Prvnímu klání ligy nechybělo opravdu nic. Góly, emoce a tvrdou bitvu nabídl atraktivní zápas, v němž se setkalo domácí Valašského Meziříčí s hostující Kopřivnicí. Valaši museli od samého začátku dohánět nepříznivý stav, což se jim povedlo až v poslední třetině. O výsledku utkání muselo tak po remíze 3:3 rozhodnout prodloužení, v němž se prosadil jako správný kapitán Tomáš Vávra. Bobři se radují ze zisku prvních dvou bodů do tabulky a připisují cennou výhru.
2. liga - skupina Východ 2020/2021, 2. kolo, středa 23.9.2020
Kopřivnice
4:3p
(1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Pořický (Andris, Kuchařík), 38. Žák (Vávra), 48. Pořický (Žák, Vávra), 63. Vávra (Finsterle, Báchor) – 6. Kofroň (Sluštík), 14. J. Mach (Štěpánek), 17. Gebauer (Rudl). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Peluha. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 195. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (17. Sachr) – Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, Kamas, Kobylík, Pavlas – Andris, Vávra (C), Stodůlka, Pernický, Slovák, Finsterle, Pořický (A), Kuchařík, Urban, Vavřík, Urbanec.
Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Krzak, Štěpánek, Bail, Rudl, T. Fojtík – Suchý, Gola, Marek, Daron, Pokorný, Hrubý, Gebauer, Bartošák, Kofroň, F. Fojtík, Sluštík, M. Mach, Žemba, J. Mach (C).

Samotný začátek utkání patřil vzpomínce na dlouholetého funkcionáře domácího klubu Břetislava Hradila, který zemřel po zákeřné nemoci po předčasném konci loňské sezóny. Oba celky uctily obětavého muže, který spojil značnou část svého života s valašskomeziříčským hokejovým klubem, minutou ticha.

Ihned po úvodním buly vstoupili do zápasu aktivněji hosté. Gólman Bobrů Jiří Slovák měl plné ruce práce, ale z hokejek kopřivnických hráčů nepřišlo ohrožení brány. První vzrušení nastalo po necelých pěti minutách hry. Při pokusu zabránit průniku soupeře se dopustil domácí obránce Hajda podražení protihráče, a i přes značný nesouhlas musel na dvě minuty na trestnou lavici. V ten okamžik Kopřivnice ožila a nastěhovala se do útočného pásma. V čase 5:13 zakončil přihrávku do volného prostoru Adam Kofroň a otevřel skóre utkání ve prospěch hostí.

Téměř vzápětí ale putoval na trestnou lavici kopřivnický Matěj Mach. Bobři byli v přesilovce bezzubí a nepodařilo se jim ohrozit brankáře Hromadu. Kopřivnice využila rozhozeného Valašského Meziříčí opět ve 14. minutě zápasu. Kapitán Jakub Mach vzal zodpovědnost na sebe v těsné blízkosti brankoviště poslal po zemi puk za záda Slováka a zvýšil na 2:0.

Bobři našli odpověď o minutu později. To pohotově využili hrubky v obraně Kopřivnice a po levé straně ujel Andris, kterého stíhal v závěsu jeho spoluhráč Jakub Pořický. Ten od Andrise získal milimetrovou nahrávku a chladnokrevně propálil gólmana Hromadu, který se nestihl přesunout ke své levé tyči.

Hosté byli stále při chuti a v čase 16:05 vyhnali z brány domácího Jiřího Slováka. Nikým nehlídaný Robin Gebauer si počkal na střelu Dominika Rudla a usměrnil její trajektorii za brankovou čáru. Kopřivnice se radovala už potřetí a po prvních dvaceti minutách svítilo na tabuli skóre 1:3.

Druhá třetina a domácí tým jako vyměněný. Trenér Josef Doboš už při odchodu do šaten působil bouřlivým dojmem a jeho svěřenci vstoupili do druhé dvacetiminutovky politi živou vodou. Zkoušeli to na soupeřovu bránu všemi možnými způsoby, ale obrana Kopřivnice byla velmi disciplinovaná.

Ve 26. minutě hráli Bobři přesilovku 5 na 3, když se nechali těsně po sobě vyloučit Matěj Mach a Daniel Hrubý. Obrovský tlak na bránu hosté přežili bez újmy, a naopak Valaši poněkud přestali tvořit. Další šance přišla ve 36. minutě, v momentě kdy si odpykával menší trest hostující Štěpánek. Už to vypadalo, že si domácí připíší jen další neúspěšnou přesilovku, ale těsně před tím, než se hříšník vrátil na led, napřáhl se proti kotouči v mezikruží Michal Žák a vymetl pravý roh brány.

Do závěrečné třetiny se šlo za stavu 2:3, a to se Bobrům příliš nelíbilo. A taky to dali pořádně najevo! Kopřivnice začala hrát ve třetí třetině velmi ostře a sudí je za to odměňoval tresty. Domácí fanoušci se dočkali vyrovnávací branky. Ve 48. minutě, kdy hrály oba celky se čtyřmi hráči, se nejlépe zorientoval v brankovišti Jakub Pořický a protlačil puk za Hromadu. Najednou hra dostala neuvěřitelné tempo. Oba týmy bojovaly do posledních vteřin a s po zásluze šel zápas do prodloužení.

Ze hry tři na tři měli daleko více domácí. V čase 62:23 adresoval Lukáš Finsterle přesný puk Tomáši Vávrovi, který jej na druhý pokus dostal za gólmana Hromadu a pro svůj tým vystřelil dvoubodovou výhru.

Josef Doboš (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Kopřivnice přijela v plné síle a první třetinu nás zaskočila. Musím říct, že jsme místy byli jak v jíříkovém vidění a nevěděli jak vyjet z obranného pásma. První třetinu jsme prohráli 3:1, ale kluci to nevzdali a začalo se to lepšit a nakonec jsme i vyrovnali s tím, že ta třetí strany byla z naší strany mnohem lepší než ty předchozí. Kluci do toho dali srdce a zápas jsme nakonec v prodoužení ubojovali.