Bobři vydřeli ve vyrovnaném utkání bod

Sobotní derby naplnilo očekávání každého ze 700 diváků přítomných na ZS ve Valašském Meziříčí. Utkání bylo dramatické, s častými osobními souboji a hlavně soubojem brankářů, ve kterém byli úspěšnější hosté z Nového Jičína. Tomu nasvědčuje počet střel na branku 25:25.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 11. kolo, sobota 18.10.2008, Valašské Meziříčí
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Zrník (Šebesta, Sochorek) - 34. Kabeláč (Koloničný), rozhodující sam.nájezd Glabazňa. . Rozhodčí: Šiška - Obadal, Goňa. Vyloučení: 9:11, navíc 10 min. Hruškovský (NJ). Využití: 0:1. Diváci: 700. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2sn.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Dvořák O., Zrník, Zientek, Růčka, Starůstka, Krisl, Zimmer - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Tatarčík, Martiník, Glas - Dědek, Varga D., Pavlas.
Nový Jičín: Urbánek (Kozák) - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Koloničný, Gulda, Pokora, Sluštík, Macháček, Skaloš, Glabazňa, Kabeláč, Toman, Uhlár, Bacul L., Lhotský, Tomášek, Zedník.

První třetina začala zvolna. Týmy se oťukávaly a hra se odehrávala většinou ve středním pásmu! Až do čtvrté minuty, kdy za příliš mnoho hráčů na ledě byl potrestán domácí tým. Jičínu se jeho první přesilová hra vůbec nevydařila a Meziříčská obrana bez zraněného Jakuba Blažka uspěla na výbornou. Do první vážnější akce se dostal hostující hráč Lhotský, Krumpochovi střela dala trochu zabrat, ale nakonec to dopadlo pro domácí tým dobře. Ke konci zápasu se dostal do šance domácí Šebesta, ten si pohrál s obranou Jičína, ale bohužel připraveného Urbánka nepřekonal. V první třetině brankáři neměli moc práce, to dokazuje i poměr střel na branku 7:5.

Druhá třetina začala zostra. Hosté z Nového Jičína začali vytahovat drápky a na hře to bylo znát. Ve 22. minutě si vytvořili obrovský tlak, ale dobře postavená svatyně Krumpocha zastavila dvě střely za sebou. Ve 27. minutě to byli opět hosté, kteří se dostali do obrovské šance. Na modré si počkal Lhotský, který dostal krásnou přihrávku do breaku, brankář Krumpoch byl opět pozorný. Skóre zápasu otevřeli ve 34. minutě hosté z Nového Jičína, kdy Kabeláč vyjel zpoza brány, položil si Krumpocha a zasunul do brány. Asistence byla připsána Koloničnému. Ve 36. minutě jel sám na bránu Tatarčík, byl hákovaný a sudí nařídili trestné střílení. K provedení se připravil Pavel Šebesta, bohužel jeho klička do bekhendu zasáhla pouze beton Urbánka.

Ve třetím dějství se hrál oboustranně pěkný hokej. S přibývajícími minutami si začali domácí vytvářet velký tlak. V jednom případě dokonce zachránila hostujícího brankáře Urbánka tyčka. Domácí hráči nedokázali až do 55. minuty najít na dobře chytajícího Urbánka recept. Až v čase 54:56 přihrál Šebesta na modrou Zrníkovi, který tvrdou střelou poprvé překonal Urbánka. Po vyrovnávací brance tlak Valašského Meziříčí neskončil. S přibývajícími minutami měl Urbánek více a více práce. Do konce normální hrací doby zůstal ale nepřekonán.

V prodloužení se žádný z týmů nedostal do vážnější šance a tak přišla na řadu trestná střílení. Jako první se k nájezdu postavil Kratěna, jeho střela k levé horní tyči zasáhla pouze lapačku Urbánka. Za Nový Jičín se postavil Skaloš, Krumpoch s přehledem chytil. Na druhé kolo nájezdů se postavil Šebesta. Zvolil přeně to samé zakončení jako při TS, ale opět neuspěl. Rozhodující slovo měl Glabazňa. Ten jednoduše, ale efektně překonal Krumpocha. Zachránit skóre mohl ještě Sochorek, ale ani ten vynikajícího Urbánka nepřekonal. A tak se mohli radovat z výhry hosté z Nového Jičína, kteří si odvážení z Valašského Meziříčí dva body.