Valašské Meziříčí v druhém derby za sebou navázalo na úspěšné utkání s Velkým Meziříčím a i Nový Jičín doma přehrálo za tři body. Valaši svého soupeře zasypali dvojnásobkem střel, navíc nebyli ani jednou vyloučeni. Dva góly přidal kapitán Křivohlávek.
2. liga - Východní konference 2022/23, 20. kolo, středa 30.11.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Nový Jičín
4:3
(0:0, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. Křivohlávek (Vávra), 43. Křivohlávek (Vávra, Hryciow), 51. Pokorný (Finsterle, Hanák), 53. Finsterle (Kozubík) – 28. Kafka (Škarka), 39. Květoň (Konečný, Maliník), 56. Štefka (Konečný, Sluštík). Rozhodčí: Šutara – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 0:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (Vašica) – Gréč, Hanák, Riedl, Hryciow, Gabrhelík, Holiš, Liss – Pokorný, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Andris, Bachánek, Finsterle – Klímek, Vavřík, Pětník – Martinec, Kozubík.
Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Hladiš, Hruška, Váňa, Foltýn, Holáň – Škarka, Hilšer, Konečný, Flok, Kafka, Berka, Juříček, Sluštík, Gebauer, Štefka, Handl, Květoň (C), Maliník.

První perioda byla oproti nadcházejícím dvěma o poznání více zahřívací a projevilo se to také na ukazateli skóre. Bylo také znát, že se střetli dva sousedé v tabulce a bitva odvěkých rivalů byla od samého počátku vyrovnaná.

Ani jeden z týmů se nedostal v první části zápasu ke gólovému zakončení, největší šance se ale naskytla novojičínským v 18. minutě v rámci trestného střílení, které však zůstalo neproměněno.

Do druhé třetiny vletěly oba týmy o poznání aktivněji a první gólová trefa přišla z hole kapitána Honzy Křivohlávka po skvělé individuální akci a střele na zadní tyč. Ďáblové ale o pár chvil později díky Dominiku Kafkovi vyrovnali a začínalo se od nuly.

Valašské Meziříčí hrálo aktivně, druhý gól na své konto ale připsal Nový Jičín dvě minuty před koncem třetiny zásluhou veterána Davida Květoně, který využil se svými spoluhráči chyby v rozehrávce Bobrů a otočil vývoj duelu.

Domácí tým ale vletěl i do třetí části velmi dobře a ani ne po třech minutách se znovu do černého trefil Jan Křivohlávek po skvěle práci Tomáše Vávry. Bobři navíc díky Dominiku Pokornému odskočili v polovině třetiny do vedení a díky brance Lukáše Finsterleho dokonce do dvoubrankového.

Novojičínští ještě zásluhou Davida Štefky utkání pět minut před koncem zdramatizovali a zkoušeli své štěstí i bez brankáře s šesti hráči v poli, Bobři ale jejich náporu udolali a udrželi všechny tři body ve své domovině.