Hokejisté Valašského Meziříčí se v semifinále hraném na 4 vítězná utkání znovu ujímají vedení v sérii. Na poslední prohru v Opavě úplně zapomněli a svého soupeře doma porazili 4:0. Úspěšný večer má za sebou znovu střelec Křivohlávek, který se podílel hned na třech brankách Bobrů.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, SF3, sobota 5.3.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Gabrhelík (Andris, Křivohlávek), 25. Goiš (Vávra, Pořický), 39. Křivohlávek (Finsterle, Ďurkáč), 53. Křivohlávek (Vosátko, Dobša). Rozhodčí: Čuňočka – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 605. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 4:0.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A),Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Goiš, Vávra (A), Pořický (C) – Andris, Křivohlávek, Finsterle – Dobša, Vavřík, Apolenář – Kuchařík, Weintritt, Kozubík.
Opava: Piták (41. Baldik) – Věntus, Thiel, Zelenka, Kocián, Peterka, Zouhar – Krupa, Kadula, Římský, Wolf (C), Horný, Beránek, Vašenka, Rousek (A), Vojtovič, Hotěk, Malina (A), Buršík, Hendrych.

První perioda byla ukázkovým play-off hokejem. Souboje jeden za druhým, drobné potyčky a jeden jediný gól k menu první periody musel stačit solidní návštěvě ve Valašském Meziříčí.

Na úvodních minutách bylo od obou celků patrné, že vědí o co se hraje. Třetí bod v sérii pošle jeden z týmů do vedení a budou mu stačit pouhé dvě výhry k postupu do finále. První větší příležitosti si vypracovali Valaši v polovině třetiny. Z předbrankového prostoru pálili nebezpečně Křivohlávek i Finsterle, ani jedna střel ale nedokázala dostatečně ohrozit Pitáka na jeho prozatimním čistém kontu.

O dvě minuty později už to byla jiná písnička. Vcelku nenápadná akce, ale její rychlé založení přes Křivohlávka a Andrise nakonec vybídlo ke střele na hranici kruhu Ondřeje Gabrhelíka, který nekompromisní ranou pod horní tyč i s její pomocí dostal puk do sítě a fanoušci domácího týmu se mohli začít radovat.

Šance se do konce třetiny objevily na obou stranách, tu největší měl ale na jejím konci nepochybně Goiš. Ten dostal od Vávry přesný pas do předbrankového prostoru a skvělým bekhendem napálil černou gumu do horní tyče Pitákovy svatyně.

I druhá třetina ve Valašském Meziříčí rozhodně nenudila.

Netrvalo přitom dlouho a Valaši šli zásluhou Jiřího Goiše do dvoubrankového vedení. Útočník Valachů prokázal své zkušenosti a i z těžkého úhlu nachytal brankáře Pitáka, který už se přesouval na druhou stranu svižnou ranou pod horní tyč.

Na valašském ledě to začínalo jiskřit a přibývalo také soubojů, které si koledovaly o vylučování. Diváci ve Valašském Meziříčí se také dočkali souboje Kozubíka, který ukázal že mu odvaha nechybí a po provokacích soupeře se postavil o dvě hlavy vyššímu Zelenkovi.

Hra měla nadále slušný spád a vypadalo to, že Bobři půjdou do kabiny s pohodlným dvoubrankovým vedením. Tomu ovšem k radosti všech domácích příznivců učinil přítrž Honza Křivohlávek, který nachytal Pitáka dvě minuty před koncem periody z podobného místa jako před ním Goiš, tentokrát ovšem střelou směřující za záda Pitáka po ledové ploše.

Třetí třetinu už si Valašské Meziříčí bez větších obtíží pohlídalo.

Slezan jakoby už ani nejevil zájem klást větší odpor definitivní ránu stvrzující vítězství Valachů zasadil přesnou ranou z mezikruží znovu Honza Křivohlávek. Brankář Sachr navíc stejně jako v prvním domácím zápase udržel čisté konto a i díky němu Valaši dokráčeli za druhým bodem v semifinálové sérii.

Ohlasy trenérů poskytneme až jako shrnutí celé série po konci semifinále.