V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali zcela oplatit svému soupeři ze Vsetína domácí porážku z kraje letošní sezóny a po výborném výkonu si připisují tři body. Především velké nasazení, bojovnost a efektivita střelby v přesilových hrách rozhodla o vítězném konci pro domácí Bobry. Valašskému Meziříčí se sice vstup do začátku utkání nepovedl,kdy se Vsetín ujal vedení, nicméně poté Bobři rychle v přesilovce vyrovnali, což se zdálo být rozhodujícím momentem utkání. Ve druhé periodě se na domácí straně probudili útočníci Bobrů, kteří dokázali čtyřikrát překonat jinak dobře chytajícího Hromadu. Bobři šli záhy v zápase do vedení, na tuto situaci ještě vsetínští hráči našli odpověď, ovšem poté ve zbytku druhé třetiny již hru ovládli domácí hráči a postupně vstřelili důležité branky pro vývoj tohoto zápasu. Třetí třetina stejně jako ta první skončila nerozhodně. Bobři tak zvítězili letos již ve druhém valašském derby. Za Bobry si mimo jiné připsal v utkání čtyři kanadské body obránce Milan Ovšák.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 25. kolo, sobota 3.12.2011
Vsetín
6:4
(1:1, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Ovšák (Ambruz, Bokroš), 24. Vodný (Knebl), 29. Varga D., 35. Bokroš (Ovšák), 37. Bokroš (Ovšák, Ambruz), 44. Varga Mir. (Ovšák, Ambruz) - 3. Heš (Vaněk, Zúbek), 26. Farda (Heš, Vaněk), 39. Vaněk (Sprušil), 52. Kajaba (Farda) Rozhodčí: Škach - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 13:11 Střely na bránu: 26:34 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4 Diváci: 1000
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachýnský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Novosad, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný
Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Heš, Spitzer, Mečiár, Hrčka, Hoďa, Šimek, Žabčík, Zúbek, Vaněk, Sprušil, Korčák, Hruška O., Vítek, Kajaba, Bajtek, Hruška P., Holý, Dědek, Hambánek

Do zápasu vstoupily oba týmy z ostra, více štěstí mělo ovšem ze začátku hostující VHK, když již ve třetí minutě dokázalo zásluhou Jiřího Heše, po skvělé přihrávce od Daniela Vaňka vsítit první branku zápasu. Radost hostům však dlouho nevydržela! Po dvou minutách a pár vteřinách dokázali Bobři v přesilové hře, po nádherné kombinaci Milana Ovšáka, Martina Ambruze a Lukáše Bokroše vyrovnat a právě první jmenovaný byl střelcem vyrovnávací branky na 1:1. Ačkoliv se tohle skóre zapsalo již v páté minutě, tak do konce třetiny se paradoxně nezměnilo, je nutno říci, že to bylo také díky oběma brankářům, jak hostujícímu Petru Hromadovi, tak domácímu Jiřímu Slovákovi, kteří byli svým týmům opravdovou oporou po celý průběh zápasu.
Druhá třetina byla gólově zajímavější než ta první. Hned z kraje se domácí dostali do vedení zásluhou Michala Vodného. který se po chybě hostujících obránců ocitl sám před Hromadou, který s jeho střelou nemohl už nic udělat. Nicméně ani dvě minuty nepotřebovali hostující hráči ze Vsetína na to, aby skóre utkání vyrovnali. Jiří Heš poslal puk na bránu Jiřího Slováka a Jiří Farda dokázal skvěle tečovat touš a poslat jej tak za domácího brankáře. Poté se dokázal ve vlastním oslabení prosadit David Varga, který po hrubé chybě hostujícího obránce začal upalovat sám na Hromadu a backhandovou kličkou jej dokázal překonat. Sebevědomí hostů navíc dokázal chvíli nato v přesilové hře srazit Lukáš Bokroš. který se po přesné nahrávce od Milana Ovšáka nemohl minout, a tak domácí vedli již o dvě branky. Poté přebral na malý okamžik iniciativu tým ze Vsetína, ale jak to tak bývá, nedáš – dostaneš. A opět to bylo hlavně díky výborné ofenzivní činnosti Milana Ovšáka, jehož střelu do brány hostů dorážel opět Lukáš Bokroš, a tak těsně před koncem třetiny zvýšil vedení domácích na tři góly. Hosté se ovšem nevzdali, skóre po uniku dva na jednoho dokázal zkorigovat Daniel Vaněk.
Poslední třetina se nesla hlavně ve stylu přesilových her. Nejprve byl vyloučen hostující Hrčka. V této přesilové hře, dokázal domácí Miroslav Varga po nádherné nahrávce od Milana Ovšáka vsítit další gól ve prospěch domácího týmu a Valašské Meziříčí vedlo již o tři góly. Poté se hra přesouvala z jedné strany na druhou. Až do chvíle, kdy byli vzájemně vyloučeni domácí Martin Ambruz s hostujícím Petrem Hruškou a začalo se hrát čtyři na čtyři. Tahle hra vyhovovala nejvíce hostujícímu Renému Kajabovi, jenž dokázal snížit skóre zápasu na dva góly. I přes poslední vyloučení hráčů Vsetína, tak Valašského Meziříčí a nakonec i následné hře hostů bez brankáře, se skóre již neměnilo. A tak Bobři dokázali vrátit Vsetínu svou porážku z domácího ledu z kraje sezóny.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Momentálně se nám trošičku sype sestava, máme hodně zraněných obránců, vrátil se nám Růčka, ale zase odpadl Musil, Blažek, takže to lepíme, jak se dá. Hráli jsme na tři lajny. Měl jsem strach z toho, jestli nás v závěru soupeř nebude válcovat. Ale kluci si jsou vědomi toho, že musíme ty zápasy vybojovat v současné době a když přidáme výborné výkony brankáře, tak v současné době můžeme bodovat s každým. Pokud ovšem začneme hrát profesorsky, tak body vozit nebudeme od nikud a to si musíme uvědomit a dle toho se zařídit.