Bobři se už potřetí během prosince ukázali na domácím ledě, a potřetí z toho byla výhra. V rámci 27. kola narazili doma potřetí na Šumperk, a potřetí na tohoto soupeře vyzráli. Valaši si hned od začátku vzali vše do svých rukou, avšak v závěru došlo na drama, to když se poslední minuty utkání dohrávaly za stavu 4:3. Dobře zvládnutá koncovka ovšem přinesla svěřencům Čechmánka tři body, které se jim před středečním valašským derby ohromně hodí.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 27. kolo, sobota 17.12.2016
Šumperk
4:3
(1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Studený (Dvořák, Mikel), 21. Dvořák (Studený, Báchor), 31. Fojtík (Hlaváč), 37. Varga M. (Hladiš, Podešva) – 28. Matějka (Vachutka, Drtil), 28. Sedláček (Novosad, Ostřanský), 47. Sedlák (Vymazal). Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Novák. Vyloučení: 4:4, navíc Hlaváč (VAL) 10+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 357. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Hladiš – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený
Šumperk: Zavadil (40. Svoboda R.) – Fišera, Sedlák, Řezač, Ďurkáč, Janota, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Cink, Králík, Fischer, Svoboda L., Hroch, Langr

Začátek duel se jevil podle očekávání. Obě mužstva zakládaly odzadu rychlé akce směrem na bránu a nebylo nouze o pohledné šance na každé straně. V prvních minutách měl s aktivitou nahoru Šumperk, avšak jejich nekázeň jim bránila v pokračování.

Druhé vyloučení hostujícího celku využili Bobři jak nejlépe mohli. Na led vletěla do početní výhody první formace, a po přihrávce Petra Dvořáka k levému kruhu si zkušeně pohrál s obráncem Václav Studený, jenž svou parádně mířenou střelou zavěsil za záda gólmana Zavadila. Zbytek třetiny si domácí vedení pohlídali.

Nástup Bobrů do druhého dějství byl pohotový. Minutu po prvním buly Petr Dvořák zachytil puk mezi kruhy a ostrou střelou nedal Zavadilovi šanci. Šumperk se ale nevzdával a bojoval dále.

Ve dvacáté páté minutě byl nejprve vyloučen Brunec a následně k němu putoval Pořický. Domácí se ve třech zdatně bránili, ale jakmile byli ve čtyřech, Šumperk udeřil. Po nepřehledné situaci u Plškovy brány zvedal ruce nad hlavu hostující Jan Matějka.

Šumperk dokázal ve svém úspěchu pokračovat. Hned ponásledném buly se chopil kotouče Pavel Sedláček a dokázal rozjásat střídačku Draků. Hosté tak dokázali během pěti vteřin srovnat skóre na 2:2.

Bobři byli chvíli v šoku, ale to netrvalo moc dlouho. Po pěti minutách vrátil Bobry do vedení Josef Fojtík, jenž dokázal prudce napřáhnout po buly Hlaváče. V závěru utkání bylo na Bobří hrázi ještě veseleji. Podešvův puk z rohu kluziště vypálila na bránu nová akvizice domácích Hladiš, a jeho ránu usměrnil za záda Zavadila Miroslav Varga.

Před třetí částí tak měli hru ve svých rukou domácí, a navíc se mohli těšit na přesilovku, ve které začínali poslední dvacetiminutovku.

Závěrečná třetina byla hodně napínavá. Drakům se ve 47. minutě povedlo snížit na 4:3, když se trefil krátce po skončení Martiníkova trestu Tomáš Sedlák. Zbytek utkání kromě vyhrocených soubojů více nepřinesl, a Bobři si dokázali pohlídat těsné, avšak cenné domácí vítězství 4:3.