Bobři porazili Opavu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašské Meziříčí přivítalo na svém ledě Slezan Opava. Slezan se po zaváhání domácí obrany dostal do vedení. To ale do konce první třetiny ztratil. Bobři po přestávce přidali další branku a vedli 3:1. Opava ale utkání zdramatizovala. Bobři si ale výsledek utkání pohlídali a zvítězili 5:3.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 38. kolo, sobota 2.2.2013
Opava
5:3
(2:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: . 12. Mir.Varga (D.Varga, Coufal), 19. Coufal (Kundera, Schejbal), 34. Lehečka (Kundera), 51. D.Varga (Mir.Varga, Schejbal), 60. Bokroš (Ambruz, Vajda) - 6. Wolf (Polok, Pavelek), 41. Černý (Bednárek, Vítek), 53. Polok (Vítek, Pavelek) Rozhodčí: Koliba - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:7 Využití:0:0 V oslabení:0:0 Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1,3:1,3:2,4:2,4:3,5:3
Valašské Meziříčí: Netolička (Slovák) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Lehečka, Machala, Martiník, Maršálek, Mikel, Schejbal, Smetana, Vajda, Varga D., Kundera, Varga Mir., Voznica, Prycl
Opava: Šafránek (Kober) - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa

Do utkání vstoupila aktivněji Opava. Herman dokonce nastřelil tyč. V šesté minutě se ale Slezan již mohl radovat. Zdeněk Pavelek přihrával před branku, kde na puk nedosáhl Schejbal a pro Wolfa již nebyl velký problém trefit branku a poslat Slezan do vedení. O minutu později mohlo být srovnáno. Bokroš našel Ambruze, ten ale překonat Šafránka nedokázal. O chvíli později neuspěl ani domácí Voznica. V minutě dvanácté ale mohl stadion zajásat. Miroslav Varga dostal přihrávku od svého bratra Davida a propálil Šafránka. Minutu před koncem první periody navíc Bobři otočili průběh utkání. Schejbal vyvezl puk do útočné třetiny, zadovkou poslal puk do jízdy Kunderovi. Ten za bránou zmátl svým pohybem beky Opavy a poslal přihrávku před bránu, kde čekal Viktor Coufal, který poslal puk za Šafránkova záda. Těsně před sirénou mohl srovnat Galvas, ale Netolička vytáhl parádní zákrok. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 pro Bobry. Bez zajímavosti nneí, že za první třetinu vyslali Bobři pouze čtyři střely na branku. Přesto dvě z nich skončily gólem.

Druhá třetina začala opět šancí Hermana, ale Netolička byl pozorný. Na druhé straně Miroslav Varga neproměnil svou šanci. O chvíli později se neprosadil ani Bokroš. V půlce zápasu se dostal ke stele Tichý, ale Netolička jeho pokus vyrazil. V čase 34:00 se ale diváci dočkali dalšího gólu a opět se střelcem stal člen družiny trenéra Málka. Kundera s Lehečkou ujížděli v situaci dva na jednoho. Prvně jmenovaný poslal přihrávku vzduchem před bránu, kterou Jakub Lehečka s trochou štěstí poslal až za čáru. 3:1 pro domácí. A když později neuspěl proti Netoličkovi Galvas, šlo se do kabin za stavu 3:1 pro Bobry.

Opava šla do poslední části s jasným cílem, a to rychle snížit. To se podařilo Lukáši Černému, který procedil puk za Netoličkova záda. V minutě čtyřicáté páté ujížděl ve vlastním oslabení domácí obraně opět Černý. Byl faulován a bylo tak nařízeno trestné střílení. Netolička ale dokázal jeho pokus s přehledem zlikvidovat. O chvíli později se před domácím brankářem zjevil Wolf. Ten se snažil překonat Netoličku technickou finesou, avšak netrefil branku. A tak přišel pro opavské trest. Miroslav Varga vystřelil, Šafránek puk pouze vyrazil k volnému Davidu Vargovi, který neměl problém poloprázdnou branku trefit. Dlouho se ale Bobři z dvoubrankového vedení neradovali. O dvě minuty později totiž Vítek nahrával mezi kruhy, kde číhal Tomáš Polok. Ten propálil Netoličku a opět snížil na rozdíl jediné branky. Opava se po té snažila o vyrovnání, ale její snaha končila buď na vlastních nepřesnostech, nebo Netoličkovi. Minutu před koncem si Opava vyžádala oddechový čas, po kterém zůstal Šafránek na střídačce. Toho využil Lukáš Bokroš, který tak pečetil výhru ValMezu v poměru 5:3.