V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři potvrdili svou střeleckou formu z minulých zápasů a v derby porazili svého nejbližšího soupeře východní skupiny II. ligy, celek Nového Jičína poměrem 9:4. Hokejistům Valašského Meziříčí výborně vyšla především druhá třetina zápasu, ve které prakticky rozhodli o tom, že tři body zůstanou na Valašsku. Za domácí se dvěmi brankami v zápase prosadili útočníci Vaněček a Brunec, za hosty se taktéž dvěmi brankami prosadil Marek Pavlačka, který si v minulosti vyzkoušel i dres domácích Bobrů.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 17. kolo, sobota 21.11.2009
9:4
(1:1, 5:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 5.Brunec (Matějný, Dvořák P.), 21.Matějný (Bokroš, Dvořák P.), 25.Dvořák P. (Brunec, Matějný), 37.Vaněček (Šebesta, Růčka), 39.Brunec (Matějný, Dvořák P.), 40.Bokroš (Varga D., Mlynář), 43.Dvořák O. (Šebesta, Vaněček), 46.Vaněček, 60.Varga D. - 14.Pavlačka (Bacul, Šimo), 45.Pavlačka (Sluštík), 46.Macháček (Sluštík, Skaloš), 55.Sluštík (Macháček, Skaloš) Rozhodčí: Škrobák, Smílek, Wesley. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Průběh utkání: 1:0,1:1,7:1,7:3,8:3,8:4,9:4.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D. Varga Mir., Varga M., Vašut, Dědek
Nový Jičín: Slovák (Kozák) - Petružálek, Gulda, Skaloš, Hruška Pa., Hruška Pe., Bacul, Chvostek, Macháček, Čáestečka, Zednik, Toman M., Toman R., Šimo, Pelikán, Tomášek, Sluštík, Čáestečka, Pavlačka

Utkání začalo ve vysokém tempu a puk se objevoval před oběma brankáři. Za faul na domácího brankáře Krumpocha šel na trestnou lavici hostující Tomášek a Bobři tuto přesilovou hru dokázali využít. K odraženému puku se dostal Tomáš Brunec, který rozjásal domácí fanoušky poprvé. Bobři se po té snažili o zvětšení svého náskoku, ale marně. Ve 14. minutě hostující Pavlačka také využil přesilové hry. Do konce první třetiny se už skóre neměnilo, ikdyž hlavně domácí měli šance strhnout vedení zpět.

Druhou třetinu začali lépe domácí. Už po 42 vteřinách hry dokázal po krásné akci skórovat Jan Matějný. Za další čtyři minuty bylo Bobrům ještě veseleji - další hezkou kombinaci zakončil Petr Dvořák. Po té se sice hra přelívala na obě strany, ale Bobři byli pčece jenom nebezpečnější. Další radost pro domácí fanoušky přišla ve 37. minutě, kdy se trefil Vaněček. Hned v další minutě se dokázal prosadit ještě Tomáš Brunec a dokázal tak vzestup své formy. Další pohroma pro Jičín nastala za dalších 30 vteřin - to už na 6:1 zvyšoval povedenou střelou Lukáš Bokroš. Druhou třetinu tak Bobři vyhráli 5:0 a trenér Nového Jičína měl o čem přemýšlet.

Do třetí třetiny nastoupil v hostující bráně Kozák. Ale hned po dvou minutách ho překonal nechytatelnou ranou Ondřeej Dvořák. Sice Pavlačka dokázal snížit na 7:2, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se Jičín ještě zvedl. Když hned vzápjetí Vaněček zvýšil na 8:2, zdálo se po zápase. Sice ještě dokázali snížit po zaváhání ch domácí obrany Macháček a Sluštík na 8:4, ale to bylo ze strany Jičína vše, Naopak. Půl minuty před koncem rozjásal domácí fanoušky naposledy David Varga.

Bobři si tak udrželi první příčku. Příští kolo čeká Bobry zápas na ledě Frýdku - Místku.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Nečekali jsme tak vysoké vítězství. Škoda těch tří gólů v poslední třetině. Měli jsme z toho trochu větší obavy, protože dokázali porazit Hodonín a určitě jsme rádi za to, že jsme tam, kde jsme. Příští zápas jedeme do Frýdku, tak uvidíme.