V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hráče Valašského Meziříčí čekalo utkánína ledě Břeclavi. Domácí, jakožto držitel osmého místa zaručující play-off, hájili 6-ti bodový náskok právě na Bobry. Ti však měli parádní vstup do utkání, když se během pěti minut dvakrát trefil Martiník. Když Jedlička zvýšil na 3:0, bylo s domácím týmem hodně zle. Lvi se ale nevzdali a dostali se zpět do utkání. Bobři si ale vedení pohlídali až do konce a nakonec si připisují body za výhru 5:3. Kromě opět skvěle chytajícího Svobody se na výsledku velkou měrou zasloužilo i duo Ondřej Martiník (v utkání 3+1) a David Varga (0+4).
2. liga - skupina Východ 2014/2015, 38. kolo, středa 4.2.2015
Břeclav
3:5
(0:2, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Fejt (Tobola), 34. Buhaj (Červenka), 40. Dittrich (Zháňal) – 1. Martiník (D.Varga, Sprušil), 4. Martiník (D.Varga), 27. Jedlička (Adamík), 38. Martiník (D.Varga, Finkes), 57. Škumát (D.Varga, Martiník) Rozhodčí: Volf – Novák, Smilek Vyloučení: 1:3, navíc Medek (BV) 5+do konce Využití: 0:0 V oslabení: . Diváci: 220 Střely na branku: 18:30 (2:14, 9:8, 7:8) Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5
Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A), Dittrich, Beneš (A), Fejt, Konečný – Červenka, Tobola, Medřický, Kučera, Zháňal (C), Průdek, Konečný, Kozel, Buhaj, Kubáč, Papp, Medek
Valašské Meziříčí: Svoboda – Gulda, Finkes, Valentík, Jedlička, Kovář, Adamík – Cink, Baroš, Kuchta, Varga M., Sprušil (A), Martiník (C), Studený (A), Kysučan, Škumát, Varga D., Slovák

Radek Haman (asistent Břeclavi)
Viděli jsme nejhorší první třetinu v sezoně. Kluci jakoby měli nohy v medu, nebruslili jsme a když se přidala i smůla, není divu, že jsme prohrávali po pěti minutách 0:2. Těžko jsme se z toho dostávali, kluci začali být hodně nervózní, ValMez byl na koni. Od druhé třetiny musím ocenit, že jsme se vrátili do utkání a začali jsme bojovat. Ani po čtvrté brance po chybě střídání jsme se nepoložili a dali znovu kontaktní gól. To jediné je pozitivní a přesně v tom tempu závěrečných dvou třetin proti Bobrům musíme nastoupit v sobotu ve Vsetíně. S chutí. Bobři byli v pohodě, vyhráli zaslouženě, ale sezona ještě nekončí.

Petr Tejkl (trenér Valašského Meziříčí)
My se musíme držet stále při zemi, našim hlavním cílem je záchrana. Pro nás je každé utkání klíčové už od poloviny sezony. Stále se ohlížíme za sebe, čekají nás totiž těžká utkání, jsem realista a moc snadných bodů tam pro nás není. Ale venkovní vítězství si rozhodně užíváme, venku moc nevyhráváme, Jsme v tomto ohledu nejhorším týmem. Chceme mít co nejdřív jistotu záchrany, abychom ze sebe setřásli toho strašáka. A pokud vyjde play-off, bude to pro nás jen příjemný bonus.