Jeden gól na body nestačil. Z Opavy se Valmez vrací s prázdnou

Po dvou suverénních vítězstvích nad Žďárem nad Sázavou vyšli hráči Valašské Meziříčí bodově naprázdno. Opava si podmanila domácí led a dovolila Bobrům jedinou branku, která byla na čtyři v jejich vlastní svatyni málo.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 34. kolo, středa 26.1.2022, Zimní stadion města Opavy
Opava
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Beránek (Šindelář, Wolf), 26. Rousek (Ficek, Wolf), 32. Wolf (Vojtovič, Beránek), 48. Häring (Vašenka, Krupa) - 21. Dobša (Kozubík, Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 222. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Opava: Piták (Baldík) - Thiel, Zapletal, Kocián, Věntus, Ficek, Šindelář (C) - Wolf (A), Krupa, Zelenka, Peterka, Vojtovič, Beránek, Häring, Rousek (A), Římský, Vašenka, Buršík, Kadula.
Valašské Meziříčí: Slovák (Tkadlec) - Vosátko, Báchor (A), Hanák, Ďurkáč (A), Gabrhelík, Holiš, Mošnička - Dobša, Křivohlávek, Kozubík - Apolenář, Andris, Finsterle - Weintritt, Pořický (C), Bachánek - L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka.

Obě strany vstoupily do utkání se stejnou rozvahou, po chvilce oťukávání se ale ukázalo, kdo bude mít v zápase o něco více na vrch. Hostující Bobři se ke své první šanci dostali až v přesilové hře, která se jim naskytla po dvou minutách. Poté se ale těžiště klání přeneslo na hole Slezanu, který měl po celý čas ze hry více.

Valašskomeziříčský tým v důležitých okamžicích podržel brankář Jiří Slovák, ten vychytal velkou spoustu úniků a přečíslení, ve 14. minutě ale poprvé nestačil. V přesilové hře se ze střely od levého kruhu prosadil Adam Beránek.

V druhé periodě Valaši o něco přidali, což mělo také za zásluhu dorovnávací branku Davida Dobši, který se společně s Janem Křivohlávkem utrhl z obležení opavské obrany a při přečíslení dva na jednoho rozvlnil rychlou střelou síť za brankářem Pitákem.

Střelec jediné branky Bobrů David Dobša.

Ale netrvalo dlouho, na tabuli svítil čas 25:05 a domácí se radovali podruhé, navíc ve vlastním oslabení. Slezané využili ztráty kotouče hostí a z protiútoku nakonec navyšoval Tomáš Rousek. Právě časté ztráty puku ve vlastním pásmu Bobry v utkání hodně trápily, čehož soupeř dokázal využívat. V čase 31:38 zazněla gólová siréna v opavské hale potřetí, když se v bezprostřední blízkosti před Slovákem prosadil Petr Wolf.

Černou kaňkou, na které budou muset Valaši do dalších zápasů zapracovat jsou nevyužité přesilové hry. Na straně domácích se vylučovalo hned devětkrát, hosté měli ke konce druhé části k dispozici také hru v pěti proti třem. Ale ani jednou nedokázali v početní převaze jakkoliv výsledek pozměnit, i když při rovnoměrném počtu hráčů dokázali domácího Pitáka pozlobit.

Začátek závěrečné třetiny měli v rukou opět svěřenci kouče Tomáška. Bobři se hůře dostávali do tempa, v 48. minutě navíc z dorážky z prostoru před třemi tyčemi inkasovali na 4:1. Slezan poté pokračoval v aktivním napadání a své vedení si už vzít nenechal.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Aleš Tomášek (HC Slezan Opava): Dnes jsme body doma získali zaslouženě. Celé utkání jsme byli o fous lepší, taky nám tam začaly padat góly, což je důležité. My ty body teď potřebujeme více, jsem rád za takový výsledek jaký je.