Bobři deklasovali Techniku, vezou si 3 body domů

Ani nový trenér Techniky nedokázal v zápase 44. kola najít recept na první tým tabulky. Bobři sice ve druhé minutě poprvé inkasovali, ale posléze už měli zápas ve svých rukou. Tento zápas byl v jedné věci vyjímečný. Nejenom, že si Valašské Meziříčí veze z Brna tři body, ale i tím že v tomto zápase padl dvoustý gól Valašského Meziříčí. Tím šťastným, kdo v zápase poslal dvoustou branku za záda Adamce byl Jiří Krisl.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 44. kolo, neděle 1.3.2009
Technika Brno
2:6
(2:3, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Luštinec (Hrtús, Daňo), 14. Benýšek (Mráz , Petlák - 3. Růčka, 8. Růčka (Matějný, Dvořák), 10. Dvořák (M. Varga), 33. Sochorek (Šebesta), 44. Krisl (Šebesta, Sochorek), 52. Šebesta (Kratěna, Sochorek) Vyloučení: 5:8 Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6
Technika Brno: Adamec (Nešťák) - Petlák, Zapletal, Habrovec, Kučírek, Šindelář, Daňo, Úlehla, Babic - Mráz, Liška, Jelínek, Korotvička, Látal, Odehnal, Hrtús, Luštinec, Benýšek, Němec, Tobiáš, Tatar
Valašské Meziříčí: Jirkův (Mocek) - Růčka, Zrník, Tatarčík, Dvořák, Matějný, Starustka, Kristl, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Blažek, Dvořák, Vaněček, D. Varga, Bokroš, Dědek, M. Varga

Zápas začal bez respektu na obou stranách. Tento fakt potvrdil Jakub Luštinec, kterého našel před najíždějícího před brankáře Jirkůva Michal Hrtús a Luštinec krásnou střelou nad lapačku proměnil svou vyloženou šanci. Za minutu a dvacet jedna vteřin ovšem srovnal při přesilové hře Luděk Růčka. Pozvánku, před soupeřovu bránu, kterou dostal od domácího hráče využil a po krásné individuální akci, se objevil sám před brankářem Adamcem a zasunul puk pod jeho betony. Poté se Bobři snažili dostat do vedení však marně. Dočkali se až za pět minut, když Ondřej Jirkův kryl mnohé šance Techniky se k puku dostal Petr Dvořák, který vyvezl puk do obrané třetiny domácích, nahrával na Matějného, který na modré čáře dobře postaveného opět Luďka Růčku, který poslal svou dělovkou Bobry do vedení. Bobři poté tlačili hráče Techniky, před jejich bránou, tento tlak ovšem přerušil Ondřej Dvořák, který si šel odpykat dvě minuty za krosček. Technika se sice usadila před bránou Jirkůva, ale David Varga přesně vystihl rozehrávku na modré čáře vyšlápl si po levém křídle na domácího obránce a nalezl před bránou najíždějícího Petra Dvořáka, který zvyšoval ve vlastním oslabení skóre na 1:3 z pohledu domácí Techniky. Fanoušci Bobrů se od této chvíle začali dožadovat dvoustého gólu, do kterého chyběly už pouze dvě brankové trefy. Bobři se snažili fanouškům jejich požadavek splňovat, do konce první třetiny, ale gól dostali naopak hokejisté z Valmezu. Po vyloučení Matějného sice Bobři tlačili, ovšem projevilo se už tak otřepané nedáš-dostaneš, když se v závaru před bránou Ondřeje Jirkůva nejlíp zorientoval Karel Benýšek, který z otočky přízemní střelou překonal hostujícího golmana. Do konce třetiny již gól nepadl, hlavně díky brankářům Adamcovi a Jirkůovi. Třetina, ve které byli jednoznačně lepší Valmezští hokejisté skončila tedy výsledkem 2:3 z pohledu domácího týmu.

Do druhé třetiny nastoupili hráči Techniky v oslabení a od toho se taky odvíjela hra, Valmez sice tlačil, ale Adamec s notou mírou štěstí všechny pokusy vytěsnil mimo svou klec. Tlak opět zastavila až chyba obránce Bobrů, tentokrát to byl Rostislav Zrník, který podrazil domácího útočníka, který jel sám na brankáře, domácí se dožadovali ještě nájezdu, ale bez nejmenší příležitosti. Tlak Techniky byl sice silný, ale díky Ondřeji Jirkůovi neefektivní a do šance se dostali Bobři. Šebesta se Sochorkem vyvezli kotouč do obraného pásma Brna a Sochorek, po nahrávce od Šebesty zvyšoval nádhernou střelou pod víko skóre zápasu na 2:4. Do konce třetiny se Technika snažila skóre snížit, brankář Jirkův byl, ale proti a tak se do konce třetiny skóre nezměnilo.

Valašské Meziříčí nastoupilo do poslední části hry s vizí dvoustého gólu a skandování „200, 200“, je v tom bezpochyby podporovalo. Jakoby za úkol si vzal vstřelení tohoto gólu kapitán Bobrů Pavel Šebesta, který zkušeně vyvezl puk do útočné třetiny, zkušeně si počkal na ve druhé vlně najíždějícího Jiřího Krisla, který dělovou ráno propálil domácího brankáře Adamce, který vstřelil jubilejní bobří dvoustý gól v sezóně! Valmez sice tlačil, ale do gólové šance se nějak moc nedostal. Jak bylo v tomto zápase zvykem, Brno se dostalo do šance zase pouze díky přesilovkám, kterou tentokrát zapříčinil tvrdým zákrokem Martin Starůstka, i když Luštinec silně krvácel, tak dostal pouze dvouminutový trest. Šance Techniky kryl vždy připravený brankář Ondřej Jirkův, a tak Brno svou přesilovku nevyužilo a naopak svou nedisciplínou dali Bobrům šanci na zvýšení v přesilovce. Bobři tuto šanci využili, jmenovitě Pavel Šebesta, který prověřil z pravého křídla brankáře Adamce, jehož pozdní reakce na střelu zapříčinila gól. Na časomíře svítil v tu chvíli čas 51:36 a Valmezští fanoušci začali slavit vítězství společně s brankářem Jirkůvem, což bylo asi to nejzajímavější co se v tu chvíli na stadionu dělo. Na konci zápasu sice dalo Brno šanci Bobrům ještě na zvýšení v přesilovce 5 na 3, ale šance likvidoval golman Adamec. A tak nakonec zápas skončil jasným a taky zaslouženým výsledkem 2:6 pro hostující Valašské Meziříčí.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí):
Přijeli jsme do Brna se záměrem vyhrát a zbytečně neriskovat. Taktiku jsem dodržovali stoprocentně, hráli jsme dobře zezadu, opět jsme měli sice špatný úvod, kdy jsme prohrávali 0:1, ale naštěstí se nám vývoj utkání opět podařilo brzo otočit, takže v tomto směru spokojenost, kluci předvedli dobrý taktický výkon. Rozhodčí pískali také dnes slušně a samozřejmě Ondra Jirkův v bráně zachytal výborně. Jsme rádi za dnešní vítězství, teď je před námi důležitý zápas s Opavou, musíme se na něj dobře připravit a snažit se získat nějaké body.

Vlastimil Odehnal (trenér VSK Technika Brno):
Začátek se pro nás vyvíjel dobře, dali jsme první gól, poté jsme ale po individuálních chybách jednotlivců dostali zbytečné laciné góly. Máme velké rezervy v obraně, hru dozadu je pořeba určitě zlepšit. Golmana Adamce bych ale nevinil, určitě nám zápas neprohrál, měli jsme tam šance ke skórování, bohužel jsme je nevyužili. Do příště si musí kluci uvědomit, že bez herní disciplíny to nepůjde, je potřeba plnit to, co si řekneme, jinak bude těžké se odrážet z místa, kde jsme nyní. Určitě je potřeba i více zjednodušit hru.