10. kolo druhé ligy napíše své pokračování i na ledě Valašského Meziříčí. Bobři na svém území přivítají soupeře, který jim v letošní sezóně uštědřil na svém domácím ledě vůbec první a těsnou porážku. Svěřenci trenéra Plška mají tedy o motivaci postaráno, snaha o reparát započne tradičně v sobotu v 17:00.

Velké Meziříčí překvapením skupiny

Není to tak dávno, kdy se Velké Meziříčí potýkalo se soupeři o úroveň níže. Po postupu do 2. ligy zastavila jejich působení ve třetí nejvyšší soutěži pandemie covidu, letošní sezóna se tak pro svěřence trenéra Vejmelky stává vůbec první, kterou odehrají plnohodnotně v její celé délce a jedná se o působení prozatím impozantní. Tým z Vysočiny se zařadil mezi příjemné překvapení skupiny Východ a s Novým Jičínem se zařadil mezi lídry tabulky.

Nadále však platí, že zvláště východní skupiny druhé ligy je nesmírně vyrovnaná a během dvou nebo tří zápasů se může celá situace v tabulce otočit. Že bude Velké Meziříčí i na Bobří hrázi kousat je ale více než zřejmé.

Bodové příspěvky zejména na zádech Křenka a Komínka

Velké Meziříčí se i v prvním vzájemném měření sil se svým valašským jmenovcem prezentovalo urputným hokejem na atypicky malém kluzišti. Je tedy v tuhle chvíli obtížné odhadovat, s jakou taktikou přijedou velkomeziříčtí na půdu Valachů, jedno je však jisté - obrana Bobrů si bude muset dát pozor zejména na produktivním dvojici Davidů. David Křenek (6+4) i David Horký (5+3) si velmi dobře rozumí s pukem a najít pro něj cestu za záda soupeřových brankářů se jim podařilo nejvíckrát z celého kádru.

Bobři drží vítěznou šňůru. Potvrdí výhru z Nového Jičína?

Po rozpacích z úvodních třech proher na začátku sezóny se zdá se družstvo trenéra Plška oklepalo a do měřením sil s Velkým Meziříčím vstupuje se čtyřmi výhrami v zádech. Valaši si navíc v těchto duelech i s chutí zastříleli, s celkovým skóre 17:6 z těchto duelů je zřejmé, že střelecký apetit Bobrům nechybí a je navíc podpořen jistým maskovaným mužem, ať už svatyni Valachů hlídá Jiří Slovák nebo David Sachr.

Před duelem ale Valaši přišli o jednu z nejvýraznějších osobností týmu. Martin Podešva (2+5) se rozhodl vyzkoušet své štěstí ve třetí nejvyšší německé soutěži. Jeho návrat k Bobrům není v budoucnu vyloučen, pro tuto chvíli je však jasné, že se Bobři budou muset popasovat s jeho ztrátou, přehledem na ledě a taky nemalým bodovým ziskem.

Start zraněných hráčů již před duelem s Novým Jičínem zůstává před Velkým Meziříčím s otazníkem. Jistojistě do něj ale nezasáhne kapitán Jakub Pořický, který si odpyká poslední zápas svého disciplinárního trestu.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

18. kolo | st 24.11.2021

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

20. kolo | st 1.12.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12
Kompletní tabulka