Valašskomeziříčští Bobři mohou slavit další vítězství nad Žďárem nad Sázavou, i když tentokrát to měli o něco složitější. Plameny se oproti poslednímu klání dvakrát prosadily, do utkání vstoupily s mnohem větší vervou, ale ani tentokrát jim to na body nestačilo. Za Bobry se opět dvakrát prosadili Apolenář a Andris, produktivní den měl také Lukáš Finsterle.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 33. kolo, sobota 22.1.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
7:2
(2:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Weintritt, 17. Andris (Finsterle, Hanák), 38. Apolenář (Gabrhelík, Pořický), 38. Báchor (Dobša, Vosátko), 51. Pořický (Kozubík, Vosátko), 53. Andris (Holiš, Finsterle), 56. Apolenář (Finsterle) – 35. Wasserbauer (Váňa), 49. D. Čermák (Bureš, Wasserbauer). Rozhodčí: Kohoutek – Lukš, Novotný. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 351. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Gabrhelík – Kozubík, Bachánek, Dobša – Finsterle, Andris, Apolenář – Kuchařík, Pořický (C), Weintritt – Vavřík, D. Stodůlka.
Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Macek, Pleva (C), Lojek, J. Čermák, Váňa, Půža – Wasserbauer, Adam, Malenovský, D. Čermák, Jicha, Chlubna, Gregar, Bureš (A), Procházka.

Oba týmy začaly zápas stejně aktivně, ale po chvíli se ukázalo, kdo bude mít minimálně v úvodní třetině navrch. Ještě neuplynuly ani tři minuty a Bobři poprvé slavili. Filip Weinttritt sám získal puk v kruhu po Slámově levici a našel místo nad jeho levým ramenem.

To Valachy velice nabudilo a nedávali Plamenům příliš příležitostí, jak brankáře Davida Sachra prověřit. Jeho první větší zákrok přišel až po šesti minutách hry, ovšem pro mladého brankáře nebyl větší problém tuto i další šance odrazit do bezpečí. Samostatný únik v 10. minutě si Sachr dokonalým zákrokem vychutnal.

Bobři dále přičítali šance u sítě hostí, větší příležitost navíc dostali při vyloučení žďárského Plevy. Ten šel ale v čase 16:38 opět zpět mezi své spoluhráče, propustku mu svým gólem zařídil Tomáš Andris. Útočník Bobrů nahodil puk na zadní tyč Slámovy svatyně a ten rychle doklouzal až za brankovou čáru.

Střelec prvního gólu Filip Weintritt

V druhé periodě svěřenci kouče Plška neubrali, ale soupeř se jim začal chvílemi dorovnávat. Velkou možnost prosadit se po svém návratu do sestavy měl Šimon Kuchařík. Před útočníkem se v jeden moment odkryla prázdná brána, gólman Sláma byl v tu chvíli u druhé tyče, ale valašskomeziříčský hráč puk klouzající nebezpečně blízko jeho hole včas nezachytil a brankář tam měl čas se přesunout do potřebného postavení.

Valaši zvládli pohodlně odehrát také dvě oslabení, poté ale začaly Plameny pálit, z čehož také vyústila jejich první branka. Zkušený Jan Wasserbauer si najel po Sachrově levici blíže k svatyni a úspěšně zavěsil nad jeho lapačku.

Na odpověď Bobrů ale přítomní diváci nečekali dlouho. V čase 37:09 se z dorážky po střele Gabrhelíka prosadil Jakub Apolenář. Po následném vyhraném vhazování se domácí dostali opět do útoku. Vyslaný kotouč z hokejky Stanislava Báchora si našel místo mezi brankářovými betony a pomalu doklouzal až za jeho záda. Druhou třetinu tak Valaši zakončili navýšením na 4:1.

Ta poslední předvedla zase o něco drsnější představení ze strany hostí, což mělo také částečně za výsledek snižující gól, o který se střelou k zadní tyči postaral David Čermák.

V poslední desetiminutovce ale znovu úřadovali domácí. Nejprve se z bezprostřední blízkosti nad gólmanovo pravé rameno prosadil Jakub Pořický, za dvě minuty rozvlnil síť podruhé v klání Tomáš Andris. Ten nahodil puk z poza brány na Slámovy betony, který poté zapadl až za čáru. Poslední tečku udělal dorážkou před bránou Apolenář a navýšil tak na konečných 7:2.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Dnes se mi to zase těžko hodnotí, je to pořád jako přes kopírák. Jdeme do zápasu s tím abychom brzo nedostali gól a hned ve třetí minutě dostaneme na 1:0. Pak hrajeme celkem dobře, soupeř ale dostane přesilovku a hned ji využije. Ve druhé třetině jsme měli šance i tlak, snížili jsme na 2:1, měli spoustu šancí na to se dostat do zápasu srovnáním na 2:2, ale místo toho dostaneme za 12 vteřin další dva góly. Dostáváme strašně laciné a rychlé branky obecně a to nás poslední zápasy sráží. Dnes se nám to ještě sešlo tak, že máme nějaké kluky doma zraněné, takže ta síla mančaftu nebyla taky taková, ale Valmez byl i tak dnes samozřejmě lepší a zaslouženě vyhrál.