Bobři brankami Tatarčíka zvítězili i v Orlové

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Opět velmi napínavý zápas mohli sledovat fanoušci obou táborů na zimním stadionu v Orlové. Souboj obran, útočníků a brankářů byl dlouho nerozhodný. Skóre zápasu se poprvé měnilo až v 55. minutě utkání zásluhou Ondřeje Tatarčíka, kterému krásně asistovali spoluhráči Kovář s Bruncem, aby následně tentýž hráč v oslabení třech proti šesti v posledních vteřinách hry rozhodl svou druhou brankou do prázdné klece o vítězství Bobrů i na ledě našeho dnešního soupeře. Nutno vyzdvihnout výkon celého týmu Bobrů včetně brankáře Krumpocha. Skvělí byli také hostující fanoušci, kteří připravili Bobrům takřka domácí prostředí i bez použití velmi „jednoduchých transparentů“, kterými se domácí jedinci prezentovali. Bobři se díky tomuto vítězství ujímají vedení v serii 2:0. Další zápas se hraje již ve čtvrtek na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, úterý 23.3.2010
Orlová
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 55. Tatarčík (Brunec, Kovář), 60. Tatarčík. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: . Využití: . Diváci:800 . Průběh utkání:0:2 .
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Štefanka, Prokop, Škatula, Potočný, Rozum, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Golab, Galgonek, Sznapka, Najdek, Říčka
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Varga, Kovář, Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga M., Vašut, Vnenk, Mlynář

Druhý semifinálový zápas mezi Orlovou a Valašským Meziříčí začal opět trošičku opatrně, i když bylo vidět, že hostující Valmez hraje trošičku uvolněněji. A na hře to šlo vidět, nejprve hákoval Kraft Bokroše a šel si odpočinout na 2 minuty na trestnou lavici, Bobři tuto příležitost bohužel nevyužili, navíc pár okamžiků na to, po skončení přesilové hry, fauloval Brunec u mantinelu domácího Rozuma a přesilovou hru hrála zase Orlová. Ale ani Orlová nedokázala svou výhodu v početní převaze využít. A v tomto smyslu se také odehrála celá první třetina, zbytečné vyloučení na obou stranách a taky nemohoucnost obou týmů tuto početní výhodu využít, bylo to zapříčiněno taky brankáři obou týmů, kteří dneska zachytali výborně, jak Orlovský Dušan Šafránek, tak hlavně Valašskomeziříčský Michal Krumpoch!

Ve druhé třetině byli o něco málo aktivnější Bobři z Valašského Meziříčí. Do Šafránka téměř doslova bušili, ale ten byl v bráně doslova neomylný. Zvýšená aktivita Bobrů šla vidět, i když hráli v oslabení, nejen, že své oponenty z Orlové téměř nepustili do šance, ale dokonce si dokázali i pár šancí vytvořit. Gól ovšem v této třetině také nepadl a tak do třetí třetiny šla obě mužstva za stavu 0:0.

Ve třetí třetině na sebe obě mužstva vrhla, jak supi na mršiny a bylo to vidět ve hře, jedna chyba střídala druhou, ale ani jeden tým nedokázal žádnou z těchto chyb využít. Až do 55té minuty, kdy Orlová udělala chybu v útoku, Tomáš Brunec vypíchl puk a v útočném pásmu nahrál do volného místa, kde si skvěle najel Ondřej Tatarčík, který střílel téměř do prázdné klece. Poslední vteřiny zápasu byly hodně hektické a Bobři začali faulovat, nejprve na začátku 59té minuty fauloval Sochorek a Orlová hrála přesilovou hru, ve které hodně tlačila a v ten okamžik, 16 vteřin před koncem třetí třetiny udělal chybu i kapitán Pavel Šebesta, když vyhodil kotouč ze hřiště a v samém závěru nabídl Orlové přesilovku 6 na 3 (Dušan Šafránek v ten okamžik již chyběl v bráně domácích). Toho ovšem využil hned po buly Ondřej Tatarčík, který poslal přes celé hřiště puk do prázdné klece. Valmez se tak ujal vedení v zápase 0:2 a stav série VM – ORL je ten samý a sice 2:0.

Velké poděkování patří určitě fanouškům Valašského Meziříčí, kteří přijeli do Orlové ve velmi hojném počtu a vytvořili na zimním stadionu v Orlové skvělou atmosféru pro naše borce!

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes jsme podali skvělý kolektivní výkon, soupeře jsme místy přehrávali, měli jsme i více vyložených šancí. Brankář Krumpoch zachytal skvěle. Bylo to jen o té jedné chybě, kdo ji udělá. My jsme hráli trpělivě, a to se nám vyplatilo, dali jsme branku a v power play domácích ve třech proti šesti jsme přidali i rozhodující druhou. Mančaft dnes hrál jeden z nejlepších zápasů letos na hřišti soupeře. Jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší, musíme se dobře připravit na čtvrtek a pokusíme se zvítězit i doma. Musíme také vyzdvihnout naše fanoušky, kteří byli skvělí.

Josef Ziemba ( HC Orlová):
Zápas byl právě o tom jednom gólu, my ho dostali, druhý potom i v power play. Kluci šli do závěrečné třetiny zápasu s tím, že kdo dá gól,ten vyhraje. My jsme ho nedali,soupeř ano, bez branek se však vyhrát nedá. Ve Valmezu nesmíme již taktizovat. Pokud prohrajeme, sezona nám končí, musíme se pokusit vyhrát a vrátit se kdyžtak ještě k rozhodujícímu zápasu zpátky do Valmezu.