Bobři doma urvali cenné tři body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ze souboje dvou posledních celků ligy vzešli jako vítězové domácí Bobři. Ve vyrovnaném utkání dokázali v poslední třetině otočit nepříznivé skóre a díky šťastnému gólu Zbyňka Hradila porazili Karvinou 3:2. Valašské Meziříčí má na 11. místě náskok 3 bodů na poslední Karvinou a osm bodů ztrácí na 10. Břeclav.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 21.11.2015, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Karviná
3:2
(1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Kubo (Podešva, Matyáš), 52. Pořický (Sprušil), 59. Hradil (Slovák, Kuchta) – 14. Logunovs, 50. Puškár (Foltýn). Rozhodčí: Obádal – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Vydržel (Čáp) – Matyáš, Kovář, Černín, Kaluža, Hradil, Tomek, Valentík – Sprušil, Podešva (C), Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš.
Karviná: Gleich (od 52. Pútec) – Javín (C), Deutsch, Jaroch, Puškár, Fišera, Malík, Chroboček – Opravil, Grygar, Kasperlík M., Kasperlík O., Logunovs, Vyčesaný, Juhasz, Foltýn, Chomič, Blahuta, Pobuta, Václavík, Křibík.

Do zápasu, ačkoliv pod velkým tlakem, vstoupili modrobílí aktivně. První tři minuty hráli na půlce Karviné. Po první akci v útočné třetině vyslala Karviná první střelu na brankáře Vydržela až ve třetí minutě hry. V 5. minutě se už radovali z gólu domácí. Po střele Jana Podešvy vyrazil Gleich puk na Martina Kubo, který už brankáře překonal. S inkasovaným gólem se ovšem dostali hosté k herní převaze, která vygradovala gólem za Vydrželova záda ve 14. minutě. Zbytek třetiny už patřil přesilovkám. Ani jedna z nich však nebyla gólová, tudíž byl stav po první třetině vyrovnaný 1:1.

Druhá třetina byla pro oko fanouška nejméně atraktivní částí duelu. Opatrná hra obou celků byla příčinou častého vyměňování puku obou týmu na polovině kluziště. Střel padlo na obou stranách celkem dost, ale většina z nich měla ke gólu hodně daleko. Za zmínku stojí nevyužitá přesilovka Bobrů při hře 5 na 3 ve 37. minutě.

Do závěrečné třetiny nastoupili karvinští lépe než Bobři. Sotva se vrátil na led Pořický, který byl vyloučen v závěru druhé třetiny, byl vyloučen Patrik Kuchta. Tlak Karviné došel tam, kde si to fanoušek Bobrů nejméně přál. V 50. minutě otočil Jan Puškár skóre zápasu ve prospěch hostů. Vedení Karviné dlouho nevydrželo. Po dvou minutách překonal Gleicha Jakub Pořický za asistence Antonína Sprušila - 2:2. Uznaný gól se především nelíbil brankáři Karviné Michalu Gleichovi a dvakrát dokonce napadl rozhodčího, za což byl vyloučen na pět minut a k tomu vyfasoval osobní trest dvaceti pěti minut. V nabídnuté přesilovce tlačili Bobři karvinské do obraného pásma. Ani pět minut v početní výhodě jim však nestačilo ke skórování. To přišlo až velmi šťastně z hokejky Zbyňka Hradila v 59. minutě. Zbytek zápasu Bobři úspěšně ubránili a mohli se tak radovat z cenného vítězství.

Petr Tejkl (trenér Val. Meziříčí): "Nedalo se očekávat, že to bude podobné utkání jako proti Vsetínu. Trošku jsme s tím počítali, že to bude spíše boj, než nějaký krásný hokej. Tady jde hlavně o trpělivost, protože každý chce ten souboj vyhrát. Dalším aspektem byla i nervozita hráčů, kteří hráli pod tlakem, takže ten hokej nebyl moc pěkný, za to se musím divákům omluvit. Nakonec se k nám ale přiklonilo štěstí a jsme rádi že se nám povedlo vyhrát. Přece jen to štěstí jsme dlouho neměli."