V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali v desátém valašském derby zvítězit na ledě Vsetíně 2:0 a prodloužili tak svou neporazitelnost z hostujícího kluziště. Bobři po celý zápas hráli se zabezpečené obrany korunované výtečným výkonem brankáře Jiřího Slováka. Jako první v zápase se trefil kapitán Bobrů, Přemysl Vašut. Vsetín poté zvýšil svou aktivitu, nicméně všechny pokusy domácích hráčů skončily právě na famózně chytajícím Slovákovi. Pojistku v podobě druhé branky přidal Lukáš Bokroš. Bobři tak oplatili Vsetínu svou domácí porážku z úvodu sezóny a ve vzájemných mistrovských zápasech navýšili své vedení v poměru 9:1.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 15. kolo, neděle 30.10.2011
Vsetín
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Vašut (Varga Mir.), 50. Bokroš (Ambruz, Kopecký). Rozhodčí: J.Jeřábek - L.Barteček, T.Moravec. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1929. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2.
Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, 41. Šimek, Hrčka - Semjonov, Zúbek, Hruška O., Hruška P., Korčák, Vaněk, Vítek, Hegyi, Bajtek, Kajaba, Dědek, Holík, Sprušil.
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Janáček, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vodný.

Do v pořadí 10. derby vstoupili obě mužstva celkem opatrně a snažili se neinkasovat v prvních minutách utkání branku. Zvýšení aktivity na kluzišti přinesla až první přesilová hra domácích. V této přesilové hře se snažil 2x překonat Slováka od modré čáry Spitzer, ale Slovák byl pozorný a nedovolil Vsetínu využít přesilovou hru. K dalšímu ohrožení Bobří branky ale hostující obránci Vsetín nepustili.

I přes nevyužitou přesilovou hru domácí nepolevili na aktivitě a tlačili se do útočného pásma. Tam ale vždy narazili na Bobří hráz. Do první vážnější šance se dostali hosté až začátkem 9. minuty. Po chybné rozehrávce domácí obrany musel poprvé v utkání zasahovat Plšek proti Martínkově dělovce. O chvíli později Plšek jen zázrakem chytil Ambruzovu střelu do poloprázdné brány a i nadále se hrálo bez branky.

Po těžkém boji se ke střele z mezikruží v 10. minutě dostal Ondřej Hruška, jehož tvrdou ránu neudržel Slovák v lapačce a kotouč musela zastavit až tyčka. Další velkou šanci měli domácí ve 12. minutě když hráli přesilovou hru. Kajaba krásně přihrál před bránu Bajtkovi, ale i jeho pokus skončil na pozorném Slovákovi.

Po třech nevydařených přesilových hrách domácích hráli početní výhodu i Valmezští. Ti se usadili v útočném pásmu a kombinovali jako z učebnice. I přes tyto ukázkové kombinace nedokázali za celé dvě minuty ohrozit Plškovu svatyni. Ve 20. minutě se dostali domácí do přečíslení 2 na 1, ale po krásné Vaňkově přihrávce nebyl Korčák schopen vsítit branku. Díky obrovskému střeleckému trápení domácích se šlo do kabin po první třetině za stavu 0:0.

Do druhé třetiny opět vstoupili domácí velmi aktivně. Dokázali si vytvořit několik gólových příležitostí, ale i nadále je provázela smůla a touš do branky nedostali. Deprimovaní hráči Vsetína následně udělali několik trestuhodých chyb ve vlastním pásmu, jež jen díky pozornému Plškovi a tyčce neskončili brankou. Po těchto chybách se domácí opět zkoncentrovali a začali hrát zodpovědněji, což jim přineslo další přesilovou hru, kterou 25 vteřin před koncem dokázali dokonce zdvojnásobit.

I v této početní převaze se domácí hodně trápili a byli to naopak hosté, kteří se po ubráněném oslabení radovali z branky. Miroslav Varga přihrál od modré čáry rozjetému Přemyslu Vašutovi jež se dostal sám před Plška a v tomto souboji muže proti muži byl úspěšnější. Vsetínští ještě více zvýšili aktivitu, ale Bobří hráz byla pevná a jen těžce a vyjímečně překonatelná. Ačkoliv se zbytek třetiny odehrál převážně na půlce hostů, domácí nedokázali nijak zásadněji ohrozit Slovákovu klec a do šaten se šlo za stavu 0:1.

Do třetí třetiny opět vletěli domácí jako vítr, ale ani Korčák, Vítek, Kajaba či Sprušil nedokázali dostat kotouč za Slovákova záda. Studená sprcha přišla pro domácí v úvodu 50. minuty, když se Bobři radovali podruhé. Ve skrumáži, která vznikla před Plškem, se nejlépe zorientoval Lukáš Bokroš a bekhendem prostřelil Plška podruhé. Valmez povzbuzen druhou brankou na chvíli zamknul domácí v obranném pásmu. Do karet hostů ještě více nahrálo vyloučení Filipa Bajtka, který si šel odpočinout na dvě minuty za faul loktem.

O necelou minutu později hlavní sudí rozdal 12 trestných minut když na trestnou lavici poslal meziříčského Hartmanna za držení (2 minuty), Vodného za hrubost (2 + 2 minuty) a vsetínského Spitzera, který dostal 2 minuty za krosček a 2 + 2 minuty za hrubost. Přestože Bobři hráli přesilovou hru, jednalo se z jejich strany spíše jen o hlídání zápasu a do nějakých velkých útoků se nehnali. Tři minuty před koncem třetí třetiny se do obrovské šance dostal Petr Hruška, ale střelecká smůla domácích pokračovala. Přestože měl Slováka položeného na zemi, nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Vsetín se tímto utkáním obrovsky protrápil a i přes veškerou snahu díky dobré defenzivní hře soupeře prodlužuje sérii proher. Pro Vsetín je to již čtvrtá prohra v řadě, o tom bolestnější že je to prohra na vlastním ledě a při derby.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Nedali jsme ze sedmi přesilovek ani jednoho góla, takže nemůžeme vyhrát s takovým soupeřem jako je Valmez. Já neříkám že kluci by nechtěli, ale já si to nedovedu vysvětlit, že když na tréninku to všechno jde, i přesilovky, a pak přijde zápas a my jsme nervózní, přeskakuje nám to hokejky, nevyhrajeme buly, což je základ, když jsme v útočném pásmu. Na tyto věci jsme upozorňovali před zápasem, ale bohužel. Pokračuje se dál a já doufám, že se to zvedne, protože kluci ten hokej umí hrát, akorát to mají teď v hlavě pomotaný a bude se to muset nějakým způsobem urvat. Dneska se nám to nepovedlo bohužel po těch třech prohraných zápasech venku, takže se musíme soustředit na další zápas.“

Jaroslav Stuchlík (trenér Valašského Meziříčí): „Jak jsem pochopil za to krátké působení ve Valmezu, prohrát se může s kýmkoliv, ale se Vsetínem ne, takže mám z vítězství dvojnásobnou radost. Z té nuly vzadu mám dvojnásobnou radost jako trenér. Chyby tam byly, ale Vsetín se naštěstí trápí v koncovce. Jak jsem říkal po Prostějovu, vyhrát na jeden gól je supr, na dva taky. Takové ty přestřelky 7:6 a podobně, jak jsme hráli v úvodu sezóny, možná bavily lidi, ale toto byla jistota.“