V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Prostějov byl před utkáním favoritem. Tento předpoklad ale ze začátku utkání úplně nenaplňoval. Bobři měli lepší start do utkání. Po té ale Prostějov přeřadil na vyšší stupeň a Netolička v bráně Bobrů se měl co otáčet. Puk za svá záda ale pustil až ve druhé třetině. Martiník ale dokázal vyrovnat. Do konce třetiny ale Prostějov odskočil na vedení 3:1. V poslední části se Bobři snažili snížit, což se jim podařilo dvě minuty před koncem utkání zásluhou Coufala. Hned vzápětí ale počtvrté inkasovali a podlehli tak Jestřábům 4:2. Bobři byli svému soupeři vyrovnaným soupeřem a poud by proměnili své šance z úvodu utkání, asi by bylo zaděláno na překvapení. Žel se tak nestalo a Bobři vzestup formy budou muset potvrdit ve středu doma v zápase s Frýdkem-Místkem.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 13. kolo, sobota 3.11.2012
Prostějov
4:2
(0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Popelka (Kovařík, Ševčík), 34. Novosad (Handl, Jedlička), 37. Kolibár (Kumstát), 60. šebek (černý, kumstát) - 29. Martiník (Schejbal), 58. Coufal (Bokroš, Ambruz) Rozhodčí: . Vyloučení: 5:7 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 1133 Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:2,4:2
Prostějov: Vrba (Vydržel) - Jedlička, Kaluža, Tomiga, Kolibár, Kumstát, Finkes, Arnošt - Handl, Novosad, Duba, Černý, Zachar, Šebek, Kovařík, Ševčík, Popelka, Kryl, Stráněl, Dufka
Valašské Meziříčí: Netolička (Vrzala) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kundera, Kvapil, Lehečka, Maršálek, Martiník, Machala, Mikel, Schejbal, Škůrek, Šoula, Vajda, Varga David, Varga Martin, Voznica

Od úvodních minut bylo jasné, že dnes zvítězí nad pohledným hokejem bojovnost a koncovka. Hosté hned na začátku několikrát prověřili Adam Vrbu, stejně tak měli několik slušných příležitostí Jestřábi, ale i Marek Netolička odolával. První velkou šanci si vypracoval prostějovský Kovařík, ovšem jeho pokus skončil pouze v rukavicích hostujícího brankáře. Prostějov měl sice v první části převahu, ale na kontě vstřelených branek nulu.

Na startu prostřední periody dostali Hanáci možnost přesilové hry, ta sice zůstala nevyužita, ale jen několik málo vteřin po jejím konci se poprvé rozsvítilo červené světlo za Netoličkou. Pohlednou střelou do šibenice se prezentoval Michal Popelka – 1:0. Domácím však radost nevydržela dlouho. Jakub Schejbal nahodil kotouč na Vrbu, ten jej vyrazil pouze před sebe a na brankovišti se nejlépe zorientoval Ondřej Martiník – 1:1. Na branky bohatá druhá třetina pokračovala přesilovou hrou Jestřábů. Jestřábi svírali hosty přes minutu v útočném pásmu, když už to vypadalo, že tvrz Valmezu zůstane nepokořena, chopil se žezla zkušený Zdeněk Novosad a poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení – 2:1. Hned po druhé brance Jestřábů se dostal do samostatného úniku prostějovský David Šebek, blafákem do bekhendu na Netoličku nevyzrál. O dvě minuty později dostali Jestřábi příležitost přesilové hry a znovu tým kouče Zachara trestal. Skvělou orientaci na brankovišti prokázal Jan Kolibár a nekompromisně zametl touš do sítě Bobrů – 3:1.

Poslední třetina se dohrávala v poklidném tempu a vypadalo to, že si prostějovští hokejisté udrží dvoubrankový náskok. Proti byl ale nejproduktivnější Bobr v letošní sezóně, Viktor Coufal, který dostalo kotouč od Lukáše Bokroše a nikým nehlídaný utišil tribuny stadionu gólem v přesilové hře – 3:2. Domácí tým ale nedal hostům šanci ani ke hře bez brankáře. 56 vteřin před koncem základní hrací doby zaťukl definitivní hřebíček do rakve Bobrů David Šebek - 4:2.

Petr Zachar (Prostějov): Až na prvních deset minut, kdy to bylo hodně vyrovnané a kdy nás Adam Vrba hodně podržel, jsme soupeře přehrávali. V tom začátku nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Bohužel dnes bylo naším problémem proměňování šancí. Celkově jsme byli ale v utkání lepší a v závěru jsme se štěstím utkání dovedli do vítězného konce.

Josef Málek (Valašské Meziříčí): Na zápas jsme jeli s velkou obavou, protože nám vůbec nic nevychází. Hráli jsme slušný hokej, nejsme spokojeni s tím, že jsme prohráli druhou třetinu 1:3 a to ne díky tomu, že by nás Prostějov přehrál, ale trošičku jinou záležitostí, která se mi nejeví úplně férová, ale to je otázka těch lidí a ti si to musí ve svém svědomí přebrat.