Bobři zvítězili nad Orlovou a upevnili si první místo

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři zvládli souboj o první místo v tabulce bravurně a zvítězili nad svým soupeřem z Orlové v poměru 3:6. Bobry zastihla tentokrát ve výborné formě i první třetina utkání, kterou vyhráli o dvě branky. Orlová sice ve druhé třetině v rozmezí dvou minut srovnala stav zápasu, nicméně ofenzivní síla Bobrů se projevila naplno dalšími brankami v síti Šafránka potažmo střídajícího Unzeitiga. Za Bobry se dvakrát v zápase trefil Sochorek, který byl vyhlášen i nejlepším hráčem Bobrů, po jedné trefě přidali Blažek, Bokroš, Varga a Matějný. Nutno i vyzdvihnout výkon hostujícího brankáře Popoviče, který kryl 34 střel domácích.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 22. kolo, středa 9.12.2009
Orlová
3:6
(0:2, 3:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 24.Grygar (Stránský), 25.Stránský (Kraft, Prokop), 29. Dušek (Prokop, Samiec) - 4.Blažek (Matějný, Lhotský), 12.Sochorek, 27.Sochorek (Vašut), 36.Bokroš (Šebesta, Sochorek), 39.Matějný (Dvořák P., Lhotský), 47. Varga D.(Hruškovský) Rozhodčí:Kusý - Vengřín, Zaviský Vyloučení:5:7 Diváci:550 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6
Orlová: Šafránek (od 36.Unzeitig) - Urbánek, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Samiec, Sznapka, Golab, Galgonek, Kotásek, Valchař, Novák, Grepl
Valašské Meziříčí: Popovič (Mocek) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga M., Lhotský, Vašut, Dědek, Tatarčík, Varga M., Mikel

Na orlovský led přijel vedoucí tým ligy Bobři z Valašského Meziříčí. Zápas sliboval výbornou podívanou mezi těmito ofenzivně laděnými soupeři. Již ve druhé minutě utkání byl vyloučen domácí Rozum a hosté po rozebrání domácí obrany vstřílí první branku Bobrů. Střelcem se stal Jakub Blažek, který posílá hosty do vedení 0:1. V následujících vteřinách hry mají možnost hrát početní výhodu i domácí za faul Mlynáře. V přesilovce domácí několikrát zahrozili především z hole Samiece a Prokopa, ale i díky výborným zásahům Popoviče se skóre nezměnilo. Poté měli možnost opět hrát hosté přesilovku. Na trestnou lavici usedl domácí obránce Goláb, nicméně domácí se v klidu ubránili. V 11. minutě zápasu střílí na Popoviče nováček v dresu Orlové, juniorský reprezentant Valchař. Jeho střelu však hostující gólman vyráží. A tak udeřili opět hosté. Ve 12. minutě utkání vystihl chybnou rozehrávku domácích zkušený Dalibor Sochorek a střelou k tyči zvyšuje vedení hostů 0:2 . O minutu později se ve velké šanci ocitli domácí Kraft s Grygarem, ale svou kombinaci nedotáhli do úspěšného konce. V 17.minutě utkání hrají domácí početní výhodu a zatlačili hosty v obranném pásmu. Domácí Stránský přihrával na volného kapitána Potočného, který však na puk nedosáhl, jinak by na něj čekala prázdná brána hostů. V této přesilovce domácí ukázali, že umí výborně kombinovat a podržet puk. Na konci první třetiny se ve své šanci objevil hostující Brunec, který ovšem svůj únik nedotáhl do úspěšného konce. Po první třetině tak hosté vyhrávají v poměru 0:2.

Druhá třetina začala náporem domácích hokejistů. Velkou šanci měl Kotásek, který svou střelu situoval na břevno hostující brány. Poté však už byli i domácí úspěšní. Na začátku 24. minuty našel Stránský ideálně Petra Grygara, který svou střelou nedal Popovičovi šanci 1:2. O minutu později již bylo vyrovnáno. Po závaru před hostující brankou se nejlépe zorientoval Vít Stránský a vyrovnal na 2:2. . O dvě minuty později již jdou Bobři opět do vedení zásluhou Dalibora Sochorka, který z kraje prostřelil Šafránka mezi betony 2:3 . Po této brance ujížděli na obránce Růčku domácí Valchař s Potočným. Akci však nedovoleně zastavil hostující obránce a přišla opět přesilová hra Orlové. Tu ukázkově využil po krásné akci Jakub Dušek a znovu tak vyrovnal stav utkání na 3:3. Po vyrovnávacím gólu přichází tlak domácího mužstva a Kraftovi chybělo jen pár centimetrů k protlačení puku za ležícího Popoviče. Zahrozili však i hosté, ve 32. minutě utkání David Varga sám před bránou minul kotouč, který by poslal do odkryté brány. Po této akci byl ve velké šanci opět Bobr Luděk Lhotský, který střílel z blízkosti na Šafránka. Ten jeho střelu v rozkleku chytá. A do třetice Jan Matějný neproměňuje svou šanci, když netrefuje odkrytou bránu domácích. To, co se nepovedlo předchozím spoluhráčům se zdařilo ve 36. minutě utkání. Lukáš Bokroš jel z kraje sám na Šafránka, jehož opět prostřelil mezi betony. 3:4 Po této brance vystřídal brankář Šafránek a na jeho místo se postavil Unzeitig. Ten však dlouho svou neprůstřelnost neudržel. Běžela 38.minuta utkání a Bobři jdou opět do dvoubrankového vedení. Po přihrávce Petra Dvořáka, se před Unzeitigem zcela sám objevil Jan Matějný, který prostřelil domácího gólmana mezi betony 3:5. Závěr druhé třetiny přinesl i neuznanou branku domácího Grygara, která byla dosažena až po odpísknutí rozhodčího Kusého. Stav po druhé třetině tedy 3:5.

Do třetí třetiny doslova Orli vletěli a hned po 10. vteřinách hry pálil exporubský Ovšák Ten však neprostřelil hostujícího Popoviče. V pokračující přesilové hře z konce druhé třetiny mohl zvýšit stav utkání Lukáš Bokroš. Brankář Unzeitig však byl proti. Ve 42. minutě utkání měli své šance na zkorigování stavu domácí Valchař s Kotáskem, nicméně brankář Popovič byl pozorný. Ve 46. minutě utkání se stav utkání mění opět. Před bránou domácích se nejlépe zorientoval David Varga, který posílá puk za bezmocného Unzeitiga. 3:6. Po vstřelené brance odchází na trestnou lavici domácí Dušek a minutu po něm i hostující Růčka. Obrana však v této fázi utkání Bobrům vychází a Orlová se nemůže dostat k finální přihrávce či střele na Popoviče. Hosté v 53. minutě utkání hrají za faul na Šebestu a Bokroše přesilovku pět na tři. V 55. minutě měl na své hokejce branku kapitán Potočný. Jeho střelu však i v leže Popovič chytá. Zápas se poté již dohrával v poklidném tempu a Bobři tedy vyhrávají souboj o první místo v tabulce II. Ligy.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Hráli jsme jednoduchý hokej a jsme šťastní, že jsme vyhráli proti takovému silnému soupeři, téměř prvoligovému, který míří hodně vysoko. Měli jsme i trošku štěstí, ale to k tomu patří, teď jsme šťastní. Ale zůstáváme na zemi, Orlová je podle mě stále favoritem. Teď má možná trošku krizi, takže jsme rádi, že jsme toho využili a že jsme získali tři body. V Uničově to potřebujeme potvrdit.

Radim Česlík (HC Orlová): Musím přiznat, že jsme hráli špatně. I když v zápase byly chvilky, kdy jsme to mohli změnit, tak se nám v nich zase nedařilo střelecky. Navíc nás dnes nepodrželi brankáři. Co se týče výsledku, tak musím jen pogratulovat soupeři. Ten si to zasloužil, dal góly, nikam nebláznil a to všechno rozhodlo. Dneska jsme prostě byli horším týmem, soupeř nás nejen přestřílel, ale i přehrál.