělé práci Vávry a Adama Hořanského v předbrankovém prostoru, přičemž druhý jmenovaný dostal puk za záda Loubala. Plameny se ale tři minuty před koncem znovu dočkaly vyrovnání a znovu to bylo z předbrankového prostoru. Ondřej Stehlík v něm byl nejpohotovější a zasunutím puku za Slováka znovu poslal utkání do nerozhodného stavu. To vydrželo až do konce prostřední periody, a tak se před tou závěrečnou odcházelo do šaten za smírného stavu.

Třetí perioda započala opatrněji z obou stran, přesto ve vysokém tempu. Řadu šancí na obou stranách ale lapili výborní gólmani nebo zastavovala dobře zformovaná obrana na obou stranách kluziště. Ani početní výhody se nestaly pro žádný z týmů osudovými, a tak se po už klidnějším závěru třetí třetiny, kdy se hlavně žádný z mančaftů snažil nevyrobit zbytečnou chybu, šlo do prodloužení. V něm po čtyřech minutách rozhodl o vítězství Valachů Patrik Dalajka skvělou prací v předbrankovém prostoru. Útočník Bobrů využil zaváhání brankáře i obrany soupeře a dostal kotouč díky svému důrazu až za brankovou čáru a rozhodl o vítězství svého celku.