Základní část pomalu dojíždí do svého konce. Valašskomeziříčské Bobry čeká jejich poslední zápas před startem vyřazovacích bojů, neboť si poslední 42. kolo s Kometou předehráli už v minulém roce. Zatímco na Valašsku je již jisté, že se do play-off půjde z prvního místa a začínat doma, Slezané budou o poslední postupovou pozici bojovat do posledního dechu. Na to, jak vzájemné měření sil těchto dvou týmů dopadne se můžete přijít podívat ve středu 23. 2. 2022 od 18:00 na zimní stadion ve Valašském Meziříčí.


Jak to vypadá v tabulce?

Tatra si po poslední tříbodové výhře nad Kometou zajistila jistou účast v play-off a je tak zřejmé, že se o poslední volnou pozici popere Opava (58 bodů), Brno (57 bodů) a Žďár nad Sázavou (57 bodů). Poslední kola budou tak rozhodně velice zajímavá. Pozornost všech hráčů Bobrů je nyní upřena právě na poslední postupové místo, neboť zde bude na konci tým, který vyzvou v play-off.

Pro Velké Meziříčí jistě končí sezóna už po základní části, poslední Hodonín se zase popere o svou druholigovou příslušnost v play-down.


Slezan může být třetí, musí ale zabrat

Opava se poslední výhrou 3:0 v Hodoníně vyhoupla na čtvrté místo, které před ní patřilo Kometě, jistotu ale stále žádnou nemá. Pokud ve Valmezu zabojuje, stejně tak doma s Velkým Meziříčí, může ještě atakovat Kopřivnici na třetím místě. To by se však Tatra musela výsledkově přidusit, což je při její aktuální fazóně méně pravděpodobné.

Slezan přidal ale až v posledních kolech, na přelomu ledna a února prohrál čtyřikrát v řadě, což mu jeho cíl výrazně oddálilo. Svěřenci trenére Tomáška za to bodovali ve všech svých třech posledních klání, naposledy navíc nad hodonínskými Drtiči, které porazili 3:0.

Bodování Slezanu s přehledem vede Petr Wolf (17+27), který se pomalu přibližuje hranici 50 bodů za sezónu. V celkovém kanadském bodování skupiny Východ mu poté patří druhá příčka za hodonínským Tomášem Komínkem (27+23), kterého ještě teoreticky může přeskočit. Dalšími hráči, na které se může slezský klub bodově spoléhat je Tomáš Rousek (17+12) nebo Vlastimil Malina (7+21).

Jasnou jedničkou žlutobílých je Dominik Piták, ten letos zasáhl už do 39 zápasů (2,41 inkasované branky na zápas) a je nejvytěžovanějším gólmanem východu. Do 6 klání nastoupil Jan Baldik (4,4 inkasované branky na zápas).

Sestava z posledního utkání: Piták (Baldik) – Kocián, Šindelář (C), Peterka, Zouhar, Ficek, Zelenka, Thiel – Wolf (A), Malina (A), Rousek, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Buršík, Horný, Kadula.

Opavští Petr Wolf a Vlastimil Malina, jedni z hlavních tahounů Slezanu.


Valachy čeká poslední test před velkou zkouškou

Bobři si po prohře s Kopřivnicí zpravili chuť ve Žďáru nad Sázavou, kde již od první minuty zásluhou branky Jakuba Apolenáře vedli. Svůj náskok si už poté nenechali vzít a z Vysočiny dovezli výhru 3:1. Vyřazovací část mají valašskomeziříčští jistou už od poslední středy, kdy obrala Nový Jičín o jeden bod Opava, což ve výsledku zařídilo to, že druzí Ďáblové už nemohou Bobry jakkoliv přeskočit. I přes to, že Valaši v závěru už prakticky o nic nehrají, tak to rozhodně neznamená, že by nějak vypustili. Ba naopak, nyní je potřeba přidat jako nikdy předtím, o čem svědčí už velký náboj, se kterým se prezentovali soupeři Bobrů v posledních střetnutích.

Nejlepším střelcem týmu je Jan Křivohlávek (19+19), který proti Plamenům vstřelil další branku, k té přidal i nahrávku. Bodování zase vede Lukáš Finsterle (13+27).

David Sachr stále předvádí velice uspokojivé výkony (2,1 inkasované branky na zápas). Na dálku svádí boj s příbramským Petrem Jirouškem (1,87 inkasované branky na zápas) a táborským Tadeášem Dvořákem (1,90 inkasované branky na zápas) o místo nejlepšího brankáře v celé 2. lize.

Sestava z posledního utkání: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Kuchařík, Hanák, Holiš - Finsterle, Vávra, Pořický (C) - Apolenář, Křivohlávek, Andris - Kozubík, Dobša, Vavřík - D. Stodůlka.

S Opavou se Valaši letos střetli již pětkrát, z toho slavili tři výhry v základní hrací době, jednu v prodloužení, naposledy ale padli na slezském území 4:1.Nachystejte se na PLAY-OFF s novou ŠÁLOU!

Nové šály jsou k zakoupení při všech domácích utkáních na hlavní pokladně.
Cena: 250 Kč.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka