Muži jsou špičkou pyramidy a mládež by k ní měla směřovat, má jasno šéftrenér mládeže Miroslav Kubo
středa 28.6.2017 | Daniel Gargulák |

Muži jsou špičkou pyramidy a mládež by k ní měla směřovat, má jasno šéftrenér mládeže Miroslav Kubo

Dvě sezóny má v pozici šéftrenéra mládeže Bobrů za sebou Miroslav Kubo. Za jeho působení se v klubu událo velké množství změn, které postupně vedou ke zlepšení chodu mládeže ve Valašském Meziříčí. "Nárůst 60 dětí je na Valašské Meziříčí jednoduše něco neuvěřitelného," neskrývá nadšení šéftrenér mládeže.

Jak jste spokojen s výsledky a výkony mládeže v uplynulé sezóně?
Celkově s výsledky spokojený být nemůžu z jednoho prostého důvodu. Měli jsme málo hráčů a obrovské výkyvy ve výkonnosti. Kluci určitě nejsou špatní, ale někteří do toho nedávají vše. Jsou si vědomi menší konkurence a lehčí cesty do základní sestavy.

Kde tedy vidíte největší prostor pro zlepšení?
Velký boom zažívají žáci ve 3. a 4. třídě, kde nyní postavíme 4 družstva, což si může v kraji dovolit jen Zlín a Vsetín. Za loňskou a předloňskou sezónu se udělalo hrozně moc práce s těmito malými dětmi. Je to samozřejmě práce trenérů, kteří patří do této kategorie, což jsou Aleš Veselý, Marcel Koláček, Petr Hoffmann a Petr Tejkl, kteří si získali přízeň dětí, a ty děti začaly chodit na zimní stadion rády. Nárůst 60 děti je na Valašské Meziříčí jednoduše něco neuvěřitelného, takže cesta pro zlepšení je určitě v udržení tohoto trendu.

Může být motorem pro mladší hráče i Tomáš Andris a další? Ukázka toho, že to jde od žáčka dotáhnout až do mužů?
Určitě. To je to, proč se mládežnický hokej dělá. Tomáš Andris je první vlaštovka za posledních pár let. Loni tu byli i jiní jako třeba Lukáš Pernický. Muži jsou špičkou pyramidy a mládež by k ní měla směřovat. Takto by měl správně fungovat zdravý oddíl. Dávat šanci vlastním odchovancům, pokud mají samozřejmě odpovídající výkonnost.

Jaké jsou hlavní cíle mládeže do další sezony?
Nebudeme bavit o umístění, ale o výchově. My především chceme, aby naše filosofie byla o tom, že děti budou dělat lední hokej pro radost. Budou na trénink chodit rády a budou zkoušet nové a nové věci. Nikdo z trenérů je nebude kritizovat za to, že udělají chybu. Oni si musí všechny dovednosti vyzkoušet a naučit se je použít, protože pokud se to nenaučí v mládežnickém věku, tak už se to později naučí jen velmi těžko. A tyto chyby si přenesou do seniorských kategorie.

Co byste vzkázal rodičům, kteří váhají přihlásit svého kluka do mládeže Bobrů?
Dítě, které přijde mezi nás, má zajištěnou spoustu dobře organizovaného času, je v kolektivu svých vrstevníků, kde nikdy není nuda a je zde spousta zábavy. Snažíme se zajistit v našich podmínkách, aby i rodiče měli dostatek komfortu a s dětmi zde chodili rádi. Vymýšlíme různé akce, které jsou společné pro rodiče a děti. Avšak záleží jenom rodičích, kteří obětují svůj volný čas a přijdou se svými dětmi. Velmi nám záleží na podpoře rodičů, protože bez nich bychom nemohli provozovat náš sport. Doufám, že společně s rodiči malých, větších i velkých hráčů vybudujeme ještě lepší a silnější oddíl.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine