Ani třetí z maratonu čtyř domácích zápasů se Valašskému Meziříčí nepodařilo dovést do úspěšného konce. Drtiči z Hodonína v bojovném utkání projevili větší vůli po vítězství a odvážejí si Valašska výhru za tři body. Bobři tak zůstávají v tabulce druhé ligy - skupiny Východ s šesti body po sedmi odehraných kolech.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 7. kolo, sobota 30.9.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Hodonín
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Vítek (Váňa, Matějka) – 9. Stehlík (Sedlák, Kadlec), 11. Vrána (Peslar, Vaněk), 42. Vaněk (Peslar). Rozhodčí: Holáň - Holibka, Kučera. Vyloučení: 8:6, navíc Vítek (VAL) 5+OK hrubost. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Báchor (C), Váňa, Dudek, Chroboček, Hajda, Mikel, Baroš – Matějka, Dvořák, Vítek – Pořický, Daněk, Brunec (A) – Martiník (A), Studený, Dalajka – Miroslav Varga, D. Varga, Martin Varga
Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) – Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík – Jurča, Vaněk, Romančík – Matula, Peš (C), Sajdl (A) – Kadlec, Kuba, Stehlík – Vrána, Hložánek, Charvát – Černohous

Hned třetí minuta nabídla hned první vyloučení na straně hostů. Toho bleskově Bobři využili, když před Halodou clonil David Vítek, na kterého poslal nahození Vladimír Váňa a s jeho nahozením si osamocený útočník Bobrů věděl rady a zkušeně jej zklepl za záda brankáře Drtičů. Bobři tak šli hned ve 3. minutě do vedení.

V následujících minutách začali více bruslit i hokejisté Hodonína. Ti se začali dostávat do stále více příležitostí a nakonec v brance Plška skončil pokus Ondřeje Stehlíka v 9. minutě utkání.

Drtiči na nic nečekali a šli do vedení hned dvě minuty po svém úvodním gólu šli do vedení. Po kombinaci v útočném pásmu poslal Drtiče do jednobrankového vedení Jakub Vrána. Stav byl tak bleskově na straně hodonínských.

Zbytek první třetiny nabídl několik vyloučení a řadu šancí hlavně na straně Hodonína. Své do konce třetiny ukázali i Bobři, a tak zůstával průběh utkání otevřený.

Hned v úvodu druhé třetiny byli hodonínští aktivnějšími na ledě, v což vyústilo v první vyloučení na straně Bobrů. Z přesilovkových šancí ale hosté skórovat nedokázali, a tak zůstával stav 1:2 ze strany Bobrů.

Ve 25. minutě se do největší šance Valašského Meziříčí dostal Dvořák, jehož pokus vykryl Haloda před sebe, kde ještě vystřelil další z řad Bobrů. Haloda si i s tímto pokusem poradil a podržel svůj tým.

Ve 35. Minutě jen těsně v přesilové hře promáchnul Dudek tváří v tvář prázdné bráně, když mu puk přeskočil přes hokejku a obránce Bobrů nedokázal všas reagovat.

Drtiči byli i nadále aktivnějším týmem. Lukáš Plšek ale držel i nadále Bobry nad vodou svými zákroky. Zvláště pak ve 37. Minutě, kdy šli Drtiči tři na jednoho. Plšek ale skvělým přesunem držel svou bránu bez obdrženého gólu ve druhé třetině. Ihned poté ještě hodonínští nastřelili tyč jeho branky. Druhá třetina ale do svého konce žádný gól nepřinesla a do šaten se tak šlo za stálého stavu 1:2 z pohledu Bobrů.

Netrvalo dlouho a Hodonín šel ve třetí třetině do dvoubrankového vedení. Peslarova rána od modré byla ještě Plškem zneškodněna. Následná klička Daniela Vaňka byla pro gólmana domácích již velkým oříškem, když se po střele od modré octil na zemi.

Ve 49. minutě byl vyloučen na 5 minut a do konce utkání David Vítek za hrubost. V ten samý čas šel pykat jen na dvě minuty Vít Černohous. Bobři tak čelili pětiminutovému oslabení, které však zvládli ubránit i přes řadu šancí Drtičů.

V 59. minutě to Valašské Meziříčí ještě zkusilo s šesti hráčí poli. Ani tahle herní situace však gól nepřinesla, a tak si Drtiči odvezli z Bobří hráze tří body za výhru v základní hrací době

Jiří Weintritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): "V první třetině měl Hodonín lepší pohyb, tím nás dostával pod tlak. Od druhé třetiny se utkání vyrovnalo a mělo jsme i nějaké naše příležitosti. Ve třetí periodě, byť jsme na to hráče upozorňovali, jsme měli moc faulů, které nám vzali síly na to, abychom vážnější ohrozili soupeřovu bránu."

Stanislav Beťko (trenér SHK Hodonín): "Za dnešek si mužstvo zaslouží pochvalu, protože jsme odvedli jeden z nejlepších výkonu za poslední zápasy. Myslím si, že jsme byli od úvodních vteřin daleko aktivnější, než domácí. Mrzí nás jen ta spousta spálených šancí, které jsme si vypracovali. Ten zápas mohl být o hodně dřív o poznání klidnější. Body vezeme podle mého po zásluze a klukům za to ještě jednou děkuji."