Bobry čeká další domácí zápas, tentokrát na svém ledě přivítají ještě v minulém roce účastníka vyšší soutěže Chance ligy AZ Havířov. V tomto ročníku se bude jednat už o jejich třetí vzájemné měření sil. V tom prvním brali Valaši bonusový bod za výhru 4:3 v prodloužení, venku ovšem prohráli 5:0, od posledního klání tak mají Slezanům co vracet.

AZ HAVÍŘOV

Havířov nemá s aklimatizací v 2. lize větší problém. Z prvních osmi zápasů sice slavil vítězství pouze ve třech případech, postupem času se ale výkony Azetu více ustálily. Za sebou mají Slezané nyní řadu šesti výher v řadě, kterou utnula až poslední prohra s Havlíčkovým Brodem. Rebelové se do sítě soupeře prosadili celkem devětkrát, havířovské dva góly v posledních minutách už debakl nijak nezachránily a Azet podlehl svému soupeři z Vysočiny 9:3.

Zápas s Havlíčkovým Brodem nevyšel Havířovu podle představ (Foto: bkhb.cz)

Mezi tři tyče se od 23. minuty postavil bývalý brankář Komety Brno B Daniel Šembera, který zde dříve působil u mládeže a nyní si i připsal první minuty v brance A-týmu. Jedničkou v brankovišti Havířova je Marek Štipčák, ten je však nyní s českým výběrem na univerziádě v Lake Placid a jeho místo prvního gólmana nyní převzal Martin Šindelka, ten se zde před sezónou přemístil z Kopřivnice a nyní si ve svých statistikách výrazně polepšil. Průměr inkasované branky na zápas má nyní 2,9, v dresu Tatrovky jich měl lehce pod 4.

Marek Štipčák na tréninku českého univerzitního tým. (Foto: ceskyhokej.cz)

Slezané inkasovali za 26 utkání 75 branek, což je druhé nejlepší číslo za jistým lídrem soutěže. Svou zásluhu na tom jistě mají předsezonní posily do obrany se zkušenostmi z vyšších českých soutěží jako jsou Martin Dudáš nebo Petr Kuboš, bývalá opora Komety nebo Vítkovic. Družina trenéra Raszky se může spolehnout hned na několik střelců. Produktivitu týmu vede s 25 body (13+12) Petr Antoníček, jen o bod méně má Jiří Zdeněk (7+17) a neztratí se zde třeba i Jakub Apolenář (10+11) nebo Matouš Ćmiel (4+16), kteří minulý ročník nastupovali za Bobry.

SESTAVA HAVÍŘOVA V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Šindelka (23. Šembera) – Hudec, Dudáš (A), Kuboš, Kunc, Havlík, Kolarz (C), Mrowiec – Pawliczek, Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Haas, Apolenář – Antoníek, Ćmiel, Mrva (A) – Pastor, Pavlík.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valaši se od nového roku trápili, z prvních tří zápasů nezískali jediný bod, sérii proher nakonec zlomili na ledě Velkého Meziříčí. Do poslední části vstupovali Bobři za stavu 4:2 pro domácí Horáky, Lukáš Finsterle ale svým druhým gólem ve vlastním oslabení odstartoval obrat a Valašské Meziříčí si tak nakonec odvezlo z Vysočiny cenou výhru 6:4.

V posledním klání se bohužel muselo obejít bez hrajícího asistenta trenéra Tomáše Vávry a kapitána Jana Křivohlávka, kteří se doposud střídali na prvním místě v tabulce bodování týmu. Ta má však od utkání s Velmezem nového lídra, kterým je odchovanec Tomáš Andris (5+14).