V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí po dvou velice dobrých utkáních na ledě soupeřů tentokrát zavítali na led Frýdku - Místku, který v tabulce drží prozatím osmé, poslední postupové místo do play-off. Proto byl tento zápas pro domácí velice důležitým, neboť při zisku bodů mohli frýdečtí odskočit svým pronásledovatelům. Bobrům vůbec nevyšla první třetina ve které inkasovali dvakrát. Následně se domácí hráči trefili ještě jednou a otáčet nepříznivý stav tří branek už bylo pro hostující hráče velice těžké. Dokázali sice zásluhou dvou branek Radima Haase snížit na rozdíl jednoho gólu, nicméně domácí hokejisté si již výsledek pohlídali a připisují si do tabulky tři body. Bobři se v dalším utkání a celkově ve čtvrtém v pořadí na ledě soupeřů setká v "malém derby" ve středu s celkem Nového Jičína.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 39. kolo, sobota 28.1.2012
Frýdek-Místek
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Diviš (Škatula, Krutil), 14. Rozum (Hrubý), 25. O.Sluštík (Kudláček, Mach), 49. Gajda (Škatula, Hrubý) - 26. Haas (Martiník, Vodný), 44. Haas Rozhodčí: Koliba, Vengřín, Záviský Vyloučení: 3 :7 Využití:3:0 V oslabení: 0:0 Průběh utkání:3:0, 3:2, 4:2
Frýdek-Místek: Láníček, Jagoš, Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Golasovský, Hrubý, Mareček, Majling, Kabeláč, Rozum, Diviš, Krutil, Gogolka, Škatula, J.Sluštík, Mach, Matysz, O.Sluštík
Valašské Meziříčí: Slovák, Vlachýnský, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Růčka, D.Varga, Vašut, Vodný

Zápas začali aktivněji domácí, kteří si hned v úvodu vypracovali několik šancí, které ovšem Slovák v brance Bobrů zneškodnil. Otevřít skóre mohli domácí ve třetí minutě, kdy hráli početní výhodu, ale pobyt Tomáše Černého na trestné lavici se jim zkrátit nepodařilo. I po návratu vyloučeného hráče hostů byli domácí aktivnější a v polovině šesté minuty svůj tlak dokázali proměnit ve vedoucí branku. Po střele Petra Škatuly se k odraženému puku dostal jako první Martin Diviš, který zasunul puk za ležícího Slováka – 1:0. Po vstřelené brance domácí ještě více ožili a brankář Valašského Meziříčí se měl co ohánět. V polovině desáté minuty to vypadalo při samostatné akci Jakuba Macha hodně slibně, když jediného obránce dokázal dvakrát obejít, ale při zakončení už byl tísněn a zakončit se mu tak nepodařilo. Hosté mohli opravdu svému brankáři, který je podržel i v další nebezpečné šanci frýdeckých hráčů, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale střela Jindřich ke gólu nevedla především díky zákroku Slováka. Hostující hráči poprvé v zápase vážněji ohrozili Michala Láníčka ve 13.minuty, ale střela Marka Knebla mu žádné starosti nepřidala. Ve 14.minuty vybouchli fanoušci podruhé, když Petr Rozum při přesilové hře napřáhl a od modré propálil vše, co bylo v cestě – 2:0. Asistenci u druhé branky si připsal zkušený Petr Hrubý. Hostující hráči mohli odpovědět na dvě inkasované branky v zápětí, když na trestní lavici pobýval Tomáš Jindřich. Hosté svou početní výhodu nevyužili a byli to právě oni, kdo mohl inkasovat z hole Ondřeje Sluštíka, který se dostal do úniku, ale při zakončení byl už tísněn hostujícím obráncem. Po návratu potrestaného Jindřicha byli domácí opět aktivnější a svého soupeře přehrávali. Pojistit si vedení mohli domácí v závěrečné minutě a to hned dvakrát, ale samostatný únik Ondřeje Sluštíka gólem neskončil a střela Martina Kabeláče skončila nad. Dvě velké šance zahodili frýdečtí, kteří i tak byli s první tercií spokojení, když vedli 2:0.

Druhou třetinu začínali domácí v početní výhodě, když v závěru té první hráli hosté v šesti a to neuniklo pozornosti čárových rozhodčích. Domácí družina i přesto, že početní výhodu nevyužila, byla hodně nebezpečná a hostující brankář chvílemi nevěděl, kde dříve skočit. Na konci 23.minuty se vylučovalo opět na straně hostů. Hlavní rozhodčí poslal za katr kapitána Přemysla Vašuta. Jeho spoluhráči dokázali zahrozit i ve vlastním oslabení, ve kterém musel Láníček nebezpečí v podobě inkasované branky zažehnat. Z následného protiútoku se prosadil Ondřej Sluštík, který upravil na 3:0 a nasměroval své spoluhráče již ve 25.minutě k vítězství. Hosté však své zbraně nesložili a na třetí zásah domácích našli o minutu později odpověď. Přesněji to byl Radim Haas, který využil několika hráčů před Láníčkem a prostřelil ho – 3:1. Hosté po vstřelené brance ožili, ale na frýdeckého brankáře si nepřišli ani v další šanci.V jednatřicáté minutě dostal parádně nabito Michal Krutil, ale jeho jedovatá střela ve vlastním oslabení mezi třemi tyčemi neskončila. V rozmezí necelých dvou minut hosté dvakrát chybovali, ale družina Radima Nečase toho nedokázali ani v jednom případě využít a přečíslení dva na jednoho tak zůstalo nevyužité. O tom, že to mohlo být o více než dvě branky ví nejlépe Jiří Slovák, který svými zákroky držel naděje Bobrů na bodový zisk. V závěru druhé třetiny měli hosté štěstí, když v oslabení tečovaná střela minula jen těsně jejich branku.

Třetí dvacetiminutovku začínali domácí opět v početní výhodě z předešlé třetiny a nechybělo moc a byla početní výhoda využitá i tentokrát. Po odehrání devětadvaceti vteřin zazvonila po ráně Petra Rozuma tyč hostující branky.Bobři se nakonec tlaku domácích ubránili a na začátku 43.minuty se vrátili zpět do hry, když Láníčkovi vypadl puk, u kterého byl nejdříve Radim Haas, který snížil na rozdíl jediné branky 3:2. Hráče Valašského Meziříčí kontaktní branka nakopla a bylo znát, že pro vyrovnání udělají maximum. Jenže v cestě za jejich úspěchem stál Michal Láníček, který si z jejich dalšími pokusy poradil. Frýdečtí nehodlali o vítězství za žádnou cenu přijít a i nadále předváděli útočný hokej se spoustou šancí. Ve 48.minutě zastavil jednu z mnoha šancí domácích Ondřej Martiník, který za svůj zákrok vyfasoval trest na dvě minuty za se kání. Po 89 vteřinách hry v početní výhodě stál na správném místě Milan Gajda, který využil třetí přesilovou hru domácích v zápase, a díky jeho brance vedli frýdečtí opět o dvě branky – 4:2. S přibývajícím časem hráli hosté aktivněji a snažili o vstřelení kontaktní branky. Šanci na zdramatizování dostala družina Jaroslava Stuchlíka v 56.minutě, kdy pobýval na trestné lavici Martin Diviš. Oslabení zvládli frýdečtí hráči bez problému a do závěrečné sirény si už dvoubrankový náskok pohlídali a po závěrečné siréně mohli slavit vítězství 4:2 a důležité tři druholigové body.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí)
: Na dnešním zápase bylo vidět, že nám chyběli tři hráči základního kádru. Taky bylo vidět, že domácí hráli o víc než my a měli větší hlad po vítězství. Vyhráli tedy zaslouženě.