Ve druhém zápase pod taktovkou Romana Čechmánka už Bobři na bodový zisk dosáhnout nedokázali. Na ledě Opavy šli sice brzy do vedení, ovšem následně už puk za záda brankáře Šafránka dostat nedokázali a naopak třikrát inkasovali. Slezan tak v tabulce hokejistům Valašského Meziříčí odskakuje už na čtyři body.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 25. kolo, sobota 10.12.2016
Opava
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Wolf (Slavík), 49. Selingr (Chalupa, Galvas), 60. Chalupa (Galvas) – 13. Dvořák (Kývala). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Konvička. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Opava: Šafránek (Wanecki) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Rousek, Štindl, Fedor
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga Ma., Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mi., Hlaváč, Podešva, Studený

Úvod utkání sliboval vyrovnanou bitvu. Hned v páté minutě šli Bobři do čtyř. Martin Varga vyloučen za podražení. Domácí Slezan ovšem početní převahu nevyužil a mohl toho litovat! Za malou chvíli totiž dostali výhodu přesilové hry také hosté. Ti nabídnutou možností nepohrdli. Nejproduktivnější hráč Bobrů Petr Dvořák poslal hosty do vedení! Více už první část nenabídla, do kabin se šlo za stavu 0:1.

Prostřední část hry přinesla taktéž jednu branku, ovšem tentokráte se z ní radovali domácí hokejisté. Už v páté minutě dokázal Petr Wolf srovnat krok tohoto zápasu, 1:1!

Oba celky následně musely odehrát po dvou minutách v oslabení. Ve dvanácté minutě vyloučen domácí Herman, v minutě osmnácté se podražením provinil hostující Nedbálek. Obrany však převýšily útoky a před poslední třetinou platilo nerozhodné skóre.

Osmá minuta poslední části se pro Bobry ukázala jako osudná. Ve stejnou chvíli vyloučeni dva hostující hokejisté. Michal Hlaváč a Ondřej Martiník byli posláni na trestnou lavici a nabídla se dvě minuty dlouhá přesilovka Opavy proti třem hráčům soupeře. Tu zhruba po minutě využil Pavel Selingr.

Bobři to před koncem zápasu zkoušeli bez brankáře, ovšem vteřinu před koncem hrací doby skóre upravil na konečných 3:1 střelou do prázdné brány Petr Chalupa.