K druhému duelu předkola play-off vyjížděli svěřenci trenéra Weintritta na led Ďáblů. Utkání rozhodla jediná branka z hole Tomáše Brunce, který tak přidal svůj třetí gól ve dvou úvodních zápasech play-off a zajistil Bobrům vedení 2:0 v sérii. Ve středu tak budou mít Valaši na domácím ledě možnost stvrdit v případě výhry svůj postup mezi čtyři nejlepší.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, pondělí 5.3.2018, Zimní stadion Nový Jičín
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Brunec (Pořický). Rozhodčí: Koziol - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:4, navíc Foltýn (NJI) 10 min. OT, hrubost a Vaněk (VAL) 10 min. OT, hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1.
Nový Jičín: Slovák (Bechný) – Adamík, Tomeček, Hruška (A), Běhal, Janiczek, Foltýn, Már, Metelka – Chvostek (A), Kocián (C), Podlaha - Kafka, Gebauer, Motloch - Málek, Pecha, J. Sonnek - Uhlár, Palička, Irgl.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Studený (C), Martiník (A), Dalajka.

Valaši hned do úvodu třetiny nenastoupili dle představ a domácí duo Gebauer - Sonnek se ihned dostalo ve druhé minutě utkání do velké šance, jejich snažení ale k prvnímu gólu nevedlo. Nový Jičín pokračoval v dobrém nástupu do utkání, slibnější gólovou příležitost si ale domácí nevytvořili. Bobři se začali hlásit o slovo až v pozdějším průběhu utkání a dostali se k dobrým příležitostem, které však také nedokázali využít.

V dalším průběhu prvního dějství byli znovu aktivnější novojičínští. Ani Tomeček nebo Irgl ale na pozorného Šafránka gólový recept nenašli. Následovala opět fáze zápasu, kdy se ke svým šancím začali dostávat Bobři, byl to ale paradoxně Ďábel Běhal, kdo měl ke konci první třetiny největší šanci. Jeho pokus však letěl mimo tři tyče Šafránkovy svatyně. Do konce první periody už se toho příliš neudálo, a tak obě mužstva odcházela do šaten za bezbrankového stavu.

Po dvou odehraných druhé třetiny dostali Bobři možnost trestného střílení po faulu na Daňka. Sám faulovaný se postavil k exekuci nájezdu, na brankáře Slováka ale nevymyslel gólové zakončení. Ve dvacáté sedmé minutě vytvořili novojičínští závar před Šafránkem, kterého si již položili na led, nicméně nedokázali umístit kotouč do odkryté horní části jeho svatyně.

Po polovině utkání začala být hra ještě více vyrovnaná. Své šance nevyužili na jedné straně třeba Irgl nebo na straně Bobrů Rudl. Hra však zůstávala stále bezzubá a vypadalo to, že se na gól bude čekat ještě dlouho. Ve třicáté šesté minutě však přišla zlomová situace, kdy šli Bobři do čtyřech. V herní situaci čtyři na pět ujeli Pořický s Tomášem Bruncem a druhý jmenovaný po vzájemné spolupráci umístil černou gumu mezi tři tyče za záda Slováka - 0:1. Bobři po vstřelené brance chytili chuť a snažili se rychle přidat další branku. To se jim však nepovedlo, a tak odcházeli po druhé periodě do šaten s nejtěsnějším možným vedením.

Stačilo odehrát pouhých dvanáct sekund z třetí periody a Valašské Meziříčí mělo k dispozici možnost početní výhody. V té si vytvořilo jednu vyloženou šanci, kdy se v rychlém sledu svěřenci trenéra Weintritta dostali k několika dobrým dorážkám. Ani jedna však neznamenala druhou branku, a tak se pokračovalo s jednobrankovým rozdílem. Hra byla nadále velice vyrovnaná na obě strany. Nový Jičín však dlouho nepůsobil jako tým, který by dotahoval jednobrankovou ztrátu.

S přibývajícím časem se dalo napětí před koncem duelu krájet. Ďáblové se začali více usazovat v útočném pásmu i díky dvěma přesilovkám, které měli k dispozici v závěrečné desetiminutovce. Bobři ale zavřeli obranné pásmo a skvěle bránili veškeré útočné snažení svého soupeře. Největší šanci na srovnání měli Ďáblové dvě minuty před koncem, kdy ani sám Šafránek nevěděl, kde se nachází kotouč pod jeho tělem a i se štěstím jej udržel. Nový Jičín to ještě zkusil v závěru bez brankáře, nebylo jim to však nic platné. Srovnat již nedokázal a Bobři tak mohli slavit nejtěsnější možnou výhru.