Bobři porazili Drtiče z Hodonína

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve šlágru kola dvou celků hrajících na špici tabulky se nakonec radovali domácí Bobři, kteří porazili hodonínské Drtiče až brankou půl minuty před koncem třetí třetiny. V zápase se zaskvěl svým prvním hattrickem v sezoně velezkušený útočník Dalibor Sochorek. Další branky domácích přidal Petr Dvořák a Pavel Šebesta. Tímto vítězstvím se Bobři dostali na průběžné první místo druholigové tabulky.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 14. kolo, sobota 7.11.2009
Hodonín
5:4
(1:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Sochorek, 30. Šebesta (Mlynář), 39. Sochorek (Varga D., Hruškovský), 41. Dvořák (Matějný, Růčka), 60. Sochorek (Růčka) - 5. Vrba (Peš), 30. Peš (Vrba, Jurásek), 32. Vaškovič (Flašar, Šůrek),45. Haring (Vaškovič, Šůrek). Rozhodčí: Váňa, Adamec, Štěpán. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák, Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga, Vašut, Varga.
Hodonín: Holeš (Šurý) - Šúrek, Vaškovič, Špok, Průdek, Jurásek, Rapant, Pokorný, Podešva, Hrtús, Flašar, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Kuba, Vrba, Šudoma.

Utkání začalo ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Petr Dvořák po střele Růčky gól nedal, ale hostující Vrba už byl úspěšnější a poslal Hodonín do vedení 1:0. Po té šel hostující Slajka na trestnou lavici na 2+2 minuty. Bobři svého soka zatlačili do jeho obrané třetiny, ale skóre se neměnilo. Až v čase 10:16 se dokázal prosadit Sochorek, a srovnal stav na 1:1. Další průběh zápasu musel lahodit oku nezaujatého diváka. Šance se střídaly na obou stranách, ale skóre se už do přestávky nezměnilo.

Druhá třetina přinesla stejný obrázek hry jako třetina první. V třicáté minutě sice zvýšil stav utkání na 2:1 pro domácí kapitán Šebesta, ale za dalších 11 sekund dokázal Hodonín srovnat zásluhou Peše. Po zbytečné výměně názorů mezi Vaněčkem a hostujícím Šimečkem, kdy šli na trestnou lavici oba zúčatnění, dokázal dokonce otočit průběh zápasu hostující Vaškovič. Ke konci třetiny se stupňoval meziříčský tlak, který dokázal využít svým druhým gólem v zápase Sochorek.

Třetí třetinu začali lépe domácí Bobři, když po 37 sekundách dokázali domácí zvýšit stav utkání na 4:3 zásluhou Petra Dvořáka. Pohledný hokej pokračoval i nadále. Oba brankáři se měli co otáčet, aby se stav utkání neměnil. To se až povedlo hostujícímu Haringovi, který dokázal vyrovnat na 4:4. Utkání se po té změnilo na boj o vedení, ale oba gólmani byli proti. Až v čase 59:18 se po zaváhání hostujícího brankáře Holeše podařilo dokonat hattrick Sochorkovi, který dovedl svůj tým k vítězství 5:4. Hostům nepomohla ani power-play.

Bobři si tak ve šlágru kola poradili s Hodonínem a vyhoupli se na první místo tabulky.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)
Hodnotí se to dnes hodně dobře, určitě divácky velmi kvalitní utkání, kvalitní soupeř, kdy se hrál perfektní hokej z obou dvou stran. Jsme spokojeni, že jsme to zvládli, přelívalo se to z jedné strany na druhou i výsledkově. Určitě dnes hektické utkání a věřím, že nás to zase posune trošku dál po tom štastném vítězství v Prostějově. Výkon byl dneska odpovídající, hodně se bruslilo, myslím, že to byl dnes prvoligový hokej, jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce, sice štastným gólem, ale jsme za vítězství moc rádi.