Do nového roku pravou nohou? Valmez vyzve doma Porubu
úterý 2.1.2018 | Richard Müller |

Do nového roku pravou nohou? Valmez vyzve doma Porubu

Nový rok je tady, ovšem sezóna jede dál. Už od pondělí se chystají Bobři na domácí zápas proti favorizované Porubě. Valachům se začíná na Bobří hrázi dařit. Přestože prosinec patřil převážně výjezdům, doma byli Weintrittovi svěřenci už třikrát v řadě úspěšní. Vstoupí modrobílí do letošního roku výhrou?

Čtvrté místo visí na vlásku

Už v minulém kole mohli Valaši bodově odskočit Novému Jičínu, se kterým svádí souboj o čtvrtou příčku. Bohužel Kopřivnice je pro Bobry stále prokletým územím a hattrick matadora Tomáška jim bodové choutky překazil.

První branku sezony si připsal Stanislav Báchor a stoupající formu dokázal Potvrdit i Martin Kývala, který postupnými krůčky šplhá mezi top hráče v bodování. Trenér Weintritt se musel obejít bez absentujícího kapitána Studeného, po němž přebral céčko na hrudi nejproduktivnější hráč mužstva Jakub Pořický (16+16).

Do brány po delší odmlce nastoupil Daniel Bechný (86,45%) a vedl si dobře. Několika skvělými zákroky nepustil Kopřivnici do trháku a po celý zápas udržoval svůj tým ve hře. Po zásluze se v tomto zápase dostal přes devadesátiprocentní úspěšnost chycených střel.

Stále první Poruba

Poruba stále okupuje nejvyšší příčku v tabulce, ale tuto pozici momentálně příliš suverénní hrou nepotvrzuje. Už od domácí vysoké prohry s Valmezem rozhoduje jejich zápasy jediný gól, avšak naštěstí pro Ostravany téměř vždy za tři body. Už před vánocemi načali svěřenci kouče Flašara venkovní sérii a právě ve Valašském Meziříčí ji ve středu zakončí.

Bodovým tahounem Slezanů je Jiří Zdeněk (17+20). O jednu branku více vstřelil už jen Vladimír Luka (18+17), kterému náleží titul průběžně nejlepšího střelce. V obraně je to zase bývalí Bobři Marek Kaluža (3+14) s Michaelem Janotou (5+11), kteří jsou na beky hodně produktivní.

Poslední utkání Toraxu

Poruba – Kopřivnice 2:1
Šumperk - Poruba 3:4
Hodonín - Poruba 3:4

Sestava Poruby z minulého zápasu:

Kůdela – Adam, Puškár; Kaluža, Dresler; Hryciow, Janota – Káňa T., Zachar, Ollender – Finsterle, Zdeněk, Luka – Haas, Jaroš, Fojtík – od 27. Káňa J.

Shrnutí

Utkání 33. kola druhé ligy skupiny Východ mezi celky HC Bobři Valašské Meziříčí a RT TORAX Poruba 2011 se odehraje ve středu 3. 1. 2018 od 18:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Vstupné na zápas je 60Kč.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine