Po třech zápasech, ve kterých Bobři nezískali ani bod, přichází příjemná změna v podobě domácí porážky Šumperka, který díky brankám Jakuba Pořického a Tomáše Brunce odjíždí domů s dvoubrankovou porážkou. Hokejisté meziříčí navnadili všechny fanoušky na sobotní derby, které odehrají v sobotu doma proti Vsetínu.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 9. kolo, středa 12.10.2016, Valašské Meziříčí
Šumperk
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Pořický (Nedbálek), 60. Brunec. Rozhodčí: Netopil – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 2:0. Diváci: 550.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Žabčík, Chroboček, Mikel, Nedbálek (A), Vydra (A), Báchor, Štědrý, Pernický – Dvořák, Kývala, Brunec – Pořický, Podešva, Studený (C) – Kubo, Martiník, Baroš – Mar. Varga
Šumperk: Zavadil (Svoboda) – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek, Matějka (C) – Vymazal, Vachutka, Sedláček, Ostřanský, Pavlovský, Cink (A), Hroch, Fischer (A), Langr, Brida

Úvodní část utkání se nesla hlavně v duchu přesilových her. Do prvních minut vletěli šumperští Draci o něco lépe, ale přes jejich nedisciplinovanost se dostali do oslabení. Početní nevýhodu zvládli hosté s přehledem. Pak už ale bylo více rušno na trestné lavici domácích Bobrů. I ti však zvládli sérii čtyř přesilovek bravurně a dokázali ubránit i oslabení s třemi hráči na ledě. To, že během první periody se více vylučovalo, než střílelo, utvrdil v závěru hostující Janota. Po první třetině se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupili Bobři jako polití živou vodou. Šumperk se takřka nedostával k puku a všechno diktovali domácí hráči v modrém. Jediné, co Bobry trápilo, byly skvělé zákroky gólmana Zavadila. Při vyloučení Janoty v polovině utkání začali tlačit Valaši ještě více, ale marně se snažili protlačit puk do brány. Do oslabení se dostali jednou i domácí, a to využil Šumperk k prvnímu delšímu přesunu před Plškovu bránu. Ani z této početní výhody nic nevzešlo.

Nakonec to ale byli přece jen domácí, kteří zvedali ruce nad hlavu jako první, když v 38. minutě potrestal hákování Cinka parádní trefou Jakub Pořický. V poslední vteřinách třetiny přišel ještě útok Šumperka, který sice skončil brankou, ale už po zaznění sirény. Po druhé půli tak vedli domácí 1:0.

Do závěrečné třetiny nastoupil naopak Šumperk s větším odhodláním něco udělat s nepříznivým skóre. Kde však nemohla obrana Valachů, tam byl připravený stoprocentní Plšek. S postupnými vteřinami se tempo hry zostřovalo, ale branky se dočkali fanoušci až opět na závěr. Když už šumperští pokoušeli štěstí v power-play, dojel k nešťastně ztracenému puku Tomáš Brunec a nekompromisně potvrdil vítězství domácího mužstva 2:0.