Bobři odehráli na svém stadionu druhý přípravný zápas, tentokrát jim soupeřem byl HK Nový Jičín. Utkání bylo na přípravný duel i emočně vypjaté, hra se přelévala neustále z jedné strany na druhou. Základní hrací doba vítěze neurčila, a tak došlo k nájezdům, v kterých jako jediný skóroval Vladimír Váňa a tím zajistil první vítězství v přípravě na stranu domácích.
pátek 18.8.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
5:4sn
(1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hladiš (Kovář, Mir. Varga), 33. Kovář (Baroš, Koňařík), 40. Pořický, 53. L. Kuchařík (Dalajka, Mar. Varga), rozh. náj. Váňa – 30. Kocián (Kafka), 31. Kocián (Chvostek, Már), 37. Slovák (Duran), 51. Kafka. Rozhodčí: Smilek – Hradil, Kovařík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 187. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Netolička) – Mikel, Hladiš, Varga Mar., Váňa, Talán, Hajda, Baroš, Svozílek – Varga Mir., Dvořák, Pořický – Dalajka, Kuchařík L., Martiník – Koňařík, Kovář, Kuchařík Š. – Varga D.
Nový Jičín: Sonnek (30. Kohn) – Duran, Már, Hruška, Metelka, Heinzl, Hradil, Tomeček – Pecha, Motloch, Málek, Kafka, Chvostek, Kocián, Medek, Krupa, Palacký, Slovák, Pavlovský, Adamík

Již od první minuty se začal zápas hrát ve vysokém tempu. Oba týmy si začaly vytvářet první střelecké příležitosti. V šesté minutě dokázal poprvé vážně ohrozit Sonnka obránce Hladiš. Brankář Nového Jičína si se střelou ovšem poradil.

V sedmnácté minutě se mohli poprvé radovat domácí Bobři po spolupráci Kováře s Hladišem. Dominik Hladiš zamířil přesně do rohu brány a gólman hostů byl bez šance.

Oba týmy si do druhé třetiny přenesly útočný styl hry a stále se bylo na co dívat. Střel na obou stranách začínalo přibývat, ale zároveň se začalo přiostřovat v osobních soubojích

V půlce zápasu se hosté mohli radovat z vyrovnání. Kafka pohotově zachytil špatnou rozehrávku domácích, posunul puk Ivo Kociánovi, který se přesnou střelou prosadil poprvé.

Neuběhly ani dvě minutu a Nový Jičín šel do vedení 2:1. Byl to právě Ivo Kocián, kdo podruhé během krátkého časového úseku našel cestu za Plškovy záda podruhé.

Bobři ale nemuseli dlouho smutnit. Tři minuty po půlce zápasu se dostal díky Barošovi ke kotouči David Kovář a zamířil mezi tři tyče i mimo možnosti zákroku Sonnka.

Hra se začínala čím dál tím víc přiostřovat. Nový Jičín zvrátil skóre zápasu na svou stranu o další čtyři minuty později, kdy se prosadil Jiří Slovák.

Těsně před koncem druhé třetiny se dostal k zakončení Jakub Pořický a gólem po individuální akci srovnal stav utkání.

Přesně v polovině třetí třetiny se domácím nepovedla rozehrávka, čehož využil Dominik Kafka a po samostatném úniku dostal svůj tým zase do vedení.

Bobři opět nenechal dlouho čekat na odpověď. O tři minuty později se před Sonnka dostal Lukáš Kuchařík a dostal domácí opět do remízového stavu.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. Týmy se dohodly na 5 nájezdech na každé straně k určení vítěze. Jediným úspěšným střelcem se stal Vladimír Váňa, a tak zajistil vítězství domácím Bobrům.

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Máme za sebou druhé utkání, které nám ukázalo zlepšení oproti tomu minulému. Už tam bylo spoustu věcí, které bysme chtěli hrát, které se dařilo hráčům plnit. Samozřejmě je to pořád příprava, někdo to zvládá líp, někdo trošičku hůř, ale nějakým způsobem se ten projev týmu začíná vytvářet. Samozřejmě jsou tady hráči na zkoušku, ale ono je těžké někomu říct po dvou utkáních kdo vypadá líp nebo hůř. Všichni se do toho samozřejmě snaží dát maximu, ale co se týká kádru a jednotlivých hráčů, tak na to máme určitě čas, protože jsme druhý týden na ledě a bylo by předčasné se vyjádřit k určitým hráčům a dostat je pod tlak.