Bobři z Valašského Meziříčí mají za sebou první bod, který vybojovali na domácím ledě. V utkání pod novým trenérem Josefem Málkem, jako by na led nastoupilo nové mužstvo a na výkonech jednotlivých hráčů to bylo znát. Bobři bojovali a svému zkušenému soupeři byli vyrovnaným soupeřem. Za domácí se trefil David Varga a Martin Ambruz, kterým krásným sólem přes půl hřiště nedal ex-extraligovému Vojtkovi svou střelou žádnou šanci. I přesto, že se v prodloužení radovali nakonec hosté z Přerova, musíme domácí hráče pochválit za bojovnost a nasazení, kterým vytěžili alespoň bod, který je příslibem do dalších utkání.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 7. kolo, sobota 13.10.2012
Přerov
2:3p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:17. Varga D. (Varga Mir., Coufal), 57. Ambruz - 19. Sklenář (Sprušil), 39. Goiš (Osina), 62. Kolář (Pala, Sprušil) Rozhodčí: Mrkva Vyloučení: 4:3 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3
Valašské Meziříčí:  Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Mikel, Prycl, Schejbal, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D. (C), Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník
Přerov: Vojtek (Okáč) - Pala, Faltýnek (C), Drábek, Ferenc, Osina, Sklenář, Sedlák, Goiš, Vaněk, Ditrich, Brančík, Matušenko, Spušil, Kolář, Málek, Brada

Lepší vstup do zápasu měli domácí Bobři, kteří začali zápas velmi aktivně a zaskočili hostující Zubry. Z jejich úvodního tlaku se však nezrodila žádná velká branková příležitost. Až v polovině první třetiny se ocitl sám před Vojtkem Ambruz, ale zakončení se mu nepovedlo podle jeho představ. O pár vteřin později byl právě Ambruz vyloučen a od této chvíle si Zubři vypracovali velký tlak, ve kterém držel Bobry ve hře gólman Slovák několika skvělými zákroky proti jasným gólovým příležitostem. A pokud se přece jen podařilo hostům Slováka prostřelit měl správně postaveny tyče. Branky začaly padat až na konci první třetiny. Ta první padla do sítě Vojtka. Po nahození skrz klubko těl se puk odrazil před Davida Vargu, na kterého zívala prázdná klec - 1:0. Vstřelená branka však domácí spíše utlumila, a tak přišel trest. Nikým nehlídaný Vojtěch Sklenář, si sjel s pukem do mezikruží a prostřelil Slováka - 1:1. Zubři mohli do přestávky přidat ještě další góly, ale buď selhali v koncovce před prázdnou bránou, nebo je vychytal výborný Slovák. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

První polovina druhé třetiny se odehrávala spíše ve středním pásmu. Oba týmy dobře bránily svou modrou čáru, a tak bylo šancí na vstřelení branky na obou stranách jako šafránu. Až při vyloučení domácího Heči se dostali domácí pod tlak. V největší šanci vychytal Slovák, který dneska měl opravdu svůj den, Faltýnka pálícího z první do už odkryté branky. Přerov si po této přesilové hře udržoval mírnou převahu. V další obrovské šanci vychytal Slovák Sedláka, který byl však při zakončení faulován. Rozhodčí se rozhodl nevylučovat, stejně tak jako o chvíli později, při úniku Ševčíka na druhé straně, který se kvůli faulu ani k zakončení nedostal. Až minutu před koncem druhé části padla jediná branka této třetiny. Při hře čtyř proti čtyřem zaspala domácí obrana, která jen přihlížela, kterak si to kolem ní namířil Jiří Goiš až před Slováka, kterému krásnou ranou do víka nedal šanci - 1:2.

První polovina třetí části patřila jednoznačně hostům. Ne, že by měli nějaký tlak, ale Bobrům se nedařila rozehrávka, ze které se rodily tutovky pro přerovské útočníky. Ti jezdili na Slováka sami jeden za druhým, domácí gólman však držel naděje svého týmu. Největší klid pro zakončení a tedy i šanci na odskočení o dvě branky měl Ditrich, který dostal možnost trestného střílení. Jenomže Slovák se zdál neprůstřelný a nedal Ditrichovi šanci. Až pět minut před koncem se ke slovu začali dostávat také Bobři. Pomohlo jim k tomu vyloučení Osiny. Přesilová hra se Bobrům však vůbec nedařila a nebyli schopni se dostat do pásma. A tak si vzal na vlastní polovině kotouč Martin Ambruz, během své cesty přes celé hřiště neustále naznačoval přihrávku, čímž zmátl všechny přerovské hráče tak, že se proměnili pouze v solné sloupy, projel v klidu mezi obránci a přesnou střelou pod horní tyč nedal Vojtkovi šanci, čímž poslal zápas do prodloužení - 2:2.

To však nemělo dlouhého trvání, ač se mohl Slovák v bráně Bobrů přetrhnout, aby tomu tak nebylo. Už po minutě dokonce zvonila tyč za jeho zády. V čase 61:39 pak poté, co předvedl další skvělý zákrok, už kapituloval po dorážce Jana Koláře do prázdné brány - 2:3. Bod navíc tak putoval do Přerova.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnešní zápas bych zhodnotil velmi pozitivně, protože se v utkání objevila nejdůležitější věc, kterou jsme tam chtěli dostat a to byl přístup z trenínku. Kluci začali znovu hokeji věřit a hlavně věřit sami sobě, že můžou hrát i s těžkými soupeři a myslím si, že jsme dnes vykročili správným směrem.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Začali jsme celkem vlažně, naopak domácí nastoupili s chutí a bojovně naladěni. Prvních deset minut jsme byli v problémech, ale poté se hra vyrovnala. Je škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli obrovskou spoustu. Domácím velmi dobře zachytal brankář. Šance jsme měli proměnit a jít do vedení 4:1. Bohužel jsme si to v závěru pokazili a máme dva body díky výhře v prodloužení.