Po druhé periodě to se svěřenci trenéra Weintritta nevypadalo ve Slezsku příliš dobře, když prohrávali o dvě branky. Mužstvo však v závěrečné periodě ukázalo charakter a srovnalo vývoj utkání. Zápas posléze dospěl až do samostatných nájezdů, kde se stal jediným úspěšným exekutorem Rostislav Vaněk, čímž zajistil Valachům druhý bod z utkání. Bobři tak dotáhli poslední venkovní zápas roku do vítězného konce a vytvořili skvělou pozvánku pro všechny fanoušky na skutečně poslední duel v roce 2018 již tuto sobotu proti DS Českým Budějovicím.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 27., středa 19.12.2018, Zimní stadion Orlová
Orlová
2:3sn
(0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Hovsepjan (Smrčka), 28. Brodek (Amirov, Hovsepjan) - 43. Raška (Dalajka, Žák), 45. Dalajka (Žák), rozh. náj. Vaněk. Rozhodčí: Held – Šimčík, Zedník. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 212. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Orlová: Ovčaří (Svoboda) - Szturc, Janiczek, Tomis (C), Kropka, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera - Ballner, Smrčka, Blaško, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Achmeťjanov, Hovsepjan (A), Kysučan (A).
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) - Dudek, Weintritt, Báchor, Daněk (A), Žák, Holiš, Kamas - Seidler, Dvořák, Vaněk - Brunec (C), Martiník (A), Pořický - Andris, Raška, Dalajka - Paťava, Kuchařík.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Ve druhé třetině jsme za stavu 0:0 dostali hloupý gól, následoval náš zcela zbytečný faul čtyřicet metrů od našeho gólmana a inkasovali jsme podruhé. V závěrečné části mužstvo dokázalo, že umí zabojovat, dva góly a třetí neuznaný nás posunuly přes dramatické prodloužení do nájezdů a v nich jsme byli o branku lepší. Vyhlížíme vánoční pauzu, abychom se dali dohromady před závěrečnou třetinu soutěže.